פרסומת
דלג

נחטף בתא המטען לבית הקברות

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 17/3/2017 09:11 ● ערב ערב 2802
הנאשמים חטפו את המתלונן, הכו אותו, דחפו אותו לתא המטען והסיעוהו לבית הקברות שם המשיכו להפליא בו מכותיהם ● 12 שנה לאחר מכן הגיע המקרה לסוף דרכו המשפטית
נחטף בתא המטען לבית הקברות

בית המשפט העליון דחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע - שהגיש אדם שהורשע בחטיפה, סחיטה באיומים ותקיפה שאירעו באילת .
בחודש מרץ 2005 פסע המתלונן ברחוב הסמוך למלון אגמים באילת. שני הנאשמים שנסעו בסמוך והבחינו בו וזיהו בו את הדייר לשעבר של קרוב משפחתם, שהסתכסך אתו וחב לו כ-8,000 שקלים. השניים עצרו והפליאו בו מכותיהם, ואחד מהם אף שבר על ראשו בקבוק זכוכית. השניים דחפו אותו למכונית, ובעוד האחד נוהג המשיך השני להכותו. משהגיעו לבית הקברות, הורידו את המתלונן מהרכב, המשיכו להכותו ולאיים עליו. לאחר מכן דחסו השניים את המתלונן לתא המטען של הרכב והחלו לנסוע. סמוך למחסני העירייה הצליח המתלונן לפתוח את תא המטען ונמלט לצריף השומר הסמוך, שם ביקש את השומר להזעיק את המשטרה. הנאשמים הגיעו מיד אחריו, ואמרו לשומר שהמתלונן "אנס ילדה קטנה ומגיע לו מכות". כדי שלא יבוא לעזרתו. השניים הכו שוב ושוב את המתלונן, הכניסו אותו לתא המטען של הרכב, והפעם נסעו לכיוון קיבוץ אילות, שם הוציאו את המתלונן רק על מנת להכות אותו שוב. ואף הוסיפו איומים ש"יעלימו" את חברתו. לבסוף נטשו השניים את המתלונן בשטח פתוח והוא הצליח, להגיע לכביש, משם הובא באמבולנס לבית החולים. כתוצאה מההכאה החוזרת ונשנית המתלונן ספג חבלות בחזה ובגב. השניים הודו והורשעו בביצוע עבירות של חטיפה, סחיטה באיומים, סחיטה בכוח ותקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות. בעקבות הרשעתם בפלילים, הגיש המתלונן בהמשך להרשעתם של השניים, הגיש המתלונן כנגד השניים תביעה לפיצוי בשל נזקי גוף, פיצויים עונשיים ואף לשון הרע.
 בית המשפט השלום מצא את התביעה מוצדקת ופסק למתלונן 20,000 ₪ בגין כאב וסב, פיצוי עונשי בגובה  30,000 ₪ ועוד 8,000 ₪ בשל הוצאת דיבתו של המתלונן, לאחר שקראו לו בפני אנשים "גנב ואנס". בתוספת 12,000 ₪ הוצאות משפט עמד סכום הפיצוי שנפסק למתלונן על 70,000 ₪. על פסיקה זו הגוש ערעור לבית המשפט המחוזי, שדחה אותו לאחר שקבע כי הסכום שנפסק סביר בנסיבות המקרה הקשה. על פסק דין זה הוגשה כאמור בקשת רשות ערעור לעליון, אשר נדחתה השבוע אף היא.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש