פרסומת
דלג

לא נשארים אדישים לנשף

מאת: איריס קדם ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/6/2017 08:54 ● מה נשמע 499
רגע לפני נשף י'ב עולות ההכנות שלב ● השנה שלא כמו בשנים הקודמות, לא נשארו תושבי העיר וגם הצעירים עצמם אדישים ופועלים בשיא המרץ לעזור לחבריהם להשיג את שמלות הנשף והחליפות לערב הכי נוצץ בשנה
לא נשארים אדישים לנשף

במוצאי שבת ה - 24/6, יתכנסו כמיטב המסורת תלמידי י'ב בעיר, באולם האירועים של מלון 'ברודס', לחגוג את סיום הלימודים בנשף המסורתי. אלא שהשנה, בשונה מהשנים הקודמות, לא מחכים הבוגרים לרגע האחרון כדי להציע חלופות לשמלות הנשף המפוארות ולעזור למי שאין ידו משגת הכנסת יד עמוק לכיס רק לטובת בגד לערב אחד.
בשונה מהשנים הקודמות, כבר עכשיו נרשמת הערכות יוצאת דופן, במטרה לעזור לתלמידים לעבור את הערב על הצד הטוב ביותר ולהיראות הכי טוב שאפשר. קבוצת אנשים, בניהם בני נוער, שנרתמו לתת. אם מדובר מזמנם, מכספם ומהכישורים שלהם, וזאת על מנת שאף אחד מבני הנוער ירגיש שונה או לא שייך.

 

חיים מפזר זהב

 

מי לא מכיר את חיים זהבי, כשמו כן הוא. חיים עוסק בשנים האחרונות בהתנדבות מלאה בנתינה אין סופית. בזמנו הפנוי הוא דואג לצוות אנשים טובים שמעוניינים לעזור ולתת, ויחד הם מבצעים כמדי שבוע משימות רבות של נתינה בתחומים שונים. שום דבר ממה שקורה בעיר לא נסתר מעניו של זהבי, כמו למשל נשף הסיום של כיתות יב'. גם במקרה הזה הרים זהבי את הכפפה ופנה לתושבים שמעוניינים לתרום. האושר שלו טמון בחיוך של האחר ובכך הוא מתמלא כל הדרך עד למשימה הבאה. "התחילו להגיע אלי פניות לעזרה בתרומה לשמלה או חליפה לבני הנוער", הוא מספר.  "בד בבד קיבלתי פניות מכאלו שמעוניינים לתרום, אפילו הגיעה אלי שמלה ממישהי שהגיעה לאילת לנפוש בבית מלון. והדבר פשוט רץ. הצלחתי להעניק לחמש נערות שמלות לנשף שנתרמו באופן מוחלט. מיותר לציין שדאגנו לבדוק שכל הבגדים במצב שמור, נקי וראוי. בנוסף קיבלנו תרומות של כסף בכדי לעזור גם לנערים ברכישת חליפה. כל הפניות שלי אל התושבים בבקשה לעזרה נעשות דרך הפייסבוק, כך שאנשים יודעים שאפשר לפנות אלי שם באופן פרטי. כך גם נושא הנשף התגלגל עד לכדי ביצוע, ואני מאוד מאושר שזכיתי. אני רוצה לפרגן לעיר אילת על ההיענות המדהימה כל פעם מחדש, ועל הזכות שניתנה לי לעזור בזכותם".

 


 

מנכ"לית רשת המתנ"סים בעיר: "אנחנו ערים למתרחש"

 

מאת: מירב לוי דיאמנט

הפעילות מאחורי הקלעים של הנשף המסורתי, לא נעלמה מעיניהם של אנשי רשת המתנ"סים בעיר, בראשותה של המנכ"לית איריס כהן, שברכה השבוע על היוזמות והעשייה של הצעירים בעיר. "לא פעם עולה בציבור השאלה האם זה נכון או לא נכון לקיים את הנשף הזה", מסכימה השבוע כהן, שמבהירה כי: "מדובר בנשפי סיום שמתקיימים בכל הארץ ובארץ בכלל ובני הנוער באילת לא יכולים ולא רוצים להישאר מאחור. אנחנו מקיימים את האירוע במהלך השנים יד ביד עם מועצת נוער עירונית. ברור לנו כי האירוע הזה יתקיים איתנו ובלעדינו, ולכן אנחנו שם, כדי לתת את ההכוונה, החסות וכל עזרה שבני הנוער צריכים. בכל שנה אנחנו יוזמים פניות למעצבות שמלות, על מנת לאפשר גם לבנות שידן אינה משגת, להגיע בשמלות ראויות לנשף. השנה, בני הנוער לקחו את זה על עצמם וליריד בויצ"ו הייתה היענות מדהימה. אנחנו כמובן מברכים על כך, כי זה הופך את הנשף לאירוע שפוי יותר. אמנם הבסיס לנשף הזה הוא לא ערכי, וגם זה בסדר ומותר, כי אנחנו ערים לצרכי הנוער באילת, אבל מתוך זה יוצאים דברים ערכיים מאוד. האמת, בכל נשף מחדש אני מתרגשת לראות את הנוער שלנו לבוש לתלפיות ונהנה כמו שצריך".

 


 

נוער למען נוער

 

הכל למען הנוער. בן עדר (ימני) וחיים זהבי

 

השנה גם הנוער עצמו הצטרף לנתינה, ביוזמתם של צוות נשף יב', שיזמו את "יריד השמלות והחליפות", שהתקיים ביום שישי שעבר בסניף ויצ"ו באילת. לא פחות  מ -60 שמלות ערב נרכזו כאן במחיר לכל כיס וגם מספר זהה של חליפות ערב לבנים. הרעיון היה לעזור לבני הנוער המתקשים לרכוש את בגדי הערב היקרים, כך שכולם ירגישו שווים ומאושרים. מור פייגין מצוות הנשף, שיתפה על היריד המוצלח: 'לאחר שראינו שבנות מוציאות אלפי שקלים על אירוע שמסתכם בסך הכל בשעתיים, כשלאחר מכן מחליפים לבגדי 'אפטר פרטי', ולעומתן יש בנות שלא יכולות להרשות לעצמן  לעמוד בהוצאה הכספית הזו, החלטנו לקיים את היריד. ההיענות הייתה גבוהה. קיבלנו הרבה שמלות חליפות ונעליים מבני נוער שהשתמשו בהם בעבר פעם אחת בלבד. אספנו את כל הפרטים ויד ביד עם צוות ויצ"ו בעיר אירגנו את יריד המכירה לבוגרי י'ב בעיר. במקום אלפי שקלים, הפריטים נמכרו בסך הכל ב- 100 או 200 ₪ וחלקם אף תרמו ללא תשלום. בנוסף צוות ויצ"ו תרם אף הוא בגדים ואני שמחה לבשר שהגיעו לא מעט תלמידים לרכוש או לקבל, נעשו לא מעט מכירות וכולם יצאו מרוצים".

 

גם בעלי עסקים

 

עוזרת לבנות. המעצבת סוזן


כמה מבעלי העסקים בעיר נרתמו גם הם למען המטרה החשובה הזו. כל אחד בדרכו העניק לעוד מכמה בני נוער את האפשרות להתלבש בצורה מכובדת ובעיקר לצאת עם חיוך ענק.

בן עדה מפאב 'הדובים', שמכיר את הנשף מקרוב כבוגר י'ב בעיר, העניק לנער דרך חיים זהבי כרטיס קניה בשווי 700 ₪ בכדי שיוכל לקנות חליפה. 'שמחתי לקחת חלק בדבר ועוד יותר שמחתי על כך שרבים בעקבותי פנו גם הם לעזור, כשמדובר בנוער שלנו אנחנו כאן", אומר עדה.

גם מעצבת הבגדים סוזן זוהר פרסמה סטטוס בפייסבוק  הפונה לנערות שאין באפשרותן לרכוש שמלות ערב. "נערות פנו אלי בבקשה לתרומה, ובלבד שהדבר ייעשה בצורה דיסקרטית. קבעתי איתן פגישה, הן בחרו שמלות, כשלאחת מהן אפילו עיצבתי שמלה באופן מיוחד, כדי להתאים את המידות. איפשרתי להן להחזיר את השמלות בזמנן החופשי, העיקר שייהנו מהערב בהרגשה כיפית ורגועה", מבהירה זוהר.

אל בעלי העסקים הצטרפו גם מומי וניב מסוכנות הנסיעות "צרפתי טורס" בתרומה של 800 ₪ . "ברגע שבן עדה העלה את הרעיון, שמחנו גם אנחנו לקחת חלק בנושא ולתרום, הנתינה היא אישית לבני הנוער של אילת".

מלבד האנשים הטובים המוזכרים בכתבה, הצטרפו לבטח נוספים מתושבי העיר שלקחו חלק כל אחד בדרכו, בתרומה למען תלמידי יב'. זוהי ללא ספק עוד הוכחה לכך שתושבי אילת ערבים זה לזה וברגע האמת יודעים להתאחד בכדי לעזור אחד לשני. בואו נאחל  לכל השמיניסטים  ערב מרגש ומהנה, ובהצלחה בחייהם הבוגרים. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש