פרסומת
דלג

אלופת ישראל שלנו

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 11/8/2017 16:08 ● מה נשמע 508
תגידו מזל טוב למורגן קולי בת ה - 14, שזכתה בסוף השבוע בתואר נוסף לרשימת התארים הארוכה שלה- אלופת ישראל ב- 50 מ' פרפר לגילאי 14, ועשירית כללית בארץ ● ובעוד שורה של הישגים ומדליות ● אז מי אמר שצריך לצאת לפנימיית המחוננים של 'וינגייט' כדי לקטוף תוצאות?
אלופת ישראל שלנו
מאושרת בזכייה. גרום (ימנית)

הייתה זו מורגן קולי הג'ינג'ית הנמרצת מנבחרת השחייה הפועל אילת של סרגיי גרום, שסירבה בתחילת השנה לצאת ללימודים בפנימיית המחוננים של 'וינגייט', המקום אליו שואפת להגיע כל שחיינית בארץ, כמעט, כי לפחות מורגן לא ממש התלהבה מהרעיון שעם כל הכבוד וכל האהבה שלה לשחייה ולזכייה במדליות, היא צריכה לעזוב את ההורים, את החברים ואת החיים שהיא אוהבת באילת, לטובת 'וינגייט'. לאורך כל הדרך דבקה קולי ברעיון שאם את טובה ומשקיעה באימונים כמו שצריך, גם מאילת את יכולה להיות אלופה ובשנה הזו היא מוכיחה את טענתה ובגדול. ולראייה, באליפות הארץ לנוער ובגרים שהתקיימה במכון 'וינגייט' במהלך חמישה ימים בסוף השבוע האחרון, הצליחה קולי לחזור עם שורה של הישגים ראויים, כשההישג הבולט שלה הוא הזכייה בתואר- אלופת הארץ לגילאי 14 ב- 50 מ' פרפר, סגנון בו הצליחה לא רק להעפיל למקצה חצי הגמר אלא גם הגיעה לגמר הכללי של התחרות, מה שאומר- הייתה אחת מתוך 12 השחייניות הטובות בארץ בכל הגילאים במקצה, וכמובן שהייתה הצעירה ביותר. את הגמר היא סיימה בתוצאה מצויינת של 29.2 שניות וסיימה עשירית כללית, מה שאומר שמורגן יכולה בהחלט להתגאות בכך שהיא אחת מעשרת השחייניות הטובות בארץ במרחק זה.

 

הביאו כבוד

 

עם המאמן גרום


אליפות ישראל קיץ בבריכות ארוכות שמתקיימת ב'וינגייט' נחשבת לתחרות החשובה בשנה, אליה מגיעים כל השחיינים הבולטים בארץ, שעומדים בתוצאת הקריטריון הנדרשת. (מי שמגיע ולא שוחה בכל שלב בתחרות לפחות את זמן הקריטריון, נקנס). חמישה שחייני נבחרת השחייה של הפועל אילת בניצוחו של המאמן סרגיי גרום השתתפו בתחרות, אלו שלמאמן היה ברור כי יעמדו בתוצאת המינימום הנדרשת: שחר שביט בת ה-14, לילי מיידנק בת ה - 16, מורגן קולי בת ה - 14, דניאל ספירטוס בן ה - 15 ואניה גרום בת ה - 18, שהצליחה לקבל שחרור מיוחד משבוע הטירונות האחרון שלה רק כדי להשתתף באליפות ישראל. בתחרות עצמה הצליחו כל החמישה לשפר את התוצאות האישיות שלהם איתם הגיעו לתחרות. דניאל ספירטוס הצטרף לרשימת היורדים מדקה במקצה למרחק 100 מ' חופשי שקבע תוצאה של 59.03 ש', שיא שישי מצוין לצעיר בן ה - 15. אניה שהגיעה לתחרות רק ביום שישי השתתפה במשחקים שהתקיימו בשישי- שבת. במקצה 50 מ' חזה היא העפילה לגמר, אך העובדה שהגיעה עייפה היישר מסוף הטירונות נתנה את אותותיה ואניה לא הצליחה להביא לביטוי את יכולותיה, כשהיא מסיימת רק במקום 7, אבל היי, גם צבירת הנקודות לקבוצה זה לא פחות חשוב. לילי ושחר שחו גם הן יפה ושיפרו את השיאים האישיים, אבל ההישג הגדול בתחרות היה שייך גם הפעם למורגן קולי בת ה - 14, שחתמה על מקבץ מדליות מרשים: מקום 1 לגילאי 14, ב- 50 מ' פרפר בתוצאה של 29.7 שנ', הישג שהעלה אותה לחצי הגמר וגם לגמר בו סיימה עשירית.
 את המקצה למרחק 50 מ' חופשי היא סיימה שלישית לגילאי 14 בארץ, כשבין המקום הראשון למקום השלישי שלה הפרידו כמה מאיות השנייה בלבד (שחתה בזמן של 28.12 שנ'). מורגן העפילה לחצי הגמר אך משם לא הצליחה להמשיך לגמר כשהיא מסיימת במקום ה-18 כללי בארץ בתוצאה 28:02 שנ'.
את המקצה למרחק 50 מ' גב היא סיימה רביעית בתוצאה 33:00שנ', כשזו לה הפעם הראשונה במקצה זה.
את המקצה למרחק 100 מ' חופשי היא סיימה שלישית, שוב בהפרשים קטנים אחרי יריבותיה, בזמן של 1:02 ד'.
מאמנה של מורגן, סרגיי גרום היה מרוצה מהישגי חניכתו שממשיכה כל הזמן להשתפר. "חודשיים של עבודה בחדר כושר עשו את שלהם", אמר השבוע גרום בשביעות רצון. "המגמה היא שבשנה הבאה היא תצליח להעפיל למשחי הגמר בכל המקצים בהם היא משתתפת", הדגיש גרום וציין כי אחד הדברים המשמחים אותו ביותר בהישגיה של מורגן, שכשמדובר במקצי גמר שמשודרים בטלוויזיה בערוץ הספורט, יש להפועל אילת ייצוג.

 

לראשונה, נציגות במקצה שליחים


בפעם הראשונה הייתה לאילת נציגות במקצה שליחים 50*4 מעורב, כשבגלל אניה בת ה - 18, נאלצו כל הארבעה להתחרות בקטגוריית הבוגרות. כל אחת מהבנות האילתיות שחו בסגנון החזק שלהן ושיפרו כל אחת (למעט אניה) את שיאיהן האישיים. בסיום התחרות סיימה הקבוצה האילתית במקום ה - 16 והמצוין עבורה, מתוך כ - 60 קבוצות שהשתתפו בתחרות השליחים. "זה הישג יפה עבורנו", סיכם גרום, "ובעיקר הן הוסיפו נקודות חשובות למאזנה של הקבוצה".
אז מורגן לא טעתה בהחלטה להישאר באילת? אני שואלת וסרגיי עונה בחיוך: "אם היא משיגה בתחרויות את יריבותיה שלומדות בפנימיית המחוננים של 'וינגייט', כנראה היא הייתה צריכה להישאר בסביבה הטבעית שלה שהיא אוהבת, כדי להגיע להישגים". שאפו כבר אמרנו?


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש