פרסומת
דלג

פצע את חברו באמצעות את חפירה ונמצא חף מפשע

מאת: עומר כרמון ● 27/1/2017 23:22 ● ערב ערב 2795
הנאשם, שעבד בדוכן תכשיטים בטיילת, הגיע למסעדה סמוכה ודרש מחברו שישלם 20 שקלים עבור חפיסת סיגריות שלקח מהדוכן שלו. החבר סירב ותקף את הנאשם במכת אגרוף לפניו. הנאשם שהבחין שחברו נמצא תחת השפעת סמים, החל להתרחק מהמקום, אך החבר הלך אחריו בצעדים מהירים. הנאשם הניח את תיקו על הארץ, נטל את חפירה שהיה במקום, הסתובב, הניף את האת  באוויר, והכה בראשו של החבר
פצע את חברו באמצעות את חפירה ונמצא חף מפשע
הישג. עו"ד אייל לביא

שופט בית משפט השלום באילת, יוסי טופף, זיכה השבוע את תושב העיר מאשמת פציעה בנסיבות מחמירות ותגרה במקום ציבורי. עו"ד אייל לביא מהסניגוריה הציבורית שייצג את הנאשם, הצליח לשכנע את השופט, כי הנאשם הכה את חברו באת חפירה, משום שחש בסכנה לחייו ולכן מדובר בהגנה עצמית.

הנאשם, שעבד בדוכן תכשיטים בטיילת, הגיע למסעדה סמוכה בה עבד חברו, לאחר שכמה שעות קודם לכן החבר לקח ללא רשות מהדוכן, חפיסת סיגריות שעלותה 20 שקלים. החבר סירב להיענות לבקשה לשלם עבור הסיגריות. במקום זאת, תקף את הנאשם במכת אגרוף לפניו, וגרם לו חבלה בדמות פצע מדמם בשפה. הנאשם שהבחין שחברו נמצא תחת השפעת סמים, החל להתרחק מהמקום, אך החבר הלך אחריו בצעדים מהירים. הנאשם המבוהל הניח את תיקו על הארץ, נטל את חפירה שהיה במקום, הסתובב, הניף את את החפירה באוויר והכה באמצעותו בראשו של החבר. כתוצאה מכך, נגרם לחבר פצע שטחי מדמם בראשו. לאחר מכן, התפתחה קטטה בין השניים עד שהופרדו על ידי אחרים.

"לא נתגלו סתירות בגרסת הנאשם והתרשמתי כי אין מדובר באדם אלים או במי שהתנהל בצורה בריונית כלפי זולתו, אלא שבאותה עת הוא חש סכנה ממשית מפני פגיעה נוספת", ציין השופט טופף. "מקובלת עלי כנות סברת הנאשם כי החבר רדף אחריו כשבידו חפץ חד, דוגמת סכין או מזלג, בשים לב שאכן סכינים רבים נמצאו מפוזרים במקום, כפי שאף עולה מסרטוני האבטחה. הנאשם נטל את חפירה שהיה במקום והכה באמצעותה את התוקף בראשו. לכאורה מדובר במעשה התקפי, אולם, בנסיבותיו של המקרה, כאשר הפעולה נעשתה מיד לאחר שהותקף ולאחר שהבחין בתוקף דולק אחריו, שוכנעתי כי פעל לצורך התגוננות. מקובלת עלי טענת הנאשם כי חשש מפני החבר, משום שחש שהוא נתון לחומרים משני תודעה, וכן לאור העובדה כי ההתרחשות האלימה ארעה בסביבת העבודה של החבר, שעה שהוא מוקף חברים לעבודה. מקובלים עלי דברי הנאשם בחקירתו במשטרה: 'ברגע הזה, באותם שבע שניות, לא הספקתי לחשוב על כל זה כי אחרי שהוא נתן לי בוקס הוא יצא אחריי ורצה להמשיך ואני חושב שאם לא הגנה עצמית שלי הוא ועוד 5-7 מלצרים חברים שלו היו יוצאים עלי. כל זה קרה כל כך מהר שלא הספקתי לחשוב אם לברוח או לצעוק'.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש