פרסומת
דלג

יו''ר פורום ההורים הנבחר: ''אם נצטרך לדפוק על השולחן, אנחנו יודעים איך לעשות את זה טוב מאוד''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 10/11/2017 10:34 ● ערב ערב 2836
אייל סורגיט, סגן יו''ר ביה''ס 'גולדווטר', הוא יו''ר פורום ההורים המרכזי הנבחר ● חמישה חודשים לאחר שהיו''ר הקודם, רועי אפלבאום, הפתיע בהודעתו על פרישה, נבחר בשבוע שעבר סורגיט לתפקיד ● מי שמוגדר כ'לוחמני' מבטיח השבוע: ''הכוונה היא לעבוד בשיתוף פעולה ולבוא בטוב אבל גם לדפוק על השולחן אנחנו יודעים'' ● בשיחת כניסה שקיים השבוע עם ראש העירייה, כבר הציג סורגיט שלוש נקודות עיקריות לטיפול דחוף ● דוברת עיריית אילת: '' לכל הנושאים יינתן מענה ראוי ומקדם''
יו''ר פורום ההורים הנבחר: ''אם נצטרך  לדפוק על השולחן, אנחנו יודעים  איך לעשות את זה טוב מאוד''
מיד עם כניסתו לתפקיד ניסה להילחם בהחלטת הסתדרות המורים להשבית את המערכת, אך כשל. סורגיט

חמישה חודשים עברו מאז הודיע יו"ר פורום ההורים הקודם רועי אפלבאום על פרישתו מהתפקיד. חמישה חודשים בהם תפס את מקומו של אפלבאום על תקן ממלא מקום בלבד, סגנו בוריס ימפולסקי. ואם מישהו טעה לחשוב שימפולסקי יציג בישיבת הוועדים הפותחת את השנה את מועמדותו לתפקיד היו"ר, הרי שבפועל זה לא קרה. ימפולסקי הודה להורים שפעלו לצדו והודיע גם הוא על פרישתו מהפורום: "זה נבע בעיקר מתוך הרגשה שמיציתי ומעצם העובדה שנכנסתי לפרויקטים עירוניים גדולים בהם אני עובד מול מנהל החינוך. למרות שמבחינה חוקית לא היה כאן טעם לפגם, ההרגשה שלי הייתה של ניגוד אינטרסים ולכן העדפתי לוותר. כשרועי עזב לקחתי על עצמי את הפורום כי היה לי חשוב מאוד שפעילותו של הפורום תמשיך על הצד הטוב ביותר. התלבטתי במשך התקופה, ובסופו של דבר החלטתי לעזוב". ימפולסקי המשמש כיו"ר ונציג מפלגת 'יש עתיד באילת', דחה על הסף את האפשרות כי ויתר על פורום ההורים מתוך כוונה לרוץ מטעם 'יש עתיד' למועצה. "אני מאמין שנריץ מועמד למועצה בבחירות הקרובות, עדיין לא גיבשנו החלטה סופית, זה תלוי במפלגה ובכל מקרה לא זו הייתה הסיבה לעזיבה", הוא אמר השבוע ל'ערב ערב'. ימפולסקי שימש 10 שנים בפורום ההורים המרכזי, במרוצת השנים שימש כסגן יו"ר 'עציון גבר', כיו"ר 'עציון גבר' וסגן יו"ר הפורום העירוני במשך שלוש שנים. "עשיתי הרבה תפקידים בחיי ואני עדיין עושה, אבל התפקיד הכי משמעותי שעשיתי היה בוועד ההורים. לא משנה אם בבית הספר 'עציון' או בפורום המרכזי", סיכם ימפולסקי פרק זה בחייו.

 

סורגיט אין


אייל סורגיט, בן 39, אב לשלושה ילדים, הוא יו"ר פורום ההורים הנבחר. לתפקיד מביא אתו סורגיט שמונה שנות וותק בוועדי ההורים השונים. במשך חמש שנים שימש כיו"ר וועד ההורים בבית הספר 'הרי אילת', ובשלוש השנים האחרונות שימש כסגן יו"ר בית הספר 'גולדווטר'. "בתפקיד הזה אתה צריך בעיקר ידע", מבהיר השבוע היו"ר הנבחר, "כשיש לך את הידע, יש לך את הביטחון להגיש מועמדות לתפקיד ואני מרגיש שאחרי שמונה שנים יש לי את הידע".
סורגיט שנחשב לניצי בפורום ההורים ואף מוגדר כ'פרובלמטי', מנסה השבוע להרגיע את הרוחות ומבהיר: "המטרה שלי היא להביא לשיתוף פעולה מול כל הגורמים במערכת החינוך באילת. בלי שיתוף פעולה לא נצליח להגיע להישגים. שמתי לי למטרה ברורה לעטוף את המורים כמה שיותר, לתת למורים רוח גבית כפורום הורים, לשים דגש על הפן החברתי אצל הילדים, להתערב פחות אבל להיות מעורבים. נדע לעמוד ולעקוב אחרי דברים ולהביא את המערכת להישגים. אני בהחלט ממשיך דרכו של רועי אפלבאום שהושיט יד לשלום למערכת, אבל אם נצטרך לדפוק על השולחן, אנחנו יודעים איך לעשות את זה טוב מאוד. איפה שנצטרף ללטף נלטף, איפה שצריך לתת סטירה- ניתן סטירה".
רגע אחרי שנכנס לתפקיד כבר ניסה סורגיט בליל חמישי האחרון, להיאבק בהחלטתו של יו"ר ארגון המורים רן ארז, להשבית את בתי הספר העל יסודיים בעיר בתגובה למקרה האלימות בבית הספר 'גולדווטר' אך כל ניסיונותיו כולל הפעלת מכבש לחצים על ידי וועדי הורים מכל רחבי הארץ כמו גם הפעלת יו"ר וועד ההורים הארצי עלו בתוהו. "הוא דואג לאינטרסים שלו, שנוגדים לגמרי את האינטרסים של ההורים והילדים", אומר סורגיט בכעס ומבהיר: "היה לנו לילה לבן בניסיון להילחם בהחלטתו, אבל הוא ניצח את כולם. הלוואי ונמצא כבר דרך להילחם בארגון המורים".
סורגיט שמשמש ביום יום כאיש מכירות ב'עופר סוכנויות' מבהיר כי הוא מוכן לאתגרים העומדים בפניו. לשאלה איך ימצא זמן לטפל בכל הבעיות הוא מבהיר: "יש לי ארבעה סגנים מצוינים: גיא מלר, יוסי בלישה, אלה לרדו ואלי נעים, נחלק בינינו את העבודה. כולם עובדים, כולם עסוקים, אבל כל מי שלוקח על עצמו התנדבות, יודע שזו מחויבות".

 

"להפסיק את תופעת השעות הפנויות במערכת"


ביום שני השבוע כבר נפגש סורגיט עם ראש העירייה מאיר יצחק הלוי שברך אותו על היבחרו לתפקיד. במסגרת תיאום הציפיות שערכו השניים, העלה סורגיט בפני ראש העירייה שלוש נקודות דחופות לטיפול: "הנקודה המרכזית עליה לא נשתוק עוד היא בעיית המחסור במורים. לא יתכן שבשנה שעברה היו כיתות בתיכוניים בעיר, שבמקום ללמוד 36 שעות שבועיות, למדו רק 19 שעות. ברור לי שיש כאן קושי, אבל לא יתכן שזה יעבוד ככה וכולנו נשתוק. על זה לא נוותר עוד". סוגיה שנייה שהעלה סורגיט בפני ראש העירייה היא בעיית נושא הבטיחות בדרכים בבתי הספר. "מאחר ואין מי שיכשיר בעיר את תלמידי כתות ו' שמשמשים בתפקיד בבתי הספר היסודיים, נוצר מצב שרק קומץ של תלמידים שהצליחו להגיע להשתלמות בחודש אוגוסט, יכולים לשמש בתפקיד. הנטל הגדול נופל על מעט מדי תלמידים ואנחנו חייבים למצוא לזה פתרון", מבהיר אייל. "אם לא יימצא כזה כבר בקרוב, לא תהייה בידינו כל ברירה, אלא להפסיק את פעילות משמרות הזהירות בדרכים בחזית בתי הספר בעיר".
סוגיה שלישית שהעלה אל שולחנו של ראש העירייה עוסקת במחירי הטיולים השנתיים. באילת אמנם השיגו סבסוד של 150 ₪ במחיר הטיול, בשל הריחוק של אילת והוספת יום רביעי נוסף לטיול ארוך, אלא שכיום מגביל משרד החינוך את העלות להורה לסכום של 650 ₪, מה שלא מאפשר להוציא טיול לארבעה ימים. "אין ספק שעבורנו טיול לשלושה ימים אינו מספיק בגלל הנסיעות הארוכות, נפעיל כל לחץ אפשרי על משרד החינוך שיגדיל את הסבסוד לתלמידי אילת לסכום של 200 ₪ שיאפשר פתרון לבעיה". סורגיט מבהיר כי ראש העירייה גילה הבנה לסוגיות הבעייתיות, הרים כמה טלפונים במקום לאנשים שיכולים להשפיע והבטיח לנסות ולסייע בקידום הנושאים. "בינתיים הרוח הנושבת מצדו היא חיובית, בואי נראה מה יוליד יום". 


בהקשר לטענות שהעלה היו"ר החדש בפני ראש העירייה מסרה דוברת עיריית אילת: "אכן התקיימה ישיבה ראשונה בין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לבין יו"ר פורום ההורים העירוני הנכנס – אייל סורגייט. בישיבה זו איחל ראש העירייה לאייל, הצלחה בתפקידו החדש. במסגרת הישיבה עלו נושאים שכבר תוך כדי הישיבה החל ראש העירייה לבחון אותם. משום כבודו של יו"ר פורום ההורים ומשום הסדר הטוב, ראש העירייה יעביר את התייחסותו המסודרת ליו"ר הפורום ולא דרך התקשורת. יודגש, כי לכל הנושאים יינתן מענה ראוי ומקדם".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש