פרסומת
דלג

העיוורת שרימתה ב- 2,200,000 לכלא

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 13/4/2017 12:45 ● ערב ערב 2806
שש שנות מאסר נגזרו על לירז לין בן ציון רז, נוכלת שהפילה ברשתה קורבנות רבים ● שלושה מהם באילת ● תוך שימוש ציני בלקות הראיה ממנה היא סובלת
העיוורת שרימתה  ב- 2,200,000 לכלא
צילום : אילוסטרציה

שלושה אילתים נפלו ברשתה של לירז לין רז שהשבוע נגזר דינה. הפרשות החלו בשנת 2010 עת הגיעה רז, לקוית ראייה, לאילת. את לקות הראייה שלה נצלה רז כדי לרמות כאן שלושה אילתיים, והוגשו כנגדה שלושה כתבי אישום.
לפי כתב האישום הראשון קיבלה רז ממניקוריסטית אילתית 4,000 ₪ במרמה. הן הכירו במהלך טיפול ציפרניים. לאחר מספר מפגשים ספרה לירז כי יש לה עסק יבוא והנחות במיסים בגלל ליקוי הראייה שלה. המניקוריסטית התחילה להזמין דרכה פרטי ביגוד רבים, ושלמה במזומן מחצית מהכסף. רז אף המשיכה לבצע טיפולי ציפרניים "על חשבון" התשלום.

המתלונן השני, טכנאי מחשבים, הגיע לביתה של רז לתקן את המדפסת, ורז הציעה לו באותו מעמד ברמייה לייבא עבורו מחשב נייד ב-2,000 ₪ בלבד. הטכנאי נתן לה את הכסף אך המחשב לא הגיע. יתרה על כך היא פנתה לטכנאי ובקשה ממנו 550 ₪ בטענה שהיא חלשה מכדי לעמוד בבנק, והבטיחה להחזירו למחרת. גם סכום זה לא הושב למתלונן.

במקרה השלישי הציגה רז עצמה כבעלת חברת ליבוא הפטורה ממסים עקב ליקוי ראייתה, מה שלא היה נכון. היא הציעה למתלונן שתי הצעות: הראשונה לייבא דרכה מחשב נייד וטלפונים ניידים. הצעה נוספת הייתה לרכוש דירה מכונס נכסים, בתיווכה, תוך שהיא משקרת ומציבה עצמה כנציגת הקבלן יצחק תשובה באילת. רז נטלה מהמתלונן  1,800 ₪ למחשב וטלפונים ועוד 3,400 ₪ לפתיחת תיק אצל עו"ד לקראת קניית אותה דירה. גם במקרה זה המתלונן לא קיבל את התמורה לכספו.
רז שהתה באילת רק מספר חודשים בשנת 2010, לאחר מכן עזבה את העיר אילת, חזרה למרכז, ושם המשיכה במעלליה, שם בעצם נקטה באותה שיטה כמו באילת רק בממדים גדולים בהרבה, היא  קשרה יחסי ידידות, תוך ניצול העיוורון שלה, רכשה את אמונם של קורבנותיה, וניצלה אותו למעלליה.
 
לאחר דחיות, והתחמקויות מהגעה לדיונים הוחלט לאחד את התיקים של רז מאילת עם תיקים נוספים באזורים אחרים בארץ, כולם בעבירות מרמה, זיוף, הלבנת הון ועבירות מס , בבית המשפט המחוזי בתל-אביב.  "מעשיה של הנאשמת חמורים במיוחד. היא פגעה באנשים שרכשה את אמונם וגזלה את כספם תוך ניצול תמימותם ואמונם בה בשל היותה עיוורת. מעשיה של הנאשמת בוצעו לפרק זמן של שנים" הדגיש כבוד השופט עמית צבי גורפינקל, בעת הקראת גזר הדין.
דינה של לירז לין בן ציון רז (כל השמות האלה מופיעים בכתבי האישום השונים. א.פ.)  הוכרע בעסקת טיעון, ונגזר, על כל העבירות בהן הורשעה כולל אלה שבוצעו באילת. עונש מאסר כולל לתקופה של 6 שנים, 18 חודשי מאסר על תנאי שלא תעבור תוך 3 שנים עבירות מרמה, וגם שנה מאסר על תנאי שלא תעבור תוך שלוש שנים עבירות בניגודלחוק איסור הלבנת הון ולפקודת מס הכנסה או חוק מע"מ. 
כמו כן ציין השופט גורפינקל "גורלו של הכסף ה"אבוד" בסך 2,200,000 ₪ אינו ידוע אולם אין לדעת אם הנאשמת מחזיקה בו ועל כן אני מטיל עליה עונש סמלי של קנס בסך 100,000 ₪ בלבד או 6 חודשי מאסר". 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש