פרסומת
דלג

מדוע עוזבים הצעירים את אילת?

מאת: איה פלשקס ● צילום: חיים דוד ● 17/11/2017 09:42 ● ערב ערב 2837
בקרוב נדע מהן הסיבות הגורמות לצעירים בני הדור השני לעזוב את העיר ● סיעת 'צעירי אילת' יחד עם מרכז צעירים יזמו מחקר למיפוי גורמי עזיבת צעירים ומה עשוי להחזירם לאילת ● המחקר הוא חלק מתכנית עבודה 2017 של העירייה והוא תוקצב ב-100,000 ₪ ויבוצע על ידי חברת CI marketing research ● התוצאות צפויות לקראת קיץ 2018 ויהוו בסיס לעבודה בנושאי צעירים ● מתן בארי: ''המסמך הסופי יהיה דרמטי''
מדוע עוזבים הצעירים את אילת?
נוכל לגלות מה מעניין את הצעירים ללמוד בקמפוס בן גוריון. בארי

השבוע יוצא לדרך מחקר עירוני ביוזמת סיעת 'צעירי אילת' במועצה: חן בן אפרים ומתן בארי מחזיק תיק הצעירים במועצה ואגף צעירים בעיריית אילת בראשותה של שרון מיר. המחקר אמור למפות את תושבי אילת הצעירים, ובני אילת באותם גילאים, שעזבו את העיר. תוצאות המחקר שעלותו כ-100,000 ₪ צפויות להתקבל לקראת קיץ 2018.

לפני כשנתיים הגישה סיעת 'צעיריי אילת' במועצה תכנית עבודה עבור אגף צעירים בעירייה שמטרתה לגעת במוקדי העניין והחשיבות עבור צעיריי אילת. התוכנית אושרה כחלק מתקציב העירייה , ומתכנית העבודה לשנת 2017. חבר מועצת העיר מתן בארי, מחזיק תיק הצעירים: "מבחינתנו , מרכז צעירים הוא המוקד לכל השאלות והתשובות בקשר לנושאים הקשורים לצעירי אילת והחשובים להם, ולעיר אילת, כשהמוקדים הם תעסוקה, אקדמיה, ומגורים".
לצורך קבלת מענה מדויק בונה בימים אלה מרכז צעירים עם חברת CI marketing research ומנהלת המחקר רינה פוזנר, מחקר שיפלח את צעירי אילת ויבחן את הסיבות לעזיבתם את העיר. "החלטנו לצקת בנושא עובדות, שיהיה מיפוי של תושבי אילת הצעירים: בני אילת שחיים בעיר ומחוצה לה וכן כאלה מכל הארץ שהגיעו לעבוד וללמוד. המחקר יחלק את הנושא לשלוש קבוצות: גילאי 20-25, בני אילת בני 23-35 שלא חיים בעיר עתה, וצעירים, עד גיל 35, מכל הארץ, שחיים כרגע באילת. יתקיים סקר טלפוני של כ-25 שאלות, ובנוסף תערכנה שלוש קבוצות מיקוד בעיר אילת ושלוש מחוצה לה. 
מזמיני המחקר מבקשים לברר קודם כל את הסיבות של צעירים לעזוב את אילת מחד ואת אלה שעשויות לגרום להם לחזור. לדברי בארי הצפי הוא כי מהמחקר יעלה תשובות נוספות שיהיו בסיס לעשייה נוספת בתחום, כך למשל בארי נותן כדוגמה את האקדמיה: "נוכל למשל לגלות נושאים שיותר מעניינים את הצעירים שיבקשו ללמוד בקמפוס אילת. אם למשל נמצא שיש ביקוש לתחומים אקדמיים חדשים, שהם פופולריים ושיש להם מינימום דרישה נוכל להמליץ למל"ג ולמשרד החינוך לפתוח אותם כאן. אותו הדבר גם כשמדובר על מקומות תעסוקה, ומה יגרום לאדם לחזור לכאן." בארי מדגיש "מעולם לא עשו כזה מחקר אבל זה חלק מתפיסת העולם שלנו. המסמך הסופי יהיה דרמטי".
המחקר תוקצב ב-100,000 ₪ מתקציב העירייה ומקבל עידוד מראש העירייה והנהלתה. צפוי שלקראת קיץ 2018 יתקבלו התשובות ויוכלו להוות בסיס לתכניות עבודה כמו גם לתכנונים ומצע של הסיעות השונות לקראת הבחירות הקרבות.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש