פרסומת
דלג

משפחת הילד שטבע בבריכה תובעת

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 17/3/2017 09:13 ● ערב ערב 2802
לפני כשנה טבע ילד בן חמש בבריכת מלון U סוויטס ● כעת תובעת משפחתו את רשת 'פתאל' ● המלון בתגובה: "הרשויות קבעו שלא נפל דופי בתפקוד”
משפחת הילד שטבע בבריכה תובעת
זירת הטביעה. צילום : דוברות המשטרה

רשת מלונות פתאל באילת נתבעת בשל "התרשלות חמורה" על ידי משפחתו של הילד עומר עותמן בן החמש, שטבע בבריכת מלון U סוויטס לפני כשנה. בתביעה טוענת המשפחה כי צוות המלון התרשל בתפקודו, וביחוד המציל שלא קלט את הסכנה בה נמצא הילד, ולא ראה כי הילד שוהה זמן ארוך מתחת למים. כתוצאה מכך נפטר הילד.  מכתב התביעה עולה כי המשפחה הגיעה באותו יום מצפון הארץ לחופשה במסגרת עבודתו של אב המשפחה. בעוד ההורים מתארגנים ירדו ילדיהם ללובי המלון. ההורים לא חשבו כי הילדים יגיעו לבריכה ובוודאי לא שיורשו להיכנס לשטחה ללא השגחת מבוגר.
נראה שהילד עומר נפל למים וטבע. "רק לאחר שנשמעו צעקות אחיו והרוחצים האחרים, שם לב המציל לטביעה", נטען בתביעה. משהבחין המציל בילד משה אותו מימיי הבריכה ואורח במלון, איש מד"א, החל בפעולות החייאה בסיסיות עם ציוד העזרה הראשונה וההחייאה שבמקום, עד לבוא ניידת טיפול נמרץ. הפרמדיקים שמצאו את הילד חסר בכרה וללא דופק ונשימה, המשיכו בפעולות החייאה מתקדמות תוך פינוי הילד לבית החולים 'יוספטל', שם נקבע מותו.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש