פרסומת
דלג

תוקף התלמיד בברנקו וייס שב לאילת למעצר בית

מאת: איה פלשקס ● צילום: אילוסטרציה ● 10/11/2017 10:42 ● ערב ערב 2836
ג' שתקף יחד עם מ' שני נערים בבית ספר ברנקו וייס לפני כשמונה חודשים, וגרם לפציעתם, חזר לאילת למעצר בית ● לפני מספר חודשים הביע הנער המותקף את חששו מחזרתו של ג' לעיר, ועד כה היה ג' בחלופת מעצר בעפולה בהשגחת קרובת משפחה
תוקף התלמיד בברנקו וייס שב לאילת למעצר בית

סכסוך בין שני תלמידי ברנקו וייס הביא למקרה אלימות קשה עוד יותר, כש-ג' אחיו של אחד מהם, החליט להתערב. הוא שלח לנער השני, המתלונן, מסרונים מאיימים. למחרת הגיע לבית הספר יחד עם מ', השנייםם איימו על הנער השני שעבר עם חברו, ג' הוציא אבן מכיסו והיכה אותו עד זוב דם. כשזה נפל ארצה המשיך ג' לבעוט בו. מ' שהיה עמו הצטרף והשניים הכו גם את הנער השני באבן ובעטו בראשו. השניים נתפסו ונעצרו.
נגד מ' הוגש כתב אישום על עבירות של תקיפה וחבלה על ידי שניים או יותר, איומים והסגת גבול. באותו מעמד הוגשה בקשת למעצרו עד תום ההליכים. אחרי יותר מחודשיים הורה השופט להעבירו לפיקוחה של קרובת משפחתו בעפולה כשהוא עצור באמצעות אזיק אלקטרוני. כעבור כחודשיים נוספים הודה מ' בכתב אישום מתוקן, המעצר באזיק אלקטרוני בוטל אך נאסר עליו לצאת מתחומי עפולה.
אמו של מ' פנתה אל בית המשפט וביקשה להשיבו לאילת בגלל בעיות בינו ובין בעלה של קרובת משפחתו שגרמו לכך שנאלץ לישון על ספסלים ברחובות עפולה ובתחנה המרכזית שם.
השופט ציין כי למרות שחמישה חודשים קודם לכן הביע שירות המבחן ספקות ליכולת האם לשמש מפקחת על מ' בנה, הרי שעמד בתנאים ולא הסתבך ואף אין לו הרשעות פליליות נוספות.
בדיונים קודמים ציין הנער הנפגע את חששותיו מ-מ' ומ-ג' אך השופט ציין כי "חלוף הזמן גם מקהה את החששות שהביע בשעתו המתלונן מפני חזרת המבקש 2 והנאשם הנוסף בתיק, לעיר אילת". בנוסף הורה כי מ' ישהה במעצר בית בבית אמו, ונאסר עליו ליצור כל קשר עם הנער הנפגע או מעורבים אחרים בפרשה. הוא יוכל לצאת רק לשרות מבחן כשהוא מלווה באחד מהוריו.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש