פרסומת
דלג

האייסמול משנה גישה: אטרקציות במקום חנייה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 11/8/2017 19:24 ● ערב ערב 2823
מי שניסה להיכנס לאחרונה לחנייה התת קרקעית באייס מול, גילה כי זו נסגרה לרגל שיפוצים ● שמועות שהחלו לרוץ בעיר טענו כי מדובר בהרחבת שטחי המסחר באלפי מ''ר ● אלא שהמציאות הפוכה בתכלית ● בעלי הקניון החליטו על שינוי תפיסתי ובחרו להקים קומת ענק שתיוחד כולה לאטרקציות מובילות ● ''ברגע שיש אטרקציות, יש משיכה של קהל'', מסביר ניסים יניב הבעלים ● החל מתקופת החגים הקרובה, יוכלו ילדי אילת ואורחיה ליהנות מ-2000 מ''ר של פיינטבול, מבוך חושך, טרמפולינות ואפילו אולם אומנויות לחימה שיפתח חינם למפעילים מקומיים
האייסמול משנה גישה: אטרקציות במקום חנייה
הבעלים מתכוונים להכשיר במקום אולם ספורט ענק ● צילום : רותם נועם

בחודשים האחרונים נחסמה לתנועה החנייה בקומה התחתונה של קניון ה'אייס מול'. את מקומה של החנייה המקורה שהכילה כ-100 רכבים (את אלו תפסו בדרך כלל עובדי המקום), יתפוס כבר בקרוב מתחם חדש, המיועד כולו לאטרקציות, כך מבטיח השבוע הבעלים של הקניון ניסים יניב. "הבנו שעם כל הכבוד לשטחי מסחר וחנויות, מה שהופך היום לאטרקטיבי ביותר עבור קהל הלקוחות הן אטרקציות. ברגע שיש אטרקציות יש משיכה של קהל, וברגע שקהל מגיע, יש יותר מכירות", מסביר יניב, שהחליט להפוך את קניון ה'אייס מול' לקניון בו ישלטו אטרקציות פופולריות. לטענתו, גם הרחבת הקניון המבוצעת בימים אלו ממש וגם סגירת החנייה בקומה התחתונה, נעשות על פי תכנית בניין עיר (תב"ע), המאשרת את ההגדלה ואת ההפעלה במקום של אטרקציות למיניהן. "הכל נעשה בתיאום מול הרשות העירונית ובכפוף לאישורים", מבהיר יניב, שמדבר על כך כי הכוונה להפעיל את האטרקציות החדשות כבר לקראת תקופת החגים הקרובה.
אז מה יביאו לנו לכאן? רשמו לפניכם: אולם פיינטבול רחב ידיים ומקורה, מבוך חושך הכי גדול בארץ, מבוך מראות מהמשוכללים בעולם, אולם בגודל של כ-500 ממ"ר, בגובה של כ-12 מ' לטובת אטרקציית טרמפולינות, מתחם אטרקציות כדורגל ועוד. "היתרון שלנו על פני מקומות אחרים", מדגיש יניב, "שהכל מקורה וממוזג. עם האטרקציות החדשות שייפתחו בקניון כבר בקרוב, נעמוד על 24 אטרקציות מגוונות לקהל. ואם את שואלת אותי- זה היום מה שמושך תנועה לקניונים". תוסיפו לזה מתקן אומגה מיוחד שמותקן בימים אלו ממש באולם המרכזי של ה'אייס מול', מתקן שיאפשר לבעלי לב חזק, לעשות אומגה במעגלים סביב התקרה, בגובה השיא. אני נוסע מדי שנה לאורלנדו לתערוכה של האטרקציות הכי מובילות בעולם ושואב משם רעיונות", מבהיר יניב ומדגיש כי הקניון צפוי לגדול בכ- 2000 מ"ר לטובת אטרקציות בלבד.

 

אולם הפיינטבול בשלבי הקמה מתקדמים

 

אין מחסור בחניות


לשאלה האם לאחר ביטול החנייה בקומת הקרקע, יהיו לבאי הקניון די חניות, מבהיר יניב: "הכשרנו את החנייה על הגג שמצעיה היום 154 חניות ואליהן יתווספו עוד 94 חניות על תוספת הגג שתבנה. בצד המזרחי על שפת הלגונה יש עוד כ- 75 מקומות חנייה ובהמשך, בסמוך למלון ויסטה עוד 40 חניות. בצד המזרחי של הקניון יש חנייה שממש עכשיו מתחילים להכשיר אחרי חמש שנים שהמתנו לפיתוח הקרקע וקבלנים שקמו ונפלו. מיד אחרי הקיץ נתחיל בעבודות, שם יוכשרו עוד 150 חניות וכמובן שיש את שטח העפר הענק מול הקניון שמציע עוד 372 מקומות חנייה ואפשרי בעת הצורך להגדילו בעוד 100 חניות. השטח הוא אמנם של המנהל, אבל קיבלנו אותו בכפוף לאישורים מסודרים וגם השקענו בו לא מעט כסף לטובת פיתוח ויישור הקרקע, כך שאין כל מחסור בחניות בקניון".

 

בקרוב - אולם ספורט חינמי לאמנויות הלחימה


מי שיגיע לחנייה שבקומת הגג, יבחין בתחילתה של עלייה כאילו לקומה נוספת. מדובר בשטח שישמש כתוספת חנייה ובקצהו מתכוונים הבעלים של הקניון, להכשיר אולם ספורט ענק, שתקרתו אינה גבוהה מדי, לטובת אמנויות לחימה. זה לא סוד שבעלי קניון 'אייס מול' מקורבים לעולם אמנויות הלחימה בארץ ולכן גם יש בכוונתם לאפשר את השימוש באולם לכל מפעילי אמנויות הלחימה בעיר חינם אין כסף או על פי החוק- תמורת שקל אחד לשנה. במקביל, ישמש אולם הספורט את באי תחרויות הג'ודו או ההחלקה על הקרח לטובת חימום והכנות. בדרך זו מסביר ניסים יניב הבעלים, ייהנו גם תושבי אילת מאולם חינמי וגם הקניון, שייהנה אגב כך מתוספת תנועה במקום. לדבריו, בימים אלו הם מצויים בשלבי אישורים אחרונים לקבלת ההיתר להפעלת האולם. "מרגע שזה יסתיים והאולם יוכשר, יוכלו ילדי אילת ליהנות ממנו ולא עוד מפעילות במקלטים ברחבי העיר".


חדשות אילת 

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש