פרסומת
דלג

זהות גנובה

מאת: איה פלשקס ● צילום: אילוסטרציה ● 11/8/2017 19:57 ● ערב ערב 2823
איך קורה שאדם המגיע למשרד הרישוי עם אישור משטרתי על כך שארנקו ובו תעודת הזהות נגנב, מצליח להנפיק לעצמו רישיון נהיגה מזויף על שמו של אחר? ● זו היתה שיטת פעולתו של תמיר שלו מאילת שהורשע השבוע ונשלח לשנה וחצי בכלא לאחר שהזדהה במספר הזדמנויות באמצעות תעודות מזויפות כאחר ואף הצליח להערים על פקידות בנק בעיר ולמשוך כסף מחשבון אחד מקורבנותיו
זהות גנובה

18 חודשי מאסר בפועל, כולל הפעלת תנאי, 18 חודשי פסילת רישיון נהיגה, 3,500 ₪ פיצוי ו-2,000 ₪ קנס וכמה מאסרים על תנאי הוטלו על תמיר שלו בן ה-55 מאילת לאחר שהורשע על-פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בהתחזות לאחר.
מגזר דינו של שלו עולה כי  במסגרת הסדר הטיעון הוא הורשע, על פי הודאתו בעבירות של גנבה על-ידי מציאה, התחזות לאדם אחר (שלוש עבירות), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות זיוף בכוונה לקבל דבר. רישיונו של שלו אף נשלל ליותר מחמש שנים בעקבות אישומים קודמים, מה שלא הפריע לו להתייצב לפני כתשעה חודשים בתחנת המשטרה במרחב יפתח, שם הציג עצמו כ-ר', קרוב משפחתו, והודיע שתיקו נגנב ממנו ובו רישיון הנהיגה ותעודת זהות. שלו קיבל אישור על תלונתו ועם אישור זה הגיע למשרד הרישוי באילת. כאן הציגו והתחזה שוב לר'. עובדת המשרד הנפיקה לו רישיון נהיגה זמני עם פרטיו של ר', ודאגה שהרישיון הקבוע ישלח לכתובת שמסר.
שלושה ימים לאחר מכן פנה למשרד הפנים באילת, ועם אותו אישור שקיבל במשטרה במרחב יפתח, הציג עצמו שוב כר'. הפעם ביקש תעודת זהות חדשה במקום זו שלכאורה נגנבה. לבקשה זו כבר צירף את תמונתו הוא, וקיבל תעודת זהות חדשה עם תמונתו אך עם פרטיו של ר'.
כשלושה חודשים לאחר מכן פנה שלו לסניפי בנק באילת, הזדהה עם תעודת הזהות המזויפת כר' ומשך מחשבונותיו בבנקים שונים כ-1,000 ₪. רק בבנק השלישי עלתה התראה בחשבונו של ר' כי יש חשד שתעודת הזהות מזויפת. הפקידה סירבה לאפשר לו את המשיכה והוא עזב את המקום.
מגזר הדין עולה כי לכתב אישום זה קדם מעשה נוסף בעטיו הורשע שלו עוד קודם לכן.  מדובר על התרחשות שארעה לפני כמעט חמש שנים בה איבד ע' את ארנקו ובו רישיון נהיגה וכרטיס אשראי. שלו מצא את הארנק וכשלושה חדשים מאוחר יותר התחזה בחברת השכרת רכב כע' על ידי רישיון הנהיגה שמצא. הוא המשיך להתחזות כע' בנסיבות נוספות ולמעשה נהג ללא רישיון נהיגה וביטוח.
מכתב אישום נוסף עולה כי לפני כחצי שנה ערך השוטר שמחי טל סריקה ברחובות העיר אילת ואיתר את שלו כשהוא יושב במושב הנהג של רכב כשמנוע הרכב פועל, ולמעשה נהג בזמן פסילה.

בגזר דינו ציין השופט בן טולילה: "ראשית יש ליתן הדעת לתכנון ולתחכום הנלווים לעבירות אותן ביצע הנאשם. במסגרת התיק שבכותרת הנאשם בונה תכנית עבריינית "עקב בצד אגודל" שכל תכליתה גניבת זהותו של המתלונן." ועוד מציין לגבי האישום הנוסף "הנאשם מזהה את הפוטנציאל בהשגת רישיון הנהיגה וכרטיס האשראי של המתלונן, ... מעשים אלו אינם נעשים בעלמא, אלא נועדו לאפשר לנאשם לנהוג ולקבל רכב מחברת ההשכרה חרף העובדה שרישיון הנהיגה שלו פקע כבר בשנת 2007, היינו שבע שנים לפני שביצע את המתואר לעיל."


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש