פרסומת
דלג

תחרות ארצית באילת

מאת: רותם ג'קסון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 16/6/2017 12:17 ● ערב ערב 2815
לא עבר הרבה זמן מאז שהסאפ הראשון הגיע לים האדום ועד שהעיר אילת מארחת את אליפות ישראל בחתירה על סאפ, הראשונה במחוזותיה ● תשריינו לכם את סוף השבוע הבא ובואו לחתור
 תחרות ארצית באילת

כמו בהרבה ענפים אחרים, גם בתחום גלשני העמידה (סאפ) אילת מציעה את התנאים האידיאליים לקיום תחרות בקנה מידה ארצי ואפילו עולמי ואם תשאלו את שחר ותם אדרעי מ"אקסטרים ספורט ימי", שיזמו את התחרות, זה בהחלט עומד להיות הפרויקט הבא על הפרק.

 

 הכינו את המשוטים


 זה יקרה בסוף השבוע הבא ה- 22-24.6.17. מפרץ אילת יתמלא במאות סאפים שישתתפו בהפנינג ענק לחובבי הענף, משולב עם תחרות ארצית. התחרות שתתבצע בחסות "אקסטרים ספורט ימי" ובשיתוף עיריית אילת, בתמיכה של אגף הספורט ותאגיד התיירות, תהווה עוד הישג ספורטיבי מרשים לעיר שמנסה לתייג את עצמה בעולם כעיר אידיאלית לקיום תחרויות ספורט מענפים שונים.  בינתיים האילתים חוגגים ומצביעים ברגליים הן ברישום לתחרות והן בהפיכת ספורט הסאפ לתחביב העירוני המועדף על המקומיים, אחרי הטריאתלון. 
"הייחודיות של הסאפ הוא בכך שהוא נגיש וזמין לכל אחד", מסביר שחר אדרעי, הידוע בכינויו 'שגי', מבעלי מועדון "אקסטרים ספורט ימי", שביחד עם אחיו תם לקחו את חוויית הספורט הימי באילת לאקסטרים והנגישו את הסאפ כחוג להמונים. בתוך חודשים ספורים בלבד הם הצליחו לצרף עשרות חותרים פוטנציאליים למאגר הלקוחות שלהם, להנפיק אפליקציית רישום עם חברה אילתית בשם "b soft", להציע מערכת שבועית עם אופציות לחתירה שבעה ימים בשבוע, בוקר ואחר צהריים, רכשו תחנת ספורט ימי נוספת בצמוד לחוף ה'רויאל ביץ''- 'פלמינגו' ושברו את שוק הסאפ המתהווה באילת מבחינת מחירים.  
"לקחנו את זה למקום יותר ספורטיבי. אנחנו מציעים לקהל לקוחותינו אימוני סאפ מגוונים עם מדריך וליווי צמוד של סירה. החל מסשיינים קרובים עם תרגולי יוגה סאפ, וכלה בסשיינים רחוקים במסלול  down wind של חתירה מהחוף הצפוני עד ל'אקווה ספורט' ול'מצפה התת ימי'. כיום יש לנו מעל 200 חותרים בקבוצה ועד אוגוסט אני מאמין שנעבור את ה- 300. הקצב נהיה מטורף כי הפכנו את זה למאוד נגיש. מילדים בגיל 10 ומעלה ועד מבוגרים, כולם מצליחים לעשות את זה מהר מאוד. אנחנו מתאימים את עצמנו לכל סוגי הלקוחות- לכאלה שבאים לחתור כדי לנקות את הראש, למי שרוצים את זה בשביל הספורט שעובד על כל הגוף וגם למאותגרי תחרויות. אנחנו עושים כל שביכולתנו להפוך את אילת ליעד בינלאומי בחתירת סאפ. התנאים פה הרי מאפשרים חתירה 360 יום בשנה . ים שטוח בלי גלים, בלי זרמים ובלי סחף".


לא לאילתים בלבד


בסוף דצמבר האחרון הפיקו השניים תחרות מקומית ראשונה וגילו שהרבה חבר'ה מהמרכז רצו להגיע ולהשתתף. " בתחרות השתתפו למעלה מ- 70 חותרים, רובם מאילת. כולם נהנו והיה מאוד מוצלח. זו היתה יריית הפתיחה למסורת של תחרויות עתידיות". 
 אחרי ארבע שנים בהן התקיימו התחרויות הארציות בחתירת סאפ בחופים אחרים במרכז הארץ, השנה תהיה זו השנה הראשונה בה מתקיימת אליפות ישראל באילת. "זה אחרי שקיבלנו הבטחה שכנראה שבשנת 2019 תגיע לפה תחרות עולמית של חתירה בסאפ", מצהיר שגי. "אנחנו נמצאים בקשר עם קבוצות חתירה מאירופה. בתור התחלה, ניצלנו את ההזדמנות של אליפות ישראל והפכנו אותה להפנינג סופשבוע שכולו סאפ שיתאים לכולם, מחובבנים עד חותרי העילית המקצועניים. 

בקשר עם קבוצות חתירה מאירופה. בתור התחלה, ניצלנו את ההזדמנות של אליפות ישראל והפכנו אותה להפנינג סופשבוע שכולו סאפ שיתאים לכולם, מחובבנים עד חותרי העילית המקצועניים. 
אלו יהיו שלשה ימים מרוכזים של פעילות ספורטיבית וחברתית סביב הים. יתקיימו תחרויות סאפ לכל רמה וגיל, מקצים קצרים וארוכים, מקצה ,DOWN WIND עם פרסים וגביעים לפי קטגוריות- קטגוריות מתחילים שחותרים במסלול הקצר של 1 ק"מ על גלשנים מדגם סופט. קטגוריית מתקדמים בחתירה של 3 ק"מ וקטגוריית המקצוענים במסלול של 5 ק"מ- שהיא גם הקטגוריה של אליפות ישראל בשיתוף איגוד הגלישה הארצי isa, כשהצפי הוא ל- 250 עד 300 חותרים. כל המשתתפים יקבלו חולצות, מדליות וכובע. חלק נכבד מהמשתתפים יגיע עם גלשנים שלהם במיוחד אלו מהמרכז כשאנחנו נותנים את האופציה להשכיר גם אצלנו".


 מה הלו"ז המתוכנן לסוף השבוע? 
ביום בחמישי בערב יש חתירת לילה לתוך הלגונה של כל הקטגוריות ביחד. מכיוון שיש הרבה משתתפים נערוך את זה ב 7-9 מקצים. לאחר מכן נפגש כולם לארוחת פסטות בחוף מפרץ השמש. 
ביום שישי בבוקר תתקיים האליפות עצמה וביום שבת נערוך סשןdown wind המוני שיחולק לחובבנים, מתקדמים ומקצועניים שיתחיל ממפרץ השמש עד לחוף הנסיכה בליווי של סירות ויאכטות עם המשפחות והחברים שהם הקהל. בין לבין נקיים תירגולים של "יוגה סאפ", "דרגון סאפ"(סאפים מיוחדים ל- 4 חותרים. ר.ג') ומקצי שליחים". 

 

 איך נרשמים?
 נכנסים לאתר:  "Eilat SUP tour 2017" אפשר להירשם עד יום התחרות עצמה. 
הרשמה מוקדמת עולה 140 ש"ח לתושבי אילת עבור שלושת הימים. (לצפוניים 240 ₪).


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש