פרסומת
דלג

מוטי אמסלם - ''אוריה סירב לנהל את המשחק עם ערן יצחק וכרגע עזב את הקבוצה''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 17/11/2017 10:20 ● ערב ערב 2837
שישה מחזורים לאחר פתיחת העונה, הפועל פתאל אילת עושה חישוב מסלול מחדש ● טאקר שוחרר (ושוקל פרישה ממשחק פעיל), המאמן טפירו הולך הביתה (''אנחנו מודים לו מכל הלב'') ● ובאילת מכוונים כבר על המאמנים שרון דרוקר או אריק שיבק, שיוציאו את העגלה מהבוץ ● אם לא די באלו, הרי שגם עוזר המאמן, אוריה מזרחי, אמר תודה ושלום ● ''אני לוקח על עצמי את כל האחריות'', אומר השבוע היו''ר מוטי אמסלם, ''ולכן השינויים חייבים להיעשות בזמן'' ● בראשון הקרוב ינהל עוזר המאמן ערן יצחק, לבדו את משחק החוץ מול גליל עליון
מוטי אמסלם - ''אוריה סירב לנהל את המשחק עם ערן יצחק וכרגע עזב את הקבוצה''

אם לא די בכל הזעזועים שעוברת בימים אלו הפועל פתאל אילת, הרי שגם עוזר המאמן אוריה מזרחי, שהתבקש השבוע לעמוד לצדו של עוזר המאמן ערן יצחק בניהול משחק החוץ הקרוב ביום ראשון מול גליל עליון, הודיע על עזיבתו את הקבוצה. "אוריה סרב לנהל את המשחק ביחד עם ערן יצחק וכרגע עזב את הקבוצה", הבהיר אמסלם. אוריה מצדו הבהיר השבוע: "לא פוטרתי, לא התפטרתי ולא עזבתי את הקבוצה. בסיטואציה שנוצרה עד להגעת מאמן חדש, חשבתי כי זה לא יהיה לטובת הקבוצה מבחינה מקצועית ששני עוזרי המאמן ינהלו את העניינים. אין לי כל כוונה לעזוב, הכל נובע מסיבות מקצועיות ומראיית טובתה של הקבוצה אותה אני אוהב ושהיא חשובה לי מאוד".
בפועל זה אומר כי במשחק החוץ הקרוב של הקבוצה, יאחז עוזר המאמן ערן יצחק במושכות וינהל לראשונה את משחקה של הקבוצה מאז נכנס לתפקידו כעוזר מאמן לפני ארבע שנים. השבוע אמר יצחק: "נעשה כולנו את המיטב כדי להצליח בחוץ. כולי תקווה שכל הפצועים, ביניהם ברקוביץ ושמחון יהיו כשירים למשחק ושנצליח לעלות כבר השבוע על דרך חדשה".

 

אמסלם: "לוקח אחריות"


אפילו מאיר טפירו, מאמן הפועל פתאל אילת עד יום שלישי האחרון, ידע שהפסד מול בני הרצליה בבית עלול לקצר את חוזהו באילת. אמנם זה כמעט הצליח, ואילת הפסידה רק על חודה של נקודה 70:69, אבל למאמן שמציג חמישה הפסדים, מהם שלושה בבית, מתוך שישה משחקים, אין יותר מה לחפש בקבוצה, ואת זה הבין גם יו"ר הפועל פתאל אילת, מוטי אמסלם, האיש שהביא לאילת את טפירו והימר עליו עם כל הקופה. אמסלם מיהר השבוע להודות בטעות ולפטרו. "מאחר ואני האחראי על הבאתו של טפירו לאילת, אני הוא גם זה שנפרד ממנו", אמר אמסלם רגע לאחר הודעת הפיטורים של המאמן. "אני הוא זה שרצה במאיר, וגם נתתי לו את כל הכלים שהיה צריך, אבל זה לא הצליח. לא נוצר הדבק הרצוי ולא נותרה בפני כל ברירה אחרת. עם כל הכאב והצער נאלצנו להיפרד. מאיר קיבל את ההחלטה קשה, אבל זה חלק מהחיים. הוא אולי לא הצליח פה אבל יצליח במקום אחר ואני כמובן מאחל לו המון הצלחה מכל הלב". 
בסיום משחק הבית מול הרצליה, כשבקהל נשמעו צעקות שקראו לטפירו להתפטר, הבהיר טפירו: "אני לא לוזר. מאמן שעוזב הוא לוזר, אני אנסה להישאר, לשנות ולהצליח", אבל זה כאמור כבר היה מאוחר מדי מבחינתו.
מי שעמד השבוע לצדו של המאמן המפוטר ודיבר בשבחו היה עוזר המאמן בן אילת ערן יצחק שציין כי הוא מלא הערכה לטפירו. "זכיתי להכיר אדם מדהים שראה לנגד עיניו את טובת הקבוצה והאגודה בכלל". לדברי יצחק, טפירו עשה את המיטב עם קאדר השחקנים שהיה לו. יצחק ציין את העובדה כי טפירו העתיק את מגוריו לאילת והיה תמיד בסביבה ואף תרם למחלקת הנוער. לדבריו טפירו שמתגעגע למשחק פעיל אף שקל להצטרף כשחקן לקבוצה האילתית הבוגרת בליגה א'. "הוא קיבל את ההפסד האחרון קשה מאוד והסתגר לבדו בחדר. הוא לא עזב את אילת כמו שהיה אמור לעשות אחרי המשחק כדי להתנחם אצל אשתו ומשפחתו, אלא העדיף להישאר כאן בקרבת השחקנים. צר לי על הפרידה ואני מאחל לו המון הצלחה בהמשך".
בד בבד עם פיטוריו של המאמן, מי ששילם השבוע גם הוא את מחיר הכישלון של הקבוצה הוא אלאנדו טאקר, השחקן שהציג יכולת מרשימה מאוד לפני שתי עונות במכבי קריית גת ובעונה שעברה במדי הפועל תל אביב. טאקר שסביבו בנה טפירו את כל מערך הקבוצה ולמעשה ביסס על יכולתו של זה את הקבוצה, לא הצליח לבוא לידי ביטוי כבר מתחילת העונה והוגדר בהנהלה כ'אכזבה קשה'. למרות שטאקר ידע כי מצבו מעורער בקבוצה, לא קרה מצדו משהו שישנה את עמדת ההנהלה. עד כדי כך שבמשחק האחרון טאקר סרב לשחק בטענה של פציעה ושולב במשחק לפרקים קצרים בלבד כשגם אז הוא לא בא לידי ביטוי. לאחר ששוחרר מאילת הודיע טאקר על כוונתו לפרוש ממשחק פעיל לאחר שקיבל הצעה מפתה לשוב לאוניברסיטת וינסקונסין, כעוזר מאמן הספורטיבי במכללה.
מי שדווקא הוחלט להשאירו כבר בשלב זה הוא הזר החדש שהגיע לקבוצה במקומו של באולס- דמיון ג'ימס, שחוזהו נכון להיום נסגר עד לסיום העונה.

 

הכתובת הייתה על הקיר


אם להודות על האמת, הכתובת הייתה על הקיר. זה התחיל בטרום העונה כשאילת הציגה יכולת חלשה מאוד בכל משחקי האימון, וזה נמשך גם שישה מחזורים בתוך הליגה, כשאילת חתמה על ניצחון חוץ אחד בלבד מול הפועל חולון, ובכל שאר המשחקים, כולל משחקי הבית- הפסידה. אם בהתחלה דובר על כך "שעדיין אין דבק בין השחקנים" וגם דובר על חסרונו של 'ביג מאן' דומיננטי ברחבה, הרי שאז הגיע באולס, שהוכיח כי גם במקרה הזה טעתה הנהלת אילת כשהביאה לקבוצה שחקן שאולי הגיע ב'דיל מפיל', אבל לא שיחק שמונה חודשים כדורסל. מהר מאוד הוחלט להיפרד מבאולס לטובת דמיון ג'יימס שאמנם שיחק עד כה רק משחק אחד, אבל במצבה הנוכחי של הקבוצה כבר הוחלט להאריך את חוזהו עד לסיום העונה.
על הספסל האילתי ידעו לספר השבוע על ריבוי פציעות בקרב השחקנים ובעיקר ריבוי פציעות 'אין חשק'. באילת מקווים כי הצעדים האחרונים שנעשו השבוע בקבוצה, על תקן 'צעדי זעזוע המערכת' ישנו את פני הדברים. 

 

על הכוונת דרוקר ושיבק


באילת לא נחים וכבר מנהלים מגעים עם מאמנים פוטנציאליים להחלפתו של טפירו. שני השמות ה'חמים' שעלו השבוע לכותרות הם של המאמן שרון דרוקר, המאמן בימים אלו בסופיה שבבולגריה ושמו של אריק שיבק, שאימן לפני שתי עונות את אילת וגם הביא אותה למקום השני בגמר הפלייאוף בעונתה הטובה ביותר של אילת עד היום. בהודעה שפרסמה הנהלת הקבוצה לאחר פיטורי טפירו נאמר: "ההחלטה לגבי זהות המאמן החדש תתקבל רק לאחר פגרת הנבחרת", קרי בשבוע הבא. ל'ערב ערב' נודע כי שרון דרוקר שהיה אף מועמד לאמן את אילת במהלך הקיץ, הוא המועמד המועדף על הקבוצה, ואולם לא ברור מה הם סיכוייו להשתחרר מהחוזה בסופיה. 


חדשות אילת