פרסומת
דלג

אלופים בהגינות

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: י. בן יתח ● 17/5/2017 13:12 ● מה נשמע 496
רגע אחרי שסיימו את העונה במקום השני בטבלה, ורגע לפני שייצאו לדרך במשחקי הפלייאוף, זכתה ביום שלישי השבוע הפועל פתאל אילת במקום הראשון בפרס ההגינות ● מבחינתי זה לא פחות חשוב מאשר לסיים את הליגה במקום הראשון, אמר במעמד הטקס יו"ר הקבוצה מוטי אמסלם, שהצהיר כי הקבוצה תמישך לפעול למען עשייה לקהילה וקידום ההגינות בספורט
אלופים בהגינות

לפני כשנה כשפ.ל.ס- הפורום להגינות בספורט בראשותו של אברהם חמו, שחקן עבר במכבי תל אביב, מאמן ומאמן נבחרת ישראל הצהיר כי נושא ההגינות בספורט יוצא לדרך בכדורסל, קרא אליו מוטי אמסלם, יו"ר הפועל פתאל אילת, את אלכס שטנדל, מנהל הקבוצה והודיע לו- "אני רוצה את פקס המקום הראשון". ואלכס הרים את הכפפה. עם שורה של עשרות פעילויות למען הקהילה באילת ומחוצה לה, אימוץ יחידת 'נתנאל'- יחידה של חיילים אילתים בעלי מגבלויות הפועלים בזירת ים סוף, כולל ביקור של הקבוצה, המאמן קטש ואנשי ההנהלה אצל החיילים בבסיס עצמו, קיום הרצאות בנושא ההגינות בספורט בבתי ספר באילת, בעברית ובאנגלית, קיום הרצאות לספונסרים מהמגזר העסקי וכמובן טיפוח קבוצת מעודדים, ששמה לעצמה כדגל את העידוד ההוגן, ללא אלימות, בחרה פורום המחליטנים של פ.ל.ס בהפועל פתאל אילת כזוכה במקום הראשון השנה בפרס ההגינות.

 

הגינות- לא פחות חשובה

 


לצד אירוח עשרות אירועי ספורט ואליפויות מהארץ ומחו"ל, ארחה העיר אילת ביום שלישי השבוע, את טקס הענקת פרסי ההגינות בכדורסל שהתקיים זו הפעם הראשונה. "כשנשאלתי האם אילת תסכים לארח את הטקס", סיפר ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, מעל הבמה, "לא חשבתי פעמיים. האירוע מרגש אותי במיוחד, כמי שהתחיל את דרכו כמדריך חבורות רחוב בירושלים. בחרתי לשלב את הצעירים בחברה באופן נורמטיבי באמצעות ספורט והתברר כי זה היה הטיפול הנכון". ראש העיר דיבר על חשבות הנושא שבא לביטוי אצל השחקנים הבוגרים ומשליך על מאות השחקנים בצעירים. הוא בפרש בפני הנוכחים באולם את עיקרי תוכנית 'אילת עיר ללא אלימות' וגינה את תופעת שריפת הבובות בכדורגל. "אני לא מגיע משום צד, אבל זה בזוי ולא ראוי. יש לנהוג באפס סובלנות כלפי התנהגות כזו", אמר יצחק הלוי וזכה לתשואות בקהל. "פרס ההגינות מבחינתי, חשוב יותר מאשר מקום ראשון בטבלה. בלי הגינות, לא מגיעים למקום ראשון, ואם מגיעים זה לפרק זמן קצר בלבד". ראש העיר ברך את הקבוצה האילתית על זכייתה ואמר לשחקנים:"שאפו גדול. אתם משאירים טעם של עוד".
בטקס היוקרתי שהתארח במלון 'יו סוויט' נכחו בין השאר  יו"ר הפורום להגינות בספורט- אברהם חמו, יו"ר איגוד הכדורסל- עמירם הלוי, יו"ר וועדת השיפוט- השופטת בדימוס עדנה בקשטיין, נציגי הקבוצות הזוכות שהגיעו לטקס מכל רחבי הארץ וקבוצת הפועל פתאל אילת על שחקניה וצוות ההנהלה.
אילת- ראשונה בהגינות
שלושה פרסים כספיים הוענקו לזוכים מליגת העל שם נבחנו 12 קבוצות הליגה, שלושה פרסים לקבוצות נשים מליגת העל לנשים הפועלות בארץ מתוך 12 קבוצות בליגה ולשלוש קבוצות מהליגה הלאומית בה פועלים 14 קבוצות. צוות השופטים בחן לאורך השנה את הקבוצות השונות על פי עשרה קריטריונים שנקבעו מראש ולבסוף הוחלט על הקבוצות הזוכות. 

 


בליגת העל נבחרה הפועל פתאל אילת לזכות בפרס המקום הראשון בהגינות על עשייתה הברוכה במהלך השנה. הקבוצה זכתה בצ'ק על סך 100 אלף ₪.  יו"ר הפועל פתאל אילת, מוטי אמסלם, שנקרא לבמה לקבל את הפרס, קרא איתו לבמה את אשר ואלון, נציגי חוג האוהדים של אילת ואת מנהל הקבוצה אלכס שטנדל לו הודה אמסלם מעל גבי הבמה על פועלו לקידום פרויקטים של הקבוצה למען הקהילה. לאוהדי אילת הודה אמסלם על העידוד הראוי ועל ההליכה יד ביד עם הקבוצה לאורך כל הדרך. בהזדמנות זו הודה אמסלם לראש העירייה על האמונה והתמיכה בקבוצה.
במקום השני בליגת העל זכתה קבוצת מכבי תל אביב. שחקן העבר, דורון ג'מצי', הממונה מטעם הקבוצה באופן רשמי על קשרים מול הקהילה, קרא לחברי הפורום להגינות בספורט, לקדם בשנה הבאה תקן של אחראי קהילה בכל קבוצות הכדורסל בארץ. "כשבמכבי מינו אותי לתפקיד הזה", סיפר ג'מצ'י, אנשים צחקו ואמרו ש"תפרו לי תפקיד". היום כולנו מבינים איזו חשיבות יש לתפקיד כזה". במקום השלישי זכתה -מכבי חיפה.
בליגה הלאומית זכו בפרסים: במקום הראשון- נס ציונה (העולה הטרייה לליגת העל), במקום השני- קבוצת באר שבע, ובמקום השלישי- רמת גן גבעתיים.
בליגת העל לנשים זכו: במקום הראשון-מכבי אשדוד, במקום השני- בנות הרצליה ובמקום השלישי- רמת השרון.
בתואר השחקנית ההגונה זכתה נעמה שפיר ממכבי אשדוד, ובתואר השחקן ההגון זכה בר טימור.
בין הנאומים לחלוקת הפרסים הנעים לבאים את זמנם הזמר האילתי אפיק איובי.
לסיום הבטיחו המארגנים, כי טקס חלוקת פרסי ההגינות בספורט יהפוך למסורת, במטרה לחזק את הנושא בספורט בכלל ובכדורסל בפרט.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש