פרסומת
דלג

לראשונה בלי הפיינל פור

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 16/6/2017 12:13 ● מה נשמע 500
בפעם הראשונה מאז חזרה לליגת העל, לא הצליחה הפועל פתאל אילת להעפיל לפיינל פור● הפסד ביתי 77:82 לראשון לציון במשחק המכריע בסדרה, שלח את ראשון למקום אליו אילת מאוד רצתה להגיע ● "אם אני חושב על נקודת ההתחלה שלנו העונה ורואה לאן הגענו, אני יותר ממרוצה", סיכם היו"ר מוטי אמסלם את העונה
לראשונה בלי הפיינל פור

ביום שלישי השבוע סגרה הפועל פתאל אילת עונה כדת וכדין. אל אולם האירועים במלון 'הרודס' התכנסו ובאו כל הגבוהים, הצוות, ההנהלה, הספונסרים וראשי האוהדים. כולם ברכו את כולם, כולם הודו לכולם על העזרה, התמיכה והגב וסיכמו על העונה הבאה שתהייה לא פחות טובה.

 

"לא בוכים על חלב שנשפך


אם הייתם אומרים למוטי אמסלם יו"ר הפועל פתאל אילת בתחילת העונה, שהקבוצה תסיים במקום השני בליגה הסדירה, הוא היה חותם על זה בשתי ידיים. שבעה מחזורים מפתיחת העונה, כשאילת דישדשה איי שם במעמקי הטבלה והייתה קרובה מתמיד לקו האדום, היו כבר מי שחששו על ירידת ליגה. אלא שאז, כמה החלפות שחקנים שהוכיחו את עצמם כטובים, בנו קבוצה לתפארת. זו הייתה עונה מלאת תהפוכות, של הפסדים לקבוצות שלפחות על הנייר היו קלות, אבל מנגד ניצחונות דווקא על קבוצות הצמרת. אז סיימנו במקום השני בטבלה, ובפעם החמישית מאז אילת חזרה לליגת העל, אילת הגיעה מלמעלה לפלייאוף. אלא שהיריבה ראשון לציון לא הייתה קלה. אם באילת חשבו שיתרון הביתיות יעזור, הרי שבמשחק החמישי והאחרון בסדרה, שהתקיים בבית, אילת הרימה ידיים אל מול היריבה מראשון לציון שחתמה על התוצאה 77:82 והשאירה את אילת לראשונה בחמש עונות מחוץ לפיינל פור. לא נעים, לא נורא. זה ספורט. "אחרי שראיתי את משחק חצי הגמר אני יכול לומר לך שאנחנו קבוצה יותר טובה מראשון", אמר לי השבוע היו"ר מוטי אמסלם, שלא הסתיר את אכזבתו מכך שהשנה אילת תראה את חצי ה גמר ואת הגמר מהצד. "שני דברים עיקריים מנעו מאיתנו את הניצחון על ראשון", הוא מנתח- "האחד- הפציעה של רפי מנקו, שהיה שחקן חשוב העונה ולא בכדי נבחר ל'תגלית העונה' והשני- הוצאתו של רג'י באקנר מהמשחק ברבע השלישי. יש דברים שהם לא בשליטתנו. אבל בסך הכל אם אני הולך אחורנית אל נקודת היציאה שלנו בתחילת העונה ומסתכל לאן הגענו, אני יותר ממרוצה".
אני שואלת את מוטי על הוצאתו של באקנר מהמשחק והעובדה כי וועדת המשמעת מצאה אותו אשם והוא אומר לי: "שחקן צריך לדעת לשמור על היצרים שלו. לדעת להתאפק. זו הפעם השנייה העונה שהוא מורחק ממשחק. שחקן צריך להיות בראש ובראשונה בן אדם, לכן אני כבר יכול לומר לך ששחקן כזה לא ימשיך במועדון שאני מנהל".
לקראת סיום המשחק מול ראשון הנרי ניסה לקחת על עצמו את העניינים ונכשל בגדול.
"ראשון שיחקו בצורה אגרסיבית על סף הברוטלית. בואי לא נשכח שאותו הנרי ניצח את המשחק בראשון. אז יתכן והייתה כאן עודף מוטיבציה, הנרי גם בילה את שארית הלילה בבית החולים עם וירוס, בקיצור כל הצרות נפלו עלינו במשחק, אבל לא בוכים על חלב שנשפך. נתנו הצגה יפה ופרידה יפה".
ציפיתי שבסוף המשחק השחקנים שלנו יישארו על המגרש, למרות ההפסד ויודו לשחקנים, אבל הם מיהרו לחדר ההלבשה
"אנחנו לא יכולים להיות במקומם. הם היו באכזבה ענקית על זה שאכזבו את הקהל. אז אולי הם לא נפרדו בשיא ההתלהבות אבל אני יכול בסך הכל להבין אותם".

אז מה, כבר מתחילים להרכיב את העונה הבאה?
"בימים הקרובים תתקיים ישיבת הנהלה ונתחיל לעבוד".

למשחק הגמר שיתקיים היום העפילו מכבי חיפה שתפגוש את הפועל ירושליים.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש