פרסומת
דלג

"זודיאק" - חיזוי באמצעות קלפי הטארוט

מאת: רחל ארז ● צילום: מערכת ערב ערב ● 19/7/2017 10:58 ● מה נשמע 505
הטלה מביא איתו את האנרגיות הבלתי נדלות אל ספסל הלימודים השור מביא את האצילות והנועם התאומים ילדותי ותזזיתי גם בכתה האריות ממש כמו מלכי החיות הם כריזמטיים ואוהבים שיכירו בנוכחותם תגידו לנו איזה מזל אתם, ונספר לכם איזה תלמידים אתם
''זודיאק'' - חיזוי באמצעות קלפי הטארוט

 

טלה 


פצצה אנרגטית הפורצת בסערה לתוך הכיתה ברעש, וכן אם אפשר שגם המורה תעצור ותתייחס לכניסתו הדרמטית לכיתה. אימפולסיבי, מלא תושייה ויוזמה. אם דבר מה בפיו, הוא לא יאפשר להתנהלות תקינה להתרחש. עליו לומר את אמרי פיו מיד ללא דחוי. הטלה מאבד כלי כתיבה כבר בדרך לבית הספר. הנטייה הילדותית והמצחיקה שלהם כשהם מנהיגים חבורת מריעים בלהט ובפראות מקסימאלית. אם מתקיים סכסוך חברתי, רק כניעה מוחלטת תספק ותרגיע אותם, שכן חייבים לכבד את מקומם הראשון. לעולם התלמיד לא פסיבי. הוא המוני ורועש, רוצה לפעול מתוך דחף עכשיו, וללא דיחוי. הכל פועל ברגש וללא הגיון. אם המורה נותנת במה, הם יתנו את הנשמה, אם המורה לא מכבדת את מקומם הראשון, השיעור לא יתקיים. בשיעורי הבית הוא עושה קיצורי דרך ומסיים באפיסת כוחות. רוצה לראות תוצאות מיידיות. בשיעורי ספורט מוציאים הרבה אנרגיה והם מהווים אתגר למורה שאוהב את החיים שהם מביאים לכיתה.

 

שור


התלמיד ינצל תדיר את הקסם הנובע מהאצילות, הנועם והיופי האופפים אותו. הוא יזכה להערכה וכבוד ממוריו בשל הליכותיו המעשיים והמעמיקים. השור עושה דברים בשקט ובשלווה. לא מפריע לו אם מישהו נכנס לדבריו. מראש יעדיף מורה שמשקיע באסתטיקה ובאווירה נעימה. חשוב שתהיה הרגשה שלווה בשיעור. ישמור על תרבות דיבור ויכבד כל חבר ותלמיד. השור ניכן  בשעון פנימי ולא יזרז דבר. בני מזל זה שמרנים מטבעם ומחפשים את הביטחון והיציבות בכל מהלך. פועל בנחת וצועד לשיעור באיטיות ובסבלנות. הוא מכין את המחברות מראש, מתכנן לאטו, חושב לעצמו בשקט ומתרכז בלימודיו. הכל תמיד בקצב שלו. לא אוהב  לחץ. ישקיע בלבושו ויראה מסודר. הוא יסודי והמחברות שלו יכילו את כל החומר הנדרש באופן שיטתי ואסטטי. תמיד יעדיף ללמוד בחברה ולדבר על הנושא בשקט ונועם הליכות. כשמרני- בדרך כלל יבחרו במוכר והקבוע יורתעו ממורה חדש או מנושא לא מוכר. לא אוהבים כשמלחיצים אותם. יש לאפשר להם לבחור את הזמן שבו הם מעדיפים להתכונן למבחן או להכין שיעורים. בעלי חשיבה שקולה ומעשית אוהבים מותרות וידאגו לרכוש את הבגדים הכי נחשבים. השור יעדיף לשבת בצד ולא במרכז הכתה.

 

תאומים


טיפוסים קלילים ותקשורתיים, בעלי קסם אישי וכושר הבעה מצוין. לרוב מרגישים צורך עז בתנועה. סגנון הדיבור מהיר ושוטף, וחשוב להם להביע את דעתם במיידי. מצליחים לשכנע את כולם בצדקתם, בעלי חוש הומור מפותח וכישרון לספרות. מפטפטים ומדברים ללא הרף. הילדותיות שבהם באה לידי ביטוי. בשל מזגם התזזיתי וחסר המנוחה יאהבו לשנות ולגוון כל פעם מחדש יחליפו מקום תדיר תמיד תורגש ניידות וכפילות. אצלם תמצאו שתי מחברות בכל נושא. נוכחותם קלילה, מצחיקה, מעניינת ולא מכבידה, ככה גם ההתעסקות שלהם בלימודים, חשוב שיהיה לו עניין ואתגר. לא מסוגל להתחיל ולסיים דבר אחד עד הסוף. תוך כדי לימוד למבחן יזמין מישהו לבוא להיות איתו, אסור שישעמם לו. ואם לומדים יחד, התאומים יעדיפו מקום הומה אדם, שכן הם טיפוסים סקרניים ואוהבי אדם. עבור בני מזל זה הסיבה העיקרית ללימודים היא המפגש החברתי. ובזמן השיעור יתמקדו בשיחה ולאו דווקא בחומר הנלמד. התאומים אוהבים לגוון מלכים באלתורים, מסבך עניינים ויודע תמיד להיחלץ ולמצוא פתרון מייד. 

 

סרטן


תלמידים בני מזל סרטן ניחנו בזיכרון מפליא, כושר אנליטי מצוין וכל מה שמשקף סבירות, למרות חשיבתם הרגשנית והחולמנית. סגנון הדיבור יהיה נעים, מתפנק ואיטי. נמנעים מליצור לעצמם צרות ויבצעו בקפידה את כל מה שנדרש מהם. יעדיפו לא לדבר אם אפשר אלא רק להקשיב ולהפנים. יתנדבו לכל בקשה של המחנך. נאמנים, יציבים, מסורים ושאפתניים, לעולם לא ימעלו באמון שנתנו בהם. מדובר בתלמידים עדינים ומופנמים. נתונים למצבי רוח, זקוקים לביטחון רגשי רב, ואם ירגישו שנוכחותם מתקבלת באהדה אזי אין גבול לדמיון המתגבר שלהם. הם תמיד יתחשבו באדם נוסף. זקוקים נואשות לאישורו של שותף מנהיג- כטיפוסים חובבי בית, הם לא מרבים לצאת ללמוד אצל או בבתי חברים.

 

אריה


כמו מלך החיות, גם בכיתה הם אצילים, גאים, כריזמטיים, סמכותיים וזוהרים. בעלי צורך בהכרה ובתשואות סוערות, וחשובה להם מאוד מנהיגות וכבוד עצמי. האריה נכנס לכיתה כמו מלך אמיתי ודואג שיידעו על כך. הוא תמיד מצליח להיות במרכז העניינים בכיתה הכל עובר דרכו. אם מישהו מציע ללמוד יחד הוא מיד יחלק תפקידים והוראות. הוא שופע מרץ ודואג שיהיו לו כל העזרים ומישהו שיפאר וישבח אותו כדי שימשיך ללמוד ולהצליח במרץ. חייבים להחמיא לו, אחרת הוא נפגע. תלמיד נקי ומסודר, ולא נותן שיעזרו לו, כדי שכל הקרדיט יהיה שלו. האריות אוהבים אלגנטיות ויוקרתיות. חשוב להם להרשים. אריה אמיתי מתייחס למכשולים וסוגיות כאל אתגרים שנועדו לחשלו. סגנון הדיבור שלהם ישיר וסמכותי, כך שאין מצב שלא יבינו למה התכוונו. ילקוטם ייצוגי, יוקרתי ומפואר, תדמית של אמצעים ומעמד. 

 

בתולה


בתולה-תלמידים גאים המכירים בערך עצמם, בעלי הופעה נאה במיוחד. תלמיד נקי ומגוהץ. מייצג אינטליגנציה, קלילות, חוש הומור, קסם אישי וחוסר מנוחה. דייקנים, מסודרים, מאורגנים ונקיים. ביקורתיים, יציבים, מעשיים, יעילים ופרפקציוניסטים. מתאים להם מאוד ללמוד ולעסוק בארכיטקטורה. בעלי חשיבה אנליטית, מחושבת ומסודרת, מקדישים תשומת לב רבה לפרטים. המקום בו הם נמצאים מצוחצח, מרשים, מכובד, מושלם, מקסים, עכשווי, חלומי ועם סטייל. חוץ מזה, אין להם דרישות מיוחדות. בתולה אמיתי יקפיד להימנע מהסתבכויות מיותרות, אבל אם בכל זאת קרה, הוא יידע לטפל בבלגן עם המון סבלנות, שקט נפשי והיגיון בריא, הרי היגיון הוא שמם השני. נחשבים למעשיים, תכליתיים, שיטתיים, דייקנים, נבונים ושמרנים. לא נתפסים למהומות ורגשנות מיותרת. בעל נטיות אמנותיות, מגיבים בנימוס, באדיבות ועם המון טאקט ודיפלומטיות. אינם מתבלטים ויעדיפו לא להיות במרכז הבמה בני מזל זה יתפארו בכישרון תשומת הלב לפרטים שום דבר לא נעלם מעיניהם. בסוף הלימוד הוא משאיר הכל במקום, נקי ומסודר. הוא צנוע, לא מחכה למחמאות, מאושר שעשה כמו שצריך. 

 

מאזניים


ברגע שעבר את עינויי ההחלטה, הוא פועל בשקט, ברוגע, בטוב טעם, הוא מעדיף שלא ידברו איתו כשהוא מרוכז בלימוד. יש לו חוש פנימי טבעי לדעת זמן כל דבר צריך. הוא לא אוהב לנקות, ובתת ההכרה מרגיש שיבוא מישהו לעזור להיחלץ מבעיה שלא מצא לה פתרון תוך התפלפלות וויכוח סוער ואינטנסיבי ובלבד שלא יערערו את בטחונו העצמי סביב הרעיון. החלפת דעות מאפשרת לתלמידי המאזניים ערנות מחשבה תוך סתירה עצומה וספקות וניגוד, דבר הגורם להם להתמסר לאומנות הויכוח. מפליגים במילים ופועלים לטובת כלל הכיתה. מלמדים שלאמת אלף פנים. בעלי יכולת שכנוע ויכולים לשנות את דעתם תוך הקשבה נבונה לשכל הישר. תלמיד שעליו לשקול הכל על דרך המאזניים. נאמנים ובונים קשר חברי אינטימי, לעיתים אף עם מוריהם. מיזוג מצוין בין רגש לשכל.

 

עקרב


מבטם חודר ועמוק בעל חקירה מתמדת וחשדנות טבעית. תמיד יפקפק במניעך, הנקמנות תשלוט ברגשותיו אם פגעת בו. בזים לחולשה וצריך להוכיח להם. אצלם לא יהיו המונים אלא חברים בודדים. כבעלי אישיות חזקה, הילה של קסם מאגי עוטף אותם וכולם חושקים בקרבתם. הר געש מבפנים, ואדיש וקר רוח מבחוץ. תלמידים עקרבים יבחרו להתמודד עם קשיים שהגישה לפתרון תהיה קשה ומאתגרת. מתמטיקה, ריאליות גירויי סקרני מתמיד. תלמיד בעל אנרגיה שופעת תוך מעבר מהצלחה להצלחה ובשל טבעו ההרסני ויצר הנקמה המקנן בו תדיר אוי לו למורה שטעה איתו. עצמתו עזה, להט, יצרים ורכושנות קנאית. סגנון דיבור דרמטי נושא מסרים סמויים. יסודיים והולכים עד הסוף. לא מחפשים קיצורי דרך. פותרים בעיות ולא מתחמקים מקושי עד אשר הסירו את המכשול. יכולת ההתחדשות תשרת אותו כתלמיד והוא מסוגל לבנות תדמית חדשה בכל פעם. עובד במרץ לא מאבד או מפסיד זמן. דואג שמוריו והוריו יהיו מרוצים.

 

קשת


תלמידים סקרניים וחברותיים אשר יתחברו לכל התחומים בשווה. כן לכל העדות בכיתה מכל העולם. הקשת זורם עם הכל. מלך ההמצאות והאלתורים, לא מתכונן הרבה, מתפעל מהצלחתו. כשהוא נכנס לכיתה, הוא פותח חלון, ומפנה שטח נרחב לעבודה, משאיר מקום לנוע, תמיד המרפק שלו נתקל בדברים וגם שובר אותם. הוא מכין שיעורים מהר, כאילו הוא במלחמה נגד השעון. חבל לו על כל רגע, יש לו הספק עצום להכין הרבה במעט זמן. לעזוב מהר את הכיתה. לא עונה כשמדברים איתו, מרוכז. הוא רושם כל מילה, ומוכן לנדב ידע ולחלק לכל דורש. גאה מאוד בכושר ובחוש ההמצאה שלו ומאושר כשמחמיאים לו. הקשתים הם הכי כיפיים. יש להם ראש פתוח והם נהנים בכל. ובדרך כלל יתנו לאחרים לבחור. הקשתים אוהבים חברת אנשים ומתלהבים מלימודים בצוותא, ואם אפשר בחיק הטבע. גיאוגרפיה וטבע, הרפתקנים, אוהבי חופש, ידע ואינטלקט, שנונים, אופטימיים, חכמים, יצירתיים, ומגלים פתרונות לפני כולם ללא התפלספות. לוחם מטבעו ופותר מטלות בקוצר רוח פיקחות ובעיקר במהירות מפתיעה.

 

גדי


חוש אחריות מפותח, חוש ריכוז רם עד מדיטטיבי. בעל כושר עמידות גבוהה בהתמודדות בעל דחף טבעי לחדור ללב ליבם של בעיות ואתגרים. תלמידים שאפתניים בעלי הישגים מרשימים. עקביים ואחראיים הגיונם בריא ושוקלים את דבריהם בקפידה. מתערבים בשיחה בכיתה רק אם הם בטוחים שהם בקיאים בנושא. מנהיגים בטבעיות ואלופים בארגון. יסודיים ומשקיעים הרבה. מפוכחים ובעלי אישיות חזקה. מארגן ספרים ומחברות הוא מדבר בשקט, תנועותיו איטיות, מזיז כל דבר בזהירות. לא מפיל כלום. הוא לומד לפי הסדר, לא שוכח דבר. זוכר בפרטי פרטים איך המורה הציג את דבריו, בסוף הוא מנקה ומסדר הכל. הגדיים מתייחסים ללימוד כאמצעי ולא כמטרה. הם לא אוהבים לבזבז זמן יקר ויערכו בירור יסודי ומעמיק על מידת התועלת של הנושא הנלמד. נצמדים לשעות לימוד קבועות וידועות מראש בבית ובכיתה ונמנעים מחברים לא איכותיים.

 

דלי


יבחרו בחיים ליברליים, חסרי עכבות, אינטליגנטיים עד כדי גאונות ותחושות של ניתוק ושחרור מדפוסים והרגלים מייצג שיתוף פעולה ועשייה למען כלל הכיתה. משיכה לתחומים טכנולוגיים ותקשורת. תלמידים מבריקים ואינטליגנטים. לימודים יכולים לגרום להם להתעלות נפש. מעמיד כל דבר בחקירות וסימני שאלה, בעל אידיאולוגיה, העדר חוקים, אם אפשר גם לא לגמרי מסכימים לסדר. בעלי תגובות קיצוניות ותהפוכות חסרות יציבות מהתלהבות לאכזבה ומחברות אמיצה לניכור. טוב בעבודת צוות. לכל שיעור כתוב מוסיף תבלינים שאף אחד אחר לא מעז להוסיף. הוא לומד בחוסר שקט, לא מרוכז, מחפש מישהו שייכנס לכיתה  לדבר איתו, ואם אין, מדבר בטלפון בלי הפסקה. להיות איתו בזמן הלימוד, זה מעניין ומבדר כאחד, כי הוא מספר ואומר דברים מצחיקים, ומקשר רעיונות בצורה מקורית. הוא רבגוני ומסוגל להמציא גישה. אם חסר לו נושא מסוים, הוא לא מתרגש, ושולף מה שיש. מחשבים טכנולוגיה ותקשורת גבוהה.

 

דגים


תלמידים עדינים, משקיעים הרבה מזמנם ומרצם כדי לרצות כל אחד ממוריו מהקרובים והאהובים עליו. כשהוא לומד הוא עושה מה שצריך בלי להתלונן, לא מבקש עזרה, גם כשהוא נתקע. קשה לו להחליט מה לעשות קודם. הוא מסוגל לשבת ולהסתכל בתוך הילקוט, בלי לדעת מאיפה ובמה להתחיל, או שמתחיל לבלגן ולסדר שוב, או שהוא מתחיל בבת אחת את כל התחומים אבל ממשיך עד שמסיים. הדאגה לבני הבית היא הכוח המניע אותו. אינו מצפה למחיאות כפיים ולתודה. עבורו חשוב שכולם יהיו מרוצים, ולא חשובה לו צורת הוא מתאמץ ללמוד זוכר בעל פה משפטים, אבל אינו אוהב להסתבך. בדרך כלל הוא מגיע לאפיסת כוחות אחרי שהוא מסיים ללמוד. חשובה לו אוירה טובה ואלכוהול. אם הם ילמדו בקבוצה, הם יעדיפו סביבה אינטימית ולא המונית. חשוב להם אסתטי ויפה, מעוצב ביצירתיות ובטוב טעם. הדגים הם טיפוסים מתמכרים שאוהבים לרחף - שיעורי אמנות ופילוסופיה על סוגיה חשובים להם. מתמזגים בכל מקום ורגישים מאוד לרגשות חבריהם. הנשק שלהם הוא השתיקה. בעלי קשב מצוין, כריזמה וכושר מילולי גבוה, יכולים להיעצב מאוד בשל סבלו של האחר נתינה ללא תמורה מסירות נפש וחמלה אדירה עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה פילוסופיה לימודי דת טבע. הרבה מאוד חפצי נוי תמצאו בקלמרו משיכה המלמדות על תרבויות דת ורוחניות. מתמזגים וזורמים בכל  אנשים שלא אוהבים להיחשף ותלמידים יכירו אותם בקושי.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש