פרסומת
דלג

מג'מג'מים בדרך לגדולות

מאת: דורית בן נון ● 14/6/2017 17:38 ● ערב ערב 2815
חברי להקת "M.PLANET" שזכו בשבוע שעבר במקום השני, בתחרות הארצית ללהקות, מתוך 44 להקות, לא נותנים להצלחה לעלות להם לראש ● יוחאי, יואב, עמית וגיא, תלמידי מרכז 'וויליום' במתנ"ס שחמון אוהבים, נושמים וחיים מוזיקה
מג'מג'מים בדרך לגדולות

כתלמידי תיכון מודעים חברי הלהקה לעובדה שהלימודים והמעורבות החברתית שלהם בעיר הם לפני הכל, ולמרות ההתרגשות והכבוד שבמעמד הזכייה, וההפתעה לה זכה יוחאי כשזכה במלגת לימודים לבית ספר למוזיקה 'רימון', הם יודעים שהדרך לאושר עוד ארוכה, ובינתיים מודים על כל הזדמנות להופיע בעיר ולחלוק את הכבוד שהביאו עם העיר בה גדלו.

 

מארבעה יוצאת אחת


להקות רוק כבר מזמן לא מה שחושבים, "אין דבר כזה סקס, סמים ורוקנרול, ואין מעריצות שקורעות בגדים", אומרים לי השבוע בחיוך חברי הלהקה. "אנחנו פשוט אוהבים לנגן וליצור ביחד, ורוצים להגיע ולגעת בכמה שיותר אנשים".
בעולם המודרני של היום בו הפרסום מהיר, הם דווקא מעדיפים את הדרך הארוכה. הברים האפלים, הבמות מהקטנות ועד הגדולות, ומאמינים בעבודה קשה ולא בקיצורי דרך, למרות שלאחד מחברי ההרכב יש ניסיון בתוכנית ריאלטי, רמז...זה קשור לבר רפאלי (נגיע לזה בהמשך).

לפני כחצי שנה הוקמה להקת " M.PLANET " או יותר נכון זהו גלגולה השני של להקת "פעמיים כי טוב", כפי שמכונה יום שלישי היום בו ניגנו לראשונה ב'מייקס פלייס' ואז למעשה חברו ארבעתם סביב אהבתם למוזיקה. "בנוסף, ניגנו גם בעיר על במות בידור ובכל פלטפורמה אפשרית", הם מעדכנים ומציינים עוד: "חיממנו את מוקי, שזאת בעצם הייתה ההופעה הגדולה הראשונה שלנו. ממש התרגשנו והיינו צריכים לדחוף אחד את השני לבמה מגודל המעמד לצעירים כמונו". 

 

מאמינים בעבודה קשה. 'מיסטר פלאנט'   ●  צילום:אורן שמאי

 

מי אתם M.PLANET ?


יוחאי מויאל, בן 18, תלמיד 'גולדווטר', סולן הלהקה, גיטריסט ונגן מפוחית. אוהב ומושפע בעיקר ממוזיקת בלוז ורוק.
יואב גולומבק, בן 17, תלמיד 'רבין', מנגן בגיטרה, ובשנה האחרונה הוא מעז לשיר. "צברתי המון ביטחון בזכות הפעילות שלי ב 'ווליום'. הייתי ביישן ולא בטוח בקול שלי", אומר יואב, שמושפע ואוהב את להקת "פינק פלויד", אבל עם אח מתופף בבית הוא נחשף לסגנונות שונים של מוזיקה.
עמית אלימלך, בן 18, תלמיד תיכון 'רבין', בסיסט הלהקה וגם שר. "התחלתי לנגן לפני ששרתי, ומה שמצחיק שההשפעות שלי מהבית הם מוזיקה אלקטרונית וזוהר ארגוב. כשהגעתי למרכז 'ווליום' בשיעור הראשון ניגנתי יהודה קיסר ומהר מאוד עברתי לנגן " SMOKE ON THE WATER"  של "דיפ פרפל"", הוא מספר בחיוך.
הסיפור של עמית עם מרכז 'ווליום' התחיל דווקא בזמן השהיה מבית ספר, אחרי שניר (בן לולו ה"אבא של החבורה"), תפס אותו ב'הפסקת סיגריה' מצייר על קירות. "לאחר שבאתי להתנצל בפני ניר על התנהגות בלתי הולמת, נכנסתי למרכז וידעתי שפה אני נשאר וזה הבית שלי מעכשיו והלאה", נזכר עמית.
גיא אלהרר, בן 18, תלמיד תיכון 'גולדווטר', מתופף בלהקה. מאז שהוא זוכר את עצמו אהב תופים והתחיל את דרכו המוזיקלית בשיעורים פרטיים על תופים בכיתה ז', עד שהגיע ל'ווליום' והרגיש בבית.
גיא מאוד מחובר לרוק קלאסי, מוזיקת רגאיי, וגם רוק ישראלי.

 

ואז הגיעה התחרות 


אם תהיתם מהיכן השם 'מיסטר פלאנט', החברים מבהירים: "שם הלהקה פשוט נזרק באוויר ואומץ".
"בגלגולה הנוכחי הלהקה בוגרת יותר, מגובשת יותר, החבר'ה צברו הרבה ניסיון ובטחון עצמי על הבמות בעיר ובמרכז 'ווליום'", מעדכן ניר בן לולו, מנהל המרכז. "ידענו שזאת הלהקה שצריכה להתמודד בתחרות ע"ש לאה פורת גור, שקיימת כבר 21 שנים והשנה התמקדה בלהקות". 
יוחאי מסכים: "ידענו שאנחנו מספיק טובים בשביל להתמודד בתחרות, אבל עד הרגע שהגענו וראינו את המתמודדים לא ממש הינו בטוחים. עצם ההתמודדות, הכבוד, המפגש המוזיקלי בין אמנים, מאוד ריגש אותנו".
יואב: "הגענו למוקדמות שנקבעו לפי מחוזות, ההופעה שלנו הייתה אחרונה, אבל כבר בבאלאנס ידענו שמשהו קורה פה. כולם קפצו עלינו ופרגנו לנו, דבר שהעלה לנו את הביטחון לקראת הגמר".

בחירת השירים והעיבודים?
"החלק הכי כייפי הוא עיבוד השירים. העיבודים כולם שלנו. אנחנו מאוד מאורגנים וסגורים על עצמנו. אנחנו מגיעים מוכנים לחזרות, שומעים את השירים שוב ושוב, מקשיבים אחד לרעיונות של השני ומגבשים דעה ביחד", אומרים הרוקרים.
"כל הנסיעה הייתה מאוד כיפית, מרגשת ומגבשת, ולא הייתה מתאפשרת ללא התמיכה הנפלאה של המתנ"ס שנרתם מיד ונתן לנו בפרגון ענק ומכל הלב", מציין ניר.

היה פרגון מאחרוי הקלעים?
"התחושה הייתה של מפגש מוזיקאים גדול ולא של תחרות", הם מסכימים. "היו שם הרבה הרכבים מכל הסוגים. זכור לנו נגן סקסופון בן 70 שלא הבנו מה הוא עושה שם בהתחלה. הפרגון היה עצום וממש ממש היה כייף, בכלל כל החוויה הייתה מעשירה ומעצימה", מסכמים כולם.

 

חגיגה של אושר


ואז מגיע הרגע הגדול. מה עובר לכם בראש?
יואב: "לגמר הגענו 9 להקות, שזה כבר היה כבוד גדול מבחינתנו, כי התחלנו בעצם 44 להקות מכל הארץ. מכל להקה עלו שני נציגים לקבל את תעודות ההשתתפות. עמדנו על הבמה ומתוכנו נבחרה השלישייה המנצחת. כשהכריזו עלינו כזוכים במקום השני, ההתרגשות הייתה בשיאה. כייף גדול, תחושות שקשה לתאר במילים, סיפוק וגאווה עצומים, גם כל אחד בשביל עצמו וגם כלהקה". ואז הגיע הרגע שבזכותו השמחה הייתה כפולה כשאמרו שישנה הפתעה ויחולקו מלגות לאנשים שבלטו בתחרות.
"אני זוכר שלחשתי ליואב באוזן הלוואי שיוחאי יקבל מלגה, ופתאום אנחנו שומעים- "לנגן המפוחית המדהים", ופה כבר ידענו שזה יוחאי, היינו בעננים", מספר יואב בהתרגשות.
גיא שישב לצדו של יוחאי בקהל, לחש לו שניות לפני- "הנה עכשיו הולכים לקרוא בשם שלך. יוחאי היה בשוק, וזה הכי מגיע לו ותפור עליו", מפרגן גיא.
יוחאי עצמו מתרגש גם היום. "רעדתי כולי. לא הבנתי במה מדובר ולמה קראו לי. עליתי לבמה כולי קפוא והמום ולקח לי זמן לעכל את המתנה הנפלאה שקיבלתי", הוא משתף 

ועמית ממהר להוסיף: "זו ההזדמנות שלנו להודות ולהוקיר את מרכז "ווליום", שהוא בעצם הבית השני שלנו. אני נמצא כאן יותר שעות מהבית, בעצם אני אב הבית", הוא צוחק וניר מוסיף: "כשאני לא כאן, או אם צריך משהו, עמית הוא הכתובת השנייה אחרי".

גיא: "המרכז הוא הכל בשבילנו. מקום תומך, מפרגן, אין צביעות, כשאנחנו מחפשים שקט ופינה חמה "ווליום" זה המקום וכמובן ניר- "אבא ניר", בזכותו הכול התחיל. בלי ניר לא הייתה להקה. הוא שינה הרבה דברים אצלנו גם מבחינה אישית וגם מבחינה מוזיקלית. השינויים לפעמים קטנים, אבל משמעותיים לדרך שלנו, ועל כך אנחנו מודים לו יום יום". 

ריאלטי? בר רפאלי? איך מסתדר עם תדמית הרוקר?
אחרי שצחקנו מסבירים לי חברי הלהקה את הקשר לבר רפאלי.
"יוחאי השתתף בתוכנית "אקס פקטור", ואנחנו כחברים טובים נסענו אתו לפרגן לו ולראות את בר רפאלי מקרוב, שמסתבר שהיא לא ממש גבוהה כמו שחשבנו, אבל לפחות ראינו אותה פנים מול פנים", מספרים החברים המפרגנים שישבו שעות בצילומי התוכנית ורק רצו לאכול.
"אנחנו לא ממש מאמינים בתוכניות האלו ובמה שיש להן להציע. בגלל זה צחקנו. גם יוחאי הגיע לשם במקרה. רק בשביל לנסות, ודווקא הגיע די רחוק". ויוחאי מוסיף בחיוך: "ישבנו יום אחד והרעיון נזרק לאוויר. חשבתי לעצמי בעצם למה לא לנסות? ובאמת בתור חוויה זה היה כייף".

מעבר ל'קאברים' יוחאי ויואב כותבים חומר מקורי. אמנם כרגע רק למגירה, ויואב אפילו העז והלחין שיר, ועמית פשוט זורם עם מה שבא. "אנחנו מאחלים לעצמנו להמשיך ליצור, להופיע ולהיחשף בפני כמה שיותר קהלים בחוץ ולהמשיך להביע את עצמינו דרך המוזיקה". הם מסכמים את הריאיון, או כמו שאומר יואב "בעזרת הג'אם נגיע לגדולות".

אם השתכנעתם בכישרון ואתם רוצים לשמוע, תרשמו לפניכם- ביום חמישי ה- 22/6/17, בשעה 20:00 'מיסטר פלאנט' יופיעו ב'בית היין' בשירי הזמרים השייכים ל"מועדון ה 27" (GOOGLE IT)  מי שאוהב רוק ומוזיקה טובה מוזמן.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש