פרסומת
דלג

בעקבות הציפורים שונו התרנים

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 17/3/2017 09:08 ● ערב ערב 2802
בשנת 2013 תיכננו להעביר את אנטנות בזק לרמת יותם ● עקב הקרבה לשמורת טבע נערכה חשיבה מחודשת ● מיקום האנטנות שונה צפונית ל'סבחה' ● עקב חשש לחיי ציפורים גם שם שונה תכנון תרניי התקשורת ● הוועדה המקומית לתכנון ובניה המליצה למחוזית לאשר
בעקבות הציפורים שונו התרנים
יעברו לאזור צפונית ל"סבחה"

כפי שנכתב בעיתון 'ערב ערב' כבר בפברואר 2013, היו אמורות אנטנות בזק שמול פארק הקרח לפנות את מקומן לטובת מרכז הקונגרסים שעתיד להבנות במקום. אז דובר על העברתן לרמת יותם (כ-5 ק"מ במעלה כביש 12, מערבית לאילת, א.פ.) באותה עת מסר ד"ר בני שלמון, שהיה אז אקולוג מחוז אילת ברשות הטבע והגנים, ל'ערב ערב': "האנטנות אמורות להיות מוצבות ברמת יותם, סמוך לשמורת טבע מאושרת - מסיב אילת - הרחבה 1, ובגלל גובהן יבלטו ויראו מכל הסביבה. אנטנות גבוהות כאלה עלולות לגרום תמותה רבה לעופות נודדים, וכאן עובר ציר נדידה מהחשובים בעולם. לאור זאת, אנו סבורים כי יש לבחון חלופות למיקום". בתגובה מסרה אז עיריית אילת " העירייה מכבדת את חוות דעתה המקצועית של רט"ג ותבחן חלופות למיקום המוצע להצבת האנטנות בהתאם לכך". הסכימה לכך גם חברת 'בזק'.
כאשר עלה הנושא שוב בוועדת תכנון ובנייה בפברואר השנה  נערכו בירורים בנושא עם פארק הצפרות ומומחים לציפורים והוחלט להעתיק את המתחם ואתו את האנטנות המדוברות, לאזור שמצפונית לסבחה.

על פי התכנון הראשוני היו אמורות לקום במקום שתי אנטנות בגובה 60מ' ו-80מ', מחוזקות בכבלים לכיוונים שונים. אלא שגם כעת עלה חשש כי ציפורים יהרגו ויפצעו מהתקלות בכבלים. לאחר חשיבה משותפת הוחלט על צורה אחרת של חיזוק התרנים, תוך שימוש בתרנים מסוג אחר שלא יסכנו את הציפורים והחי במקום.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש