פרסומת
דלג

סוזן תעצב לך

מאת: איריס קדם ● צילום: מערכת ערב ערב ● 19/4/2017 12:21 ● מה נשמע 495
היא לא פוחדת לרדוף אחר החלומות שלה ומוכיחה שנחישות היא לא מילה גסה ● סוזן זוהר ילידת אילת, רק בת 24 וכבר עושה את צעדיה בבטחה בעולם עיצוב האופנה ● קולקציית שמלות הערב שלה שכובשת את הפייסבוק מדברת בעדה ● הדבר החם הבא
סוזן תעצב לך

אם עד לפני כמה חודשים רק בנות בודדות בעיר הכירו את שמה, הרי שמאז כבשו העיצובים שלה את האינסטגרם ואת הפייסבוק, צעירות אילתיות וגם נשים באילת ומחוצה כבר יודעות מי זו סוזן זוהר. הצעירה שניצבת מאחורי עיצוב השמלות החמות ברשת, שהולכות והופכות ויראליות מיום ליום. תוסיפו לאלו את העובדה שהדוגמנית האילתית הבינלאומית מישל גרציג מדגמנת את עיצוביה והרי לכם כל הסיבות לזה שעכשיו כבר מכירים אותה יותר, הרבה יותר.
בשנה האחרונה סוזן זוהר חיה את חייה תוך כדי תנועה. היא לומדת, יוצרת, ובעיקר מגלה את היעוד שלה שחיכה למימוש. מאז שהיא זוכרת את עצמה נושא האופנה תמיד עניין אותה, והיו גם תקופות בהן העזה לחלום להפוך למעצבת 'כשתהיה גדולה'. מי שמכיר את סוזן יודע שאצלה אין דבר כזה אי אפשר, ואם זה נועד להיות, אין מה שיעצור אותה בדרך. 


ניסוי תוך למידה

 


הכי קל לה לסוזן כשמדובר בהעזה, אין בה פחד להתנסות בדברים שונים, גם אם מדובר בעבודה קשה. מעבר לכישרון היצירתי שהיה טבוע בה מאז הייתה קטנה, ניחנה סוזן בסקרנות ויכולת לעמוד מול אתגרים. בעבורה חלום נועד להתגשם, והיא הציבה לעצמה מטרות לאורך כל הדרך, עד שהגיעה למחוז חפצה, והיא הגיעה לשם די מהר ביחס לגילה.
סוזן גדלה ולמדה באילת, בבית הספר 'אופיר' ואחר כך ב'רבין'. "אופנה ושיווק עניינו אותי ומאז ומעולם, לכן כשיצאתי אל שוק העבודה, בחרתי מלכתחילה ללכת לכיוון חנויות בגדים בהן עסקתי במכירות", היא מספרת. בהמשך היא נגעה  בעולם המדיה הכתובה, מה שגרם לה לחשוב שאולי אפשר לשלב בין עיצוב למדיה. סוזן בחרה לקחת צעד קדימה לכיוון לימודים ב'קשת'. "חיפשתי קורס סטיילינג בטלוויזיה, שם לומדים איך להלביש מפורסמים וכו', אך הקורס הזה עדיין לא נפתח בזמנו. בכל זאת החלטתי לא לסגת ונרשמתי לקורס אחר בו למדתי במשך ארבעה חודשים תקשורת שיווקית- כל נושא הפרסום והשיווק בטלוויזיה, כשהמטרה הסופית הייתה להפוך גם לאשת שיווק וגם לכתבת בתחום", היא מסבירה את הגישה. אלא שבסיום הקורס הבינה סוזן שמשהו חסר לה. למרות שתקשורת הייתה תמיד חלק ממנה, הצורך בעיסוק סביב האופנה היה חזק יותר. כאן גמלה בליבה ההחלטה לעשות סוויצ', לחשב מסלול מחדש ולא לוותר על הרצון העז להיות מעצבת. היא בחרה במסגרת לימודית חדשה שתאפשר לה לממש עצמה הכי טוב שהיא יודעת, הדבר הזה שייתן לה יום אחד את האפשרות לעסוק במה שחלמה מאז שהיא זוכרת את עצמה - מעצבת אופנה.

 

לומדת לעבוד

 


היא עוד לא סיימה את לימודי העיצוב שלה, אבל בפועל סוזן כבר עובדת. מי שמכיר אותה יודע שסוזן היא מאלו שיש להם קוצים בישבן, כך שאין מצב שהיא תשב רגל על רגל בלי לעשות משהו. מי שנותן לה גב רציני הם לא פחות מאשר המורים שלה בבית ספר לעיצוב 'קונספט', שמעודדים ומחזקים אותה כל הדרך עד לתוצאה הרצויה. "מדובר בלימודים של שנתיים בהם לומדים את תולדות העיצוב והאופנה מאז התחילה בעולם, על סרטוט, גזירה, תפירה ועיצוב לפי הקו האיש, בואי נאמר שלמרות שהלימודים מאוד יקרים, הם בסופו של דבר משתלמים. יש לנו מורים ברמה מאוד גבוהה שמלמדים גם ב'שנקר' ודורשים מאיתנו בהתאם. הם עובדים איתנו אחד על אחד ומשקיעים בנו המון גם מחוץ לשעות הלימודים, ועצם הידיעה שהם בסביבה, מעניקה שקט נפשי".
עוד בטרם סיימה את לימודיה, התיישבה סוזן בחדר העבודה הפרטי שלה והחלה לעצב. תעוזה כבר אמרנו? "התייעצתי עם שמואל, המרצה שלי, והוא לגמרי עודד והדריך אותי, הרי עיצוב מופעל על ידי הרבה דמיון מודרך, אפשר לעוף עם זה להרבה מחוזות, וכפי שהוא טוען, אין לזה גבול. זה מה שנתן לי בעיקר את 'הפוש' ללכת על זה כבר עכשיו עוד לפני סיום הלימודים, עדיין יש לי לאן לשאוף וללמוד זהו תחום מאוד רחב שדורש המון ולכן אני לומדת כל הזמן עוד ועוד". 


אופנה משלה

 


בחודשים האחרונים אפשר לראות את השמלות פרי עיצובה מקשטות את הפייסבוק והאינסטגרם. היא עצמה בחרה בשלב זה להתעסק בעיקר בעיצוב, כשהיא עובדת עם שתי תופרות, שמיישמות עבורה את העיצובים. "בנות מגיעות אליי עם רצונות שונים ואני עוזרת להן להגיע לתוצאה הרצויה", היא מסבירה. הקו שלה הוא בעיקר שמלות ערב- שמלות לאירוע, בסגנון מודרני ונוצץ. יש לה אמנם תכנונים להתרחב לסגנונות נוספים, אך כרגע היא מעדיפה לחכות לשלב מאוחר יותר כגורם הפתעה, או כפי שהיא מגדירה את זה- אני לא רוצה לקפוץ מעל לפופיק. "התחלתי מלמטה, מרמה שלא ידעתי אפילו איך לצייר, והנה הגעתי לעיצובים משלי. אבל באותה נשימה, חשוב לי לקחת את הנושא צעד צעד". לשאלתי מה דעתה על מצב האופנה בארץ, אומרת סוזן: "לא חסרים בארץ מעצבים. כל אחד עובד לפי הדמיון והקו האישי. יש מגוון רחב וסך הכול אפשר לומר שהאופנה שלנו נמצאת במקום טוב אל מול העולם".
סוזן מעידה ששום דבר לא יכול לעמוד בדרכה. השאפתנות שלה היא ללא סייג והביטחון העצמי שלה רק מדרבן אותה קדימה. "תמיד אמרתי שיש לי את זה, כי אני מאמינה בעצמי. כשזה נמצא כל הזמן בראש, בידיעה שאגיע למטרה, שום דבר מסביב לא מעניין, שום מעצב לא מאיים עלי, כמו גם הערות מצד לקוחות. בעיקרון אני הולכת עם הקו שלי. אני שואפת להגיע גבוה וגם יודעת שאגיע לשם". לטובת העניין הסביבה הקרובה תומכת ומפרגנת לה והיא מרגישה בטוחה לפעול. "המשפחה מאוד האמינה בי, כולל החברות הקרובות. זה דבר חשוב ועושה לי מאוד טוב, הרי מאז ומתמיד צפיתי בדגמים של מעצבי על, בחנתי דגמים שונים, ותהיתי מה אני הייתי יכולה לשנות או להוסיף".

 

להישאר מחוברת

 


כאדם חברותי, חשוב לסוזן להתחבר ללקוחות שלה, להקשיב לרצונות שלהן ולזרום איתן, במידה כזו שיוכלו לקחת חלק בעיצוב עצמו. "לדעתי חסרות באילת מעצבות אופנה, במיוחד לצעירות, גם כאלו שמחפשות מישהי שלא תשב להן על הראש ותאפשר להן חופש ביטוי. יחד עם זאת, מתוך הידע שצברתי, אני יודעת לייעץ מה נכון לגוף של כל אחת. כיום יש יותר מודעות, וחזרה לתפירה אישית", היא מסבירה, "בעבר ללכת למעצבת היה פחות נגיש, הרבה יותר יקר, ורק מעטות הרשו לעצמן את זה. כיום המחירים הרבה יותר נוחים, ובחורות יודעות שיש להן עוד אופציה מלבד ללכת לחנויות המוכרות. כך הן משיגות בגד שהוא בול לטעמן, מה גם שזה הופך אותן לייחודיות באירוע, מאחר ואף אחת אחרת לא תלבש את אותו בגד".
בבית הספר לעיצוב אופנה בו היא לומדת מקבלת סוזן המון מחמאות, זה מגיע מכיוון המורים והתלמידים עצמם. "תופתעי, אבל זה מגיע לרמה שתלמידים מבקשים ממני שאלמד אותם איך אני עושה דגם מסוים", היא מספרת ומוסיפה, "עוקבות אחריי המון, מפרגנות, ושולחות אלי לקוחות. זה הגיע למצב שהמורה אמר: 'סוזן אני ממש ממש גאה בך, רואים לפי הפניות של הבנות שהן מבקשות ללמוד ממך ואת מהווה השראה עצומה", משתפת סוזן בהתרגשות.
אם תשאלו אותה מה החלום הבא שלה היא תספר לכם: "להצליח גם בחוץ לארץ, כשהיעד הראשוני הוא אוסטרליה, שם גרים האחים שלה, ומחכים ליום בו תוכל להצטרף אליהם. "גיסתי מעצבת תכשיטים מאוד גדולה באוסטרליה, כך שיש לי קשרים חמים ברגע שאחליט להתקדם לכיוון". ובינתיים, עד שתהפוך למעצבת בינלאומית, היא בוחרת לעסוק בעיצוב מכאן באילת ובצעדים מדודים, לעבוד קשה במטרה להתפתח באילת, ולהעניק לבנות העיר בגדים מעוצבים פרי עמלה. רשמתם כבר את השם? לא ירחק היום ותשמעו על הצעירה שתכבוש את עולם האופנה.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש