פרסומת
דלג

כדורגל נוער - בחזרה לארצית

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 17/5/2017 13:15 ● מה נשמע 496
שלושה שערים של דניאל אלימלך, תפרו לקבוצת הנוער של בני אילת ביום שישי האחרון את הניצחון המתוק על שדרות בבית ואת הקאמבק לליגה הארצית ● אחרי שירדו ליגה בעונה שעברה, שם לו העונה מאמן הקבוצה, שחר זיתון מטרה אחת ברורה - לעלות ליגה ● "הייתי חייב את זה לעצמי ולילדים", אומר השבוע המאמן הנרגש
כדורגל נוער - בחזרה לארצית

שבוע אחד בלבד אחרי שקבוצת נערים ג' של בני אילת חתמה על עליית ליגה, עשתה את זה השבוע בבית, קבוצת הנוער של האגודה, כשניצחה 1:3 את האורחת משדרות. גם אצל קבוצת הנוער היה צפוף בצמרת והיה ברור כי רק ניצחון בית במחזור האחרון של העונה, יביא לה את האליפות והעלייה.

 

סוף הוא תמיד התחלה


את העונה שעברה ירצה המאמן שחר זיתון לשכוח. זו הייתה עונה אותה התחיל כמאמן קבוצת הבוגרים, אך אחרי זמן קצר פוטר והועבר לקבוצת הנוער של האגודה. גם שם לא האיר לו ולשחקנים המזל, ובסוף העונה שעברה חתמה קבוצת הנוער של בני אילת על ירידה לליגה מחוזית שפלה. "שני מפחי נפש בעונה אחת זה לא פשוט אם זה באשמתך או לא", אומר השבוע זיתון ומבהיר כי הוא וגם עוזר המאמן שלצידו, יניב כהן, שמו לעצמם למטרה כבר מסוף העונה שעברה מטרה אחת ברורה לעונה הזו- לחזור לליגה הארצית במהירות.
"ושיהיה ברור עברנו עונה לא קלה", מבהיר שחר. "התחלנו טוב, בדרך גימגמנו. היו עליות וירידות אבל המטרה הסופית הייתה ברורה. מאחר ורוב השחקנים שלי שיחקנו גם בבוגרים, לא פעם קיבלתי אותם ביום שבת למשחק עייפים, אחרי משחק בבוגרים ביום שישי. עשינו הרבה חשיבה מערכתית עם הנהלת הבוגרים, מי ישחק איתם, את מי נשמור לא עייף ולמזלי למרות כל הקשיים- הצלחנו. צריך לא מעט מזל בעונה כזו, והוא היה הפעם לצידנו, לשמחתי".

 

זיתון: "התחלנו טוב, בדרך גימגמנו, אבל המטרה הסופית היתה ברורה“


שמחה כפולה


גם מצבת השחקנים בקבוצה לא תמיד הייתה ברורה. כשמדובר על צעירים עם בגרויות, חבר'ה שמשרתים בצבא, מודה המאמן זיתון, שגם הוא עצמו לא ידע כמה שחקנים יגיעו לאימונים ומי יהיה בוודאות במשחקים. "היה לי בסיס טוב של בערך 10 שחקנים קבועים, וזה היה המזל שלי", הוא מודה ומדגיש, "במצב כזה, זו משימה לגמרי לא פשוטה".

איך התחושה היום להיות אחרי ולדעת שעמדת במשימה?
שחר: "אחרי כל מה שעברתי קודם, הייתי חייב את זה לעצמי ולשחקנים. הייתי חייב להוריד את זה מהגב. מהיום הראשון בו דרכתי העונה בחדר ההלבשה, הבהרתי לשחקנים שעולים ליגה. לא קל לשחק ככה כל העונה, כשמצפים ממך לעלייה ללא פשרות. היה לא מעט לחץ לקראת המשחק האחרון בבית. לכולם היה ברור שחייבים לנצח. היה לנו חשוב לנסות להוריד את הלחץ מהשחקנים ולשחרר את המתח. אמנם הייתה הרבה התרגשות במשחק, אבל החבר'ה תפקדו מצויין".

ואיך תחגגו?
"באותו ערב שלאחר הניצחון היינו בבית של אחד השחקנים, סיכמנו את הדברים, הייתה מוסיקה ואווירה טובה, בקרוב יהיה אירוע סיום העונה של המחלקה, ואני מאמין שנעשה עוד משהו יחד".
אתם עולים לליגה לא קלה, אתה תמשיך עם הקבוצה?
"דיברו איתי כבר על זה, אבל הכל תלוי. אני צריך לראות על מה הקבוצה תהייה בנויה והאם נהייה ברמה של קבוצה שתגיע לליגה כשווה בין שווים. אם דברים יסתדרו, אמח להמשיך".

שחקני רכש וכאלו?
"אני לא שולל. יש לנו שחקנים אילתים מצוינים מחוץ לעיר וחייבים לנסות להחזיר אותם הביתה בראש ובראשונה".

ביום הניצחון סיימת גם קורס מאמנים. סימבולי?
"סימלי בהחלט. זה עוד משהו שהייתי חייב להוריד מהגב. כשאימנתי עונה קודם לכן את הבוגרים, תמיד היו מי שנופפו בזה נגדי. זה היה יום מצויין עבורי עם שני פיקים חשובים. אני בטוח שעכשיו סתמתי את הפה לכמה וכמה אנשים שהיה להם מה לומר עלי".


ומה על לאמן בוגרים?
"הייתי בבוגרים כעוזר מאמן, כמאמן ראשי, אני תמיד שואף גבוה אבל במתכונת הנוכחית אין על מה לדבר. בלי תקציב ראוי לבוגרים זה נועד מראש לכישלון., אבל בגדול אני לא שולל כלום אף פעם. בינתיים אני מסופק מאוד מהעבודה עם הצעירים. הם יודעים להעריך גם את הדברים הקטנים".

למי התודות?
"בראש ובראשונה ליניב כהן, עוזר המאמן שלי, שעשה יחד איתי לאורך העונה עבודה סיזיפית כולל טלפונים והבאת שחקנים. למוטי כהן, מנהל הקבוצה, לתותי נופי, שכל בקשה וצורך דאג שייצאו לפועל, לרונן שחרור המנהל המקצועי ולחברי ההנהלה. כשאני מתעסק רק בכדורגל ולא במה שמסביב אני טוב. כשמפריעים מסביב, זה הורס הכל".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש