פרסומת
דלג

מלך הבלייבלד של אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 15/11/2017 12:28 ● מה נשמע 522
15 סבבים, 10 שופטים, שעתיים וחצי של משחקים, תורים ארוכים, ולמעלה מ- 400 ילדים צוהלים והורים מיואשים ● אליפות הבלייבלד הראשונה של אילת שהתקיימה ב'פיראט האדום' הולידה בסיומה זוכה אחד מאושר- תנו כבוד ללירם בן צור בן ה – 9, תלמיד כתה ד' בבית הספר 'ים סוף' שמבהיר השבוע: "לא רק מי שמסובב חשוב במשחק הזה אלא גם הבלייבלד"
מלך הבלייבלד של אילת

אם היה נדמה לכם שהשם 'בלייבלד' נשמע לכם מוכר, לא טעיתם, זו בדיוק אותה הגברת שכבשה את הילדים לפני כארבע שנים, שעשתה עכשיו קאמבק בשינוי אדרת קטן. רק הילדים שמבינים בכל רזי המשחקים שלהם יוכלו להסביר לכם מה ההבדל בין המסתובב הזה מהדור החדש לעומת זה מהדור הישן. כך או כך הפטנט נשאר זהה- תופסים את הבלייבלד בתנועות סיבוביות על גבי המשגר, משחילים חוט עם שיניים, מושכים ומגלגלים. כל השאר תלוי בעוצמת הסיבוב ובחוזקת המסתובב הקטן. בעידן הנוכחי הוסיפו לעגול הזה גם זירה (כי אם אפשר להוציא מההורים עוד קצת כסף אז בעצם למה לא?) והרי לכם הטרנד החדש שהשאיר את המסתובב הקודם- הספינר מאחור, ומזכיר לילדים שאוטוט חג חנוכה כבר כאן- חג הסביבונים.

 

הילדים לא נשארו אדישים


הייתה זו לימור לוי שדה, מנהלת ה'פיראט האדום' באילת, שהבינה כי עם ביקוש כזה מצד אחד למוצר ומצד שני עם ילדים אילתים שרק מחפשים פעילות, אפשר לצאת לדרך עם אליפות אילת הראשונה בבלייבלד. חשבה וגם עשתה, אלא שאפילו היא לא דמיינה לעצמה איזה באז יעשה הרעיון. בדף הפייסבוק של ה'פיראט' באילת נרשמו כ – 250 ילדים לתחרות, מה שהעיד על ההתלהבות, אלא שבפועל מילאו את רחבת ה'פיראט' מעל 400 ילדים נרגשים ונלהבים, שהביאו איתם לפחות הורה אחד כל ילד, ותארו לעצמכם את השישו ושמחו שנרשמו במקום.

 


אפילו התורים הארוכים לרישום לא שברו את הילדים, מה שקשה יותר לומר על ההורים שרק חיפשו את הדרך המהירה ביותר 'לחתוך' מהמקום. בעוד שהילדים המפסידים יצאו מהרחבה בוכים ומאוכזבים, דווקא הוריהם חייכו, כי עכשיו היה ברור לכולם שהולכים הביתה ונגמר העניין. כך או כך קרבות המשחק התקיימו ברחבה בחזית החנות, בזה אחר זה עלו הילדים לקרב בזירות שהוכנו מבעוד מועד, כשלכל זוג צמוד שופט, שפסק כמה רגעים אחרי קריאת ה'גלגל אותה', מי ניצח בקרב. המנצח המשיך הלאה, בעוד שהמפסיד בשיטת הנוק אאוט נאלץ לומר יפה שלום. ריבוי המשתתפים הצריך אין ספור סבבים בשלב הראשון, סבבים שהלכו והצטמצמו ככל שהתחרות צעדה קדימה. המפסידים ומלוויהם שעזבו די במהרה את המקום פינו את הרחבה לקרבות 'החמים' ולאחר לא פחות מ – 15 סיבובים ושעתיים וחצי לאחר שריקת הפתיחה, כבר יכלו השופטים להכריז על לירם בן צור כמנצח הגדול של התחרות.
כמו בכל תחרות היה פודיום והיו ארבע מקומות ראשונים שזיכו את הזוכים בפרסים: אלוף הבלייבלד זכה בספידר (קורקינט מיוחד), זוכה המקום השני- אליה שיקלי בן ה – 6, תלמיד כתה א' מימין הרצוג, זכה ברחפן עם מצלמה, הזוכה במקום השלישי- אלאור חבני בן 9.5, תלמיד כתה ד' בבית הספר חב"ד זכה במכונית על שלט והזוכה במקום הרביעי, שחר מזרחי, בן 10, תלמיד כתה ה' ביעלים זכה בכדור יוקרתי. ככה הם סגרו עניין, לא לפני שחתמו על שורה של צילומים למזכרת היום הזה. "הפיראט האדום אוהב את ילדי אילת", סיכמה לימור לוי שדה את האירוע המוצלח, שהוכיח פעם נוספת עד כמה ילדי העיר צמאים לפעילות. "לדעתי הילדים נהנו מאוד ואנו מתכננים כבר אירועים נוספים שכרגע לא אפרט".

 

 

הזוכה לירם: "תחזירו לי את הבלייבלד”


גם אלי בן צור, אביו של הזוכה הגדול נהנה מההתרחשויות: "זו הייתה חוויה מאוד מרגשת", הוא מסכם. "חשבתי שנגיע לשם לחצי שעה ונשארנו שעתיים וחצי. לירם משחק בדרך כלל בפארק עם החברים והוא מאוד התרגש מעצם הרעיון של התחרות. כל הילדים מגיעים אליו לפארק ומבקשים ממנו שיעשה להם שיפורים בבלייד. הוא משפר להם והם 'משלמים' לו בקלפים", צוחק האב. "לירם מצידו דואג לא לשפר להם את הבלייד יותר מדי, כדי ששלו יישאר תמיד הטוב ביותר".
כמה אתם מושקעים בשיגעון הזה? אני שואלת ואלי צוחק: "אוהו לא מעט. לפני ארבע שנים זה כבר היה וקניתי לו המון, עכשיו זה חזר, אבל מסתבר שהבלייבלד מאז, כבר לא שווים כלום. אז ברור שקינו מהדור החדש. אבל אם הוא נהנה ומרוצה אז בעצם למה לא?".
ומה חושב על כל מה שעבר הזוכה לירם? הוא כמובן מרוצה ובגדול. אחרי הכל עכשיו כבר יש לו הוכחה ביד שהוא באמת הכי טוב. אלא שלצד השמחה, מספר לירם כי לפני יומיים מישהו גנב לו בפארק את הבלייבלד המנצח. "זה כמובן מאוד מבאס ואני מאוד רוצה שיחזירו לי אותו", הוא אומר אבל מוסיף באותה נשימה שכבר דאג לשפר בלייבלד אחר שמגיע כמעט לאותה רמה של הבלייד הזוכה.

 

 

מה חשוב יותר? אני תוהה, שהשחקן יידע לשגר או שהבלייד יהיה טוב?
לירם: "שניהם חשובים. אם הבלייד טוב אבל השחקן לא יודע לשגר, זה לא שווה וגם להיפך, אם אתה שחקן טוב והבלייד שלך לא שווה, זה לא יצליח".


חדשות אילת