פרסומת
דלג

ויחנה וייסע

מאת: איה פלשקס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 18/5/2017 21:57 ● ערב ערב 2811
עד היום הוחרג נמל אילת בכל הנוגע לזמן אחסון הרכבים שהותר בו ● כעת קבע שר האוצר כי זמן האחסון בנמלי חיפה ואשדוד יתקצר לשלושה חודשים ● ראש מנהל המכס נתן להם זמן התארגנות והתקנה תחול רק מ-2018 ● ומה יהיה על אילת? ● גדעון גולבר מאמין כי נמל אילת יוחרג גם ב-2018.
ויחנה וייסע

שר האוצר משה כחלון חתם בתחילת החודש שעבר על תיקון לתקנות המכס לפיו יתקצר זמן אחסון כלי הרכב בנמלי אשדוד וחיפה, שם זמן האחסון המותר היה קבוע לשנה. מלכתחילה הייתה המגבלה אמורה לחול על נמלי אשדוד וחיפה כבר ביוני הקרוב יבואני הרכב והנמלים הודיעו כי יזדקקו לזמן התארגנות. אבי ארדיטי, ראש מינהל המכס ברשות המסים הודיע כבר בתחילת החודש הקודם לנשיא איגוד יבואני הרכב ולמנכ"לי חברות נמלי אשדוד וחיפה כי עד לסוף השנה הנוכחית (31.12.17) הם מתבקשים להתארגן תפעולית לכך שהחל ב-1 בינואר 2018 החסנת כלי רכב בנמלים תהיה לפרק זמן של 3 חודשים ותצומצם הפגיעה בפעילות השוטפת בנמלים. 
"המגבלה היא בגין העובדה שבנובמבר-דצמבר 2016 היו עומסי גדולים באשדוד ובחיפה, עד כדי כך שאניות מטען אחרות, כגון מכולות ומטען כללי, לא יכלו להפרק בנמל אשדוד." מסביר מנכ"ל נמל אילת גדעון גולבר את התקנה עליה חתם שר האוצר, והייתה אמורה להכנס לתוקף כבר בתחילת יוני. "זה לא המקרה בנמל אילת. בנמל אילת לא הייתה בעייה כפי שהייתה בנמל אשדוד וחיפה, לכן על בסיס הפעילות שביצענו מול כל הגורמים, וביניהם מנהל המכס, קיבלנו פטור עד דצמבר 2017."


ומה יהיה ב-2018?
”ב-2018 כנראה שיבואני הרכב יצטרכו למצוא להם מקומות אחסנה שיהיו באחריותם. אני מאמין שאנחנו נוחרג שוב, לאור יחודו של הנמל וריחוקו ממרכז הארץ."


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש