פרסומת
דלג

להעביר את החוויה לתייר

מאת: אביבה דקל ● 1/12/2017 10:04 ● מה נשמע 524
בימים אלו כשאילת עולה על מפת התיירות, ואורחים מאירופה הקפואה ממלאים את העיר, אין דבר שיכול להתאים יותר מאשר מופע אתני, שיאפשר לאורחים מארצות הקור לחוות את המקומיות ● על זה בדיוק עובדת בימים אלו אילת טובי, מנהלת החוויה האתנית בעיר, עם חברי קבוצתה ● למען יראו ויבינו
להעביר את החוויה לתייר

צילום : Shayna 

בימים אלה עמלה אילת טובי עם בנות 'החוויה האתנית' על תוכנית חדשה. תוכנית המשלבת ריקודים, שירה ומוסיקה אתניים שורשיים, עם מוסיקה, ריקודים ושירים עכשוויים. "מה שחשוב לי", אומרת אילת, "הוא המעבר והקשר בין השורשי לעכשווי והחיבור ביניהם".
את המופע החדש מייעדת טובי, מנהלת להקת 'החוויה האתנית' לטובת התיירים הפוקדים בימים אלו את אילת.
"המופע מיועד לתיירות חוץ שמגיעה עכשיו ממקומות רבים בעולם", היא מסבירה. אילת טובי עם החוויה האתנית, יחד עם משה דיין מחוף 'הוילג'' וצחי דקל עם המוסיקאים של 'נבל המאגר המוסיקלי', החליטו שזה הזמן הנכון והמתאים לקיים מופע מיוחד לתיירים. מופע מסוג זה, המכוון לתיירים, כבר היה קיים בעיר, אלא שעם השנים והירידה בכמות התיירים שהגיעו לאילת, נעלם המופע מהמפה המקומית. עכשיו, משהתיירים שבים לפקוד את אילת, החליטה החבורה שאין מתאים מזה כדי לקדם את פני התיירים ולאפשר להם ולו במעט לטעום מטעמה האתני של העיר והמדינה בכלל.
"היום, משטיסות מכל העולם מגיעות לאילת עם תיירות ממקומות שונים בעולם, הגיע הזמן להקים מופע שיחבר את התיירים לפולקלור הישראלי", אומרת טובי. "אילת היא מקום בו מתרכזים תושבים מכל קצות תבל, ואנו משתדלים לתת במופע של 'החוויה האתנית' מעט מהפולקלור של כל העדות והתפוצות. המופע כולל בתוכו מורשת של דורות רבים, ומבוצע על ידי רקדנים, זמרים ושחקנים מגיל 35 ועד 80, שכל אחד מביא אתו את השורשים שלו מבית אמא – את הריקודים, השירים, המוסיקה, הריחות והטעמים המשתלבים למופע חוצה גבולות, עדות, תפוצות ודורות של מוסיקה, שירה ותיאטרון".

 

"היום, משטיסות מכל העולם מגיעות לאילת עם תיירות ממקומות שונים בעולם, הגיע הזמן להקים מופע שיחבר את התיירים לפולקלור הישראלי"

 

שילוב בין דורי מוצלח


בימים אלו לצד העבודות על המופע החדש לתיירים, פותחת 'החוויה האתנית' את שעריה וקולטת חברים חדשים. "אנחנו פותחים את שערינו בפני אנשים שרוצים לקחת חלק ולשמר את הרגשות והזיכרונות שמביא כל אחד מבית אבא באמצעות שירה, ריקוד ותיאטרון, ובשילוב עם הריחות, הטעמים והרגשות שהם יעבירו לקהל הצופים", אומרת טובי. "אנו מביאים במופעים את הבית ממנו הגענו, ומשמרים את השורשים שלנו.  'החוויה האתנית' מקיימת סדנאות רקוד, שירה, תיאטרון ובישול במתנ"ס 'יעלים', שהוא הבית של 'החוויה האתנית', ואנחנו מזמינים את כל מי שהנושא מעניין אותו- להצטרף לשורותינו", אומרת טובי. ואם תהיתם מי יכול להצטרף, כדאי שתדעו כי ב'חוויה האתנית' כבר קולטים לא רק מבוגרים אלא גם צעירים אגב עבודה מרשימה של שיתוף בין דורי. כך למשל תוכלו למצוא כאן צעירים בני עשרה שרוקדים ומציגים לצידם של מבוגרים בני 60 ומעלה. 
"כל אחד יכול להצטרף אלינו", מסכמת אילת, "אין צורך בניסיון קודם על מנת להשתלב ב'חוויה האתנית'. כל מה שצריך הוא רצון". והרמת טלפון למתנ"ס 'יעלים'. כל השאר כבר יקרה מאליו. כמעט.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש