פרסומת
דלג

ליגת 'ארקיע' יוצאת לדרך

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ארכיון ערב ערב ● 17/11/2017 10:48 ● מה נשמע 522
מחר, יום שישי (ה- 17/11), זה קורה- ליגת 'ארקיע' בקט סל לתלמידי בתי הספר היסודיים בעיר תצא לדרך ● 70 שחקנים, חמש קבוצות והרבה אקשן על המגרש
ליגת 'ארקיע' יוצאת לדרך

ליגת בתי הספר היסודיים בכדורסל יצאה לדרך בקול תרועה רמה לפני כ-15 שנה. אז קראו לה ליגת 'ערב ערב' וכיום, מזה חמש שנים נותנת חברת 'ארקיע' את חסותה לפעילות המבורכת במסגרתה מתחרות נבחרות בתי הספר בעיר על תואר האליפות.
קרוב  ל -70 ילדים בחמש קבוצות שונות: היובל, מצפה ים, ימין הרצוג, קבוצה מעורבת וקבוצה ממעלה שחרות, שחזרה השנה לליגה, יקחו חלק בתחרות בין בתי הספר, שמאפשרת לתלמידים לא רק לקבל אימונים וליהנות מליגה במחיר מסובסד (350 ₪ בלבד לחמישה חודשים), אלא גם לצבור ניסיון אגב משחקים. "השאיפה שלנו הייתה לפתוח קבוצה לכל בית ספר יסודי", אומר השבוע עידו מלול, מי שקיבל לידיו הנה את ריכוז הליגה, "אלא שבפועל זה לא צלח. אספנו את כל השחקנים מבתי הספר שלא נפתחו בהן נבחרות לקבוצה אחת- מעורבת, כדי לאפשר לילדים כל זאת לשחק". השנה, לאחר הפסקה, הוחלט להחזיר לליגה את ילדי כתות ד'.

 

פעילות עשירה במחיר מסובסד


בניית הנבחרות ואימוני ליגת 'ארקיע' בקט סל יצאו לדרך כבר בתחילת שנת הלימודים, כשביום שישי, יצאו לדרך המשחקים באולם 'רבין' (בשעה 13:15), במשחק ראשון בו תארח קבוצת בית הספר 'היובל' את קבוצת מעלה שחרות. בשעה 14:30 ישחקו ימין הרצוג מול מצפה ים, כשהשבוע תשאר חופשית ללא משחק הקבוצה המעורבת.  בסיום שני סבבים במהלכם יפגשו כל הקבוצות זו מול זו לשני משחקים, יעפילו ארבע קבוצות לפיינל פור ולסיום יתקיים ערב הגמרים הגדול. במהלך חופשת חנוכה אמורים השחקנים של ליגת 'ארקיע' להשתתף בגביע יטבתה המתוכנן בקיבוץ השכן.

 


מי שמאמנים את קבוצות הליגה הם מאמנים צעירים, שחקני אגודת הכדורסל בהווה ובעבר, בעלי תעודת מדריך מוסמך. מתן דוידי, בוגר מחלקת הנוער של האגודה, שחקן קבוצת הבוגרים של הפועל אילת בליגת העל בעבר ובהווה שחקן בקבוצת הבוגרים של אילת בליגה א' ישפוט את כל המשחקים.
על פי חוקת הליגה המשחקים יתקיימו על סלים גבוהים ויארכו 40 דקות כל משחק בחלוקת לחמש חמישיות של 8 דקות. כל ילד רשאי לשחק 2 חמישיות בלבד, כולל בחמישית האחרונה, וזאת על מנת לשתף כמה שיותר שחקנים צעירים במשחק. בליגה רשומות כמה בנות שמוצאות את מקומן בכבוד רב בין הבנים.
עידו מלול, רכז הליגה בן ה – 23, בוגר אגודת הכדורסל בעל תעודת מאמן מוסמך, שיחק עד סוף י'ב במחלקת הנוער של האגודה בעיר, מאמן בבית הספר לכדורסל ומאמן את קבוצת הילדים של האגודה, שם לול מטרה בשנתו הראשונה כרכז ליגת 'ארקיע' להרים את הליגה. "חשוב שלא רק יהיו שחקנים ושהליגה תפעל", מסביר השבוע מלול, "אלא שהיא תהייה ברמה גבוהה, שהמשחקים יהיו מעניינים ושיהיה באז סביב הליגה. חשוב לא פחות ליצור משיכה לאוהדים שיגיעו למשחקים לעודד את נבחרות בתי הספר שלהם. יש לנו דף פייסבוק בו כולם יוכלו להיות תמיד מעודכנים, זו חגיגת כדורסל כייפית ונחמדה".

 

 

במחיר כזה מסובסד שמציע פעילות מבורכת כזו, איך זה שאין בכל בתי הספר נבחרות?
עידו: "המשחקים שלנו נופלים ביום שישי באותו יום ובאותן שעות בהן מתקיימת ליגת 'קאזה'- ליגת הכדורגל לבתי הספר היסודיים בעיר. ילדים רבים נותנים לכדורגל עדיפות נכון להיום. גם העובדה שבית הספר לכדורסל הולך וגדל בכל שנה ושהיום הצעירים רשומים לליגת קט סל, מקטינה את כמות הילדים שמסוגלים להוסיף עוד אימונים של ליגה נוספת עליהם. תוסיפי לזה רשת רחבה של חוגים ופעילויות שמוצעות היום לילדי בתי הספר היסודיים בעיר בשעות הצהריים ואחר הצהריים ואני חושב שרק בצרות הטובות האלו נמצא הפיתרון. ועדיין אנחנו כאן חזקים ובועטים".
עיתון 'מה נשמע' ילווה את הליגה ויסכם את פעילותה ואת תוצאות המשחקים בכל שבוע.
 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש