פרסומת
דלג

נמל אילת מעלה את מחירי אחסון המכוניות

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 17/3/2017 09:04 ● ערב ערב 2802
לאור העלאת מחירי שכירות שטחי האחסנה הפרטיים של רכבים המגיעים לנמל אילת, הודיע השבוע מנהל הנמל ליבואני הרכב, על עלייה צפויה בתעריפי האחסנה
נמל אילת מעלה את מחירי אחסון המכוניות
השכירות קפצה פי שלוש, אחסנת רכב תעלה בעשרות אגורות ליום

במכתב שהוציא השבוע גדעון גולבר מנהל הנמל ליבואני הרכבים, הודיע זה על עליית תעריף האחסון של נמל אילת. הנושא נמצא בתחילת המשא ומתן עם יבואני הרכב.
נמל אילת המתמודד עם מצוקת שטחי אחסון, נאלץ לשכור שטחים פרטיים נוספים על אלה שבבעלותו. כך שוכר הנמל כבר תקופה ארוכה שטחים מבעלים פרטיים בצפון אילת, ולפני כששה חדשים החל לשכור את מסלול המטוסים הישן ביוטבתה. "רמת הפעילות גדלה עם השנים וקצב הפינוי של כלי הרכב, מאילת למרכז, היא איטית יותר מקצב הגעת אניות עם כלי רכב לנמל אילת". הסיבה לכך נעוצה בכך שבניגוד לנמלי אשדוד וחיפה בהם מוגבלת האפשרות של יבואני הרכב לאחסן את הרכבים למשך 90 יום, הרי שנמל אילת הוחרג מהגבלה זו. בנוסף לכך מחיר האחסון באילת ליום, זול משמעותית ממחיר האחסנה באשדוד וחיפה. לדברי גולבר, נע מחיר האחסון ליום באילת בין 4.5-6.5 שקל ליום. במרכז עומד מחיר האחסון ליום על למעלה מ-20 שקלים.  לטענת גולבר העלו לאחרונה בעלי הקרקע הפרטית באילת את מחיר השכירות באופן דרסטי, פי שלוש לערך. "אני לא חושב שנכון שעלות אחסנה בנמל תהייה זהה לאחסנה מחוץ לנמל. עלויות ההובלה לשטחים האלה, השכירויות והתפעול והאחזקה של השטחים החיצוניים עולה בהרבה יותר מאחזקה ותפעול של השטחים הפנימיים" אומר גולבר ומדגיש "מה שאני יכול להבטיח שהעלייה לא תהייה דרסטית, עשרות אגורות", עם זאת העלייה הצפויה תהיה אחידה לכל השטחים. גולבר הדגיש כי תעריף האחסון גם לאחר העלייה אינו ריאלי: "זה לא כלכלי לנו כחולייה אחת נפרדת אבל בשרשרת הלוגיסטית זה עדיין כדאי".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש