פרסומת
דלג

"מלון הנסיכה יפתח שעריו באפריל 2018"

מאת: איה פלשקס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 27/7/2017 12:37 ● ערב ערב 2821
חברת נ.צ.ב.א בעלת מלון הנסיכה מתכוונת לפתוח את הדלתות מחדש לקראת פסח 2018 ● המלון עובר שיפוץ מסיבי ויבנו בו 90 סוויטות מפוארות בהשקעה של עשרות מיליונים ● בימים אלה מתקיים מו"מ לתפעול המלון וניהולו ● נוסף למלון הנסיכה יש לנ.צ.ב.א תכניות נוספות לפרויקט נדל"ני שישתרע על פני עשרות דונם בכניסה לעיר
''מלון הנסיכה יפתח  שעריו באפריל 2018''
אזור מגרשי הטניס יהפוך לסוויטות עם בריכות פרטיות. מלון הנסיכה השבוע

בשורה לתושבי אילת ואורחיה: מלון 'הנסיכה' צפוי לפתוח שעריו, יפה ונסיכותי מתמיד, לקראת פסח 2018. את הבשורה מסר מנכ"ל (משותף) חברת נ.צ.ב.א, פרי אטיאס בשיחה עם 'ערב ערב'
כבר זמן ארוך שאילתים רבים מבכים את מלון הנסיכה העומד בשיממונו. היו אף שדיווחו על ונדליזם וגניבות מהמקום.  כזכור, לפני כשנתיים וחצי לא הסכים הממונה על ההגבלים, כי חברת ישרוטל תמשיך לנהל את המלון, זאת לאחר זמן רב שהנושא עלה ונדון. באותה עת דווח ב'ערב ערב' כי משא ומתן של חברת 'לקסן', בבעלות אלכסנדר טסלר, ובנו, מרלון, שהקימה את מלון הנסיכה, עם רשת  'טמרס' כשל, וכך גם עם  'קלאב מד', 'דן', ו'רימונים', ניהלו עמה מו"מ מתקדם כדי לקבל את הניהול על המלון במקומה של רשת 'ישרוטל'. 
מלון הנסיכה נפתח עוד בשנת 1992 והיה מהיוקרתיים ביותר בעיר, הוא נועד אז לקהל ברמת דה לוקס וארח בין כתלוי אוליגרכים שהגיעו במטוסיהם הפרטיים בעיקר מרוסיה ואוקראינה. לאחר תהפוכות, בתחילת נובמבר 2015 נסגר המלון, שנקנה אז על ידי חברת נ.צ.ב.א בבעלות קובי מימון וחיים צוף. בחודש דצמבר 2016 הגישה לבית המשפט המחזי בתל אביב חברת לקסן ישראל, השייכת לאלכסנדר טסלר, בעליו של מלון הנסיכה באילת, תביעה בשווי 200 מיליון שקל נגד רשת המלונות ישרוטל ובנק הפועלים. התביעה הוגשה בטענה כי החברות הובילו יחדיו שורה של מהלכים, שלא בתום לב, בעטיים קרס בית המלון ופעילותו הופסקה.

 

"מתכוונים להשקיע עוד עשרות מיליונים"


מנכ"ל (משותף) חברת נ.צ.ב.א, פרי אטיאס  פותח את דבריו בראיון עם 'ערב ערב' ומדגיש: "מלון הנסיכה נבנה כבר לפני למעלה מעשרים שנה. במשך השנים לא השקיעו בו. שילמנו כסף רב על המלון, למעלה מ-250 מיליון שקלים, ואנחנו מתכוונים להשקיע בו עוד עשרות מיליונים ולהביא אותו לרמה הראויה".

מתי צפוי המלון להפתח?
לקראת אפריל 18', לקראת הפסח.

ומי יפעיל וינהל את המלון?
"אנחנו במשא ומתן עם מספר חברות, עדיין לא חתמנו, אבל תנהל אותו קבוצה רצינית מהשורה הראשונה." 
פתאל וישרוטל הן החברות שלא יוכלו אפילו להתמודד על הניהול, עקב איסור של הממונה על ההגבלים. בעבר  הוזכר שמן של רשתות כמו 'דן' ו'רימונים' אך אטיאס  מוסר כי טרם נחתם עם אף חברה ובין  אלה איתם נמצאים במשא ומתן יש אף חברות מחו"ל. "הכל פתוח" מדגיש אטיאס.

מה היא אותה "הרמה הראויה" אליה אתם שואפים?
"אנחנו רואים במלון משהו מאוד ייחודי: המיקום הפסטורלי שלו, בשמורה, משהו שמבדל אותו משאר המלונות באילת. זה מלון גדול מאוד של 500 חדרים, אפשר לתת שם חוויה אחרת. יש לנו תכנית מאושרת לעוד 90 סוויטות ואנו עכשיו בתהליכים תכנוניים. הן יהיו ברמה מאוד מיוחדת, סוויטות עם בריכות פרטיות וכדומה". אטיאס מוסיף שסוויטות אלה יבנו באזור מגרשי הטניס הנוכחיים, לגובה של שש קומות. 
עם כל הבנייה ותוספת סוויטות היוקרה לא יחול שינוי במבנה המלון הנוכחי. "במלון הקיים יישארו החדרים הרגילים שישופצו ובעצם יבנו מחדש. כיום נראים במלון הנסיכה רק חדרים שפורקו מתכולתם. "שבוע הבא כבר יראו פועלים שעמלים על התקנתם. כל הציוד הגיע ונמצא כבר במלון".  
השיפוץ המדובר כבר התחיל לדברי אטיאס והם לקראת חתימה עם חברה המעסיקה פועלים סיניים שתבצע את הבנייה מחדש של כל פנים המלון. 

למה חברה של סינים ולא ישראלים?
"זו אחת משש החברות שמשרד השיכון אישר לעבודה בארץ. לצערנו בענף הבניה אין כמעט עובדים ישראלים. החברה עצמה היא ישראלית אך יהיו שם למעלה מ-100 עובדים בו זמנית, בשלוש משמרות, לתקופת זמן מוגבלת של מספר חודשים"


יהיה קונספט מיוחד למלון?
"המטרה היא לתת לו אווירה יותר פסטורלית, פחות המונית. יותר רומנטי, מנותק קצת מההמולה – משהו בסגנון 'בראשית', במצפה רמון,  אבל באילת, צמוד לים, עם הנוף, עם מזג האוויר הטוב".

יש לכם עוד תכניות בעיר אילת?
"אנחנו מאוד מאוד מאמינים בעיר, לכן אנחנו משקיעים מאות מיליונים במלון הזה. אנחנו מאמינים גם בעיר וגם בצוות הניהולי של העיר. השיתוף פעולה שאנו מקבלים גם מראש העיר, מסגנו, ממהנדס העיר – זה דבר שלא טריוויאלי במחוזותינו. בהחלט מקבלים שיתוף פעולה פנטסטי. ליזם כמונו, שיש לו הרבה מאוד נכסים במדינה, כשראש העיר והצוות שלו נרתמים לפרויקט אנחנו רותמים את היכולות הכלכליות שלנו ושועטים קדימה".

על איזה עוד פרויקטים מדובר?
"יש לנו 35 דונם בכניסה הצפונית לעיר, ממערב לכביש 90. יחד עם חברת 'מבואות אילת' אנחנו מקדמים שם תב"ע  (תכנית בניין עיר א.פ.) – תכנית מעורבת של תעסוקה, משרדים, מסחר מגורים, קאנטרי, מדובר על אזור שלם, כ-80 דונם, שישתרע על כל הדופן מכביש 90 מערבה, באזור הזה, מקבלת תכנון מחדש, גם בתכנית המתאר של העיר. לנו יש חלק ב"דופן" הזו. הפרויקט המדובר הוא חזון לשנים ונמצא בשלב הכנת פרוגרמה, כלומר: תכנון מקדמי".


חדשות אילת