פרסומת
דלג

עורב תקף ילדה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 13/4/2017 12:21 ● ערב ערב 2806
ילדה כבת 13 נפגעה השבוע בפניה מנקירת עורב בזמן ששהתה בבריכה העירונית בעיר ● תושבים בעיר מתלוננים: "אנחנו מרגישים מופקרים לנוכח תקיפות בלתי פוסקות של עורבים" ● דוברת עיריית אילת: "בהנחיית משטרת מרחב אילת הופסק הירי"
עורב תקף ילדה

שבוא לאחר שפרסמנו ב'ערב ערב' תמונת מצב בעייתית לגבי התרבות העורבים ברחבי העיר וריבוי פגיעות התושבים, נפגעה השבוע ילדה אילתית בפניה מנקירת עורב, בעת ששהתה בבריכה העירונית. הילדה שישבה בצד ואכלה שניצל, הופתעה כשלפתע הגיח לצלחתה עורב וניסה לקחת מהצלחת את השניצל. היא ניסתה לקחת ממנו את המאכל, אלא שאז זיכה אותה העורב הכועס בנקירה בפניה, בקרבת העין. הילדה המבוהלת הפסידה בקרב על השניצל ופנתה לקבל טיפול מצוות הבריכה. לדברי דויקו, מפעיל הבריכה, מקרה זה מתווסף למקרים רבים בעיר שמהלכם נפגעים תושבים מתקיפות עורבים. "לצערי אין היום לרשות העירונית מה לעשות בהקשר לתקיפות האזרחים בעיר על ידי עורבים" הוא אמר ל'ערב ערב'.
אם לא די בזה, הרי שהשבוע חשפה בפנינו תושבת העיר את החבלות הקשות מהן סובלים שלושת כלביה בראשם ובגופם, כתוצאה מתקיפות עורבים. לטענת מיכל, כלביה מותקפים קשות על ידי עורבים, בזמן שאלו מגיעים לאכול מהאוכל שהיא מניחה לכלבים. "לא הועילו כל הניסיונות שלי לפנות לעירייה", היא אומרת בכעס. "ידי העירייה כבולות ולא ניתן לעשות דבר. חובבי בעלי החיים שפעלו למניעת הירי בעורבים, לא חשבו על הנזקים הרבים שגורמים אותם עורבים לבעלי חיים ולתושבים בעיר וחבל שכך", אומרת מיכל.
כזכור בשבוע שעבר הגיבה דוברת עיריית אילת בהקשר לטיפול בעורבים ומסרה: "מדי שנה בעונת הקינון המתחילה בחודש אפריל ומסתיימת בסוף חודש יוני, נערכת עיריית אילת למגר ביתר שאת את תופעת העורבים הידועים בתוקפנותם בתקופה זו. זה המקום לציין, כי מדובר במין פולש המוגדר כמזיק, הפוגע בין היתר בערכי טבע מעבר להיותו תוקפן כלפיי בני אדם וחיות בית. הטיפול המתבצע באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה והמרכז הבינלאומי לצפרות כולל הצבת מלכודות, הורדת קני עורבים מהעצים באמצעות מנוף תוך גיזום צמרות עצים המהווים כר לקינון העורבים ובנוסף, הדברה באמצעות משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים. באשר לירי המבוקר, אכן בהנחיית משטרת מרחב אילת הופסק הירי, דבר שמותיר רק את ביצוע שאר הפעולות. בעניין זה פועלת העירייה לגיבוש נוהל ירי מבוקר מול הגורמים הרלוונטיים ביניהם, המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, המשרד לביטחון פנים, ומשרד המשפטים. מעבר לפעילות יזומה למיגור התופעה, מעודדת העירייה פניות של תושבים למוקד העירוני, דבר המסייע באיתור קינים והופך את הטיפול במטרד ליעיל ומהיר יותר. לשאלתך, גם במקרה של תקיפת עורב, יש לפנות למוקד העירוני".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש