פרסומת
דלג

הוזלה משמעותית במחירי המסע לפולין

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/6/2017 15:32 ● ערב ערב 2814
בשורה להורים- החל מהשנה הקרובה יוזלו מחירי המסע לפולין אליו יוצאים תלמידי התיכוניים באילת בכ- 1000 ₪ ● בנוסף, יצאו החל מהשנה הטיסות לפולין משדה התעופה 'עובדה' ● הסיבה להוזלה- מכרזים פנימיים שקיימה 'מנהלת פולין' בין שבע חברות הנסיעות המאושרות על ידי משרד החינוך ● "הרווח כולנו שלנו", אמר השבוע יו"ר פורום ההורים העירוני רועי אפלבאום שברך על המוגמר
הוזלה משמעותית במחירי המסע לפולין
"בסוף מגיעים לכל דבר". אפלבאום

הורים לתלמידי כתות יב' שאמורים לצאת בשנת הלימודים הקרובה למסע השורשים אל אדמת פולין, הופתעו השבוע לגלות כי מחיר הנסיעה הצפויה עומד על סכום של 4350 ₪ בלבד לעומת 5400 ₪ לתלמיד, הסכום שנגבה בשנה שעברה. עוד הופתעו ההורים לגלות, כי השנה, לראשונה מאז החלו תלמידי התיכוניים באילת לצאת למסע לפולין, תצא הטיסה לפולין משדה התעופה הסמוך לאילת- 'עובדה', מתוך כוונה לקיים את הטיסות בהמשך משדה התעופה החדש- 'רמון'.

מאחורי ההוזלה המשמעותית ניצבת 'מנהלת פולין', גוף שהוקם על ידי פורום ההורים העירוני בראשותו של היו"ר רועי אפלבאום, שמטרתו הייתה ברורה- לנסות להוזיל את עלויות המסע לפולין, בעקבות תלונות רבות מדי מצד ההורים. משה סעדון, מי ששימש עד השנה שעברה כחבר בפורום ההורים, התבקש לעמוד בראש המנהלת בה היו חברים בין השאר נציגי הנהלות בתי הספר התיכוניים בעיר ונציגי פורום ההורים. "יצאנו למכרז פנימי מול שבע חברות הנסיעות המורשות על ידי משרד החינוך", מבהיר השבוע יו"ר פורום ההורים העירוני רועי אפלבאום, שתי חברות נשארו אחרונות ומהן בחרנו בסופו של דבר בחברת 'איילה טורס', שנתנה לנו את המקסימום במינימום המחיר". אפלבאום דחה את הרעיון כי מדובר בהוזלה בשל שימוש בטיסות ה'לואו קוסט' שיוצאות בחורף מ'עובדה' לקרקוב שבפולין, והזכיר כי משרד החינוך אוסר במפורש להשתמש בטיסות ה'לואו קוסט' בשל מגבלות ביטחוניות.
לצד החיסכון המשמעותי, מתגאים ב'מנהלת פולין' בעובדה כי השנה, לראשונה מאז החלו תלמידי אילת לצאת למסע לפולין, ייצאו התלמידים משדה התעופה 'עובדה' הסמוך וגם יחזרו אליו. "מדובר בשיפור הנוחות לתלמידים שיצאו בשעת לילה מאוחרת באוטובוסים לכיוון נתב"ג, המתינו לטיסה לפולין שיצאה לפנות בוקר, נחתו בבוקר בפולין ומיד התחילו את המסע, לעיתים כשהם ערים 24 שעות. עכשיו זה יהיה הרבה יותר נוח", הבהיר אפלבאום.
לשאלה מדוע לא יצאו למכרזים קודם לכן, אמר יו"ר פורום ההורים העירוני: "אני ארבע שנים בתפקיד היו"ר ואומר שבסוף מגיעים לכל דבר. זה חלק מתהליך. אם נמצא לנכון שיש צורך בכל שנה לצאת מחדש למכרז כדי לשפר את התנאים והמחיר, נעשה כך", הבטיח אפלבאום.  


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש