פרסומת
דלג

גדולה יותר, אטרקטיבית יותר

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 1/12/2017 10:39 ● מה נשמע 524
לא מעט מים זרמו בים סוף מאז הייתה הליגה למקומות עבודה מצומצמת ומשחקיה שוחקו במגרש ’בית הפועל’ ● ליגת הקט רגל של היום מקיפה לא פחות מ- 16 קבוצות (בחלוקה לשתי רמות) וכ- 160 שחקנים ממקומות עבודה שנהנים כל הדרך לבעיטה בכדור
גדולה יותר, אטרקטיבית יותר
15 מי יודע? שחקני העירייה גל גניסלב, אפיק איובי ולני מלוואן

פעמיים בשבוע הם עולים על בגדי הכדורגל שלהם, יוצאים למגרש 'בגין' ועושים את שם את מה שהם אוהבים- בועטים בכדור ומשחקים קט רגל. הליגה למקומות עבודה באילת שכבר הריחה את הסוף לפני כמה שנים, זוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת. אולי זה בגלל הטרנד הספורטיבי שכובש את הארץ וגם את אילת, אולי זה בגלל שכיום משחקי הקט רגל של הליגה משוחקים באולם 'בגין', אולם סגור ונעים, ואולי זה בגלל שבעלי מקומות העבודה הבינו שעובד מרוצה וספורטיבי הוא עובד טוב יותר. כך או כך לפני ארבעה מחזורים יצאה ליגת הקט רגל של מקומות העבודה בעיר לדרך, גדולה ואטרקטיבית מתמיד. כיום היא משוחקת בשתי ליגות נפרדות בחלוקה על פי רמות- ליגה בכירה בה משחקות בעיקר הקבוצות הוותיקות והחזקות- כיום 8 קבוצות (עירייה, כייף לי, רשות שדות התעופה, כיבוי אש, מכס, מקורות, מלח הארץ, קמפוס 'בן גוריון' ומסעדת 'אחלה'), הליגה אינה מוגבלות בכמות 'שחקני הרכש' (שחקנים שאינם שייכים לאותו מקום עבודה), וליגה שנייה, גם היא כוללת שמונה קבוצות, בה משחקות הקבוצות החדשות, שמורשות לשתף שני 'שחקני חיזוק' בלבד. כיום נמנות על הליגה הזו הקבוצות: מועצה דתית, יטבתה, בית חולים 'יוספטל', א.ס.א. אילת (אמריקן קונפורט,בית הסביח ו- AC  מחשבים) וקבוצת המשטרה שהיא אמנם הייתה מוותיקות הליגה אך פרשה ורק השנה חותמת על קאמבק. לרשות שדות התעופה ולכיבוי אש יש שתי קבוצות המשחקות בשתי הליגות השונות. כיום כל ליגה מתנהלת בפני עצמה, כשבשנה הבאה הכוונה כי שתי המנצחות בליגה הנמוכה יעלו לליגת העל, שתיים יירדו ממנה וכך תצמח באילת ליגה מרתקת ומותחת. ושלא תטעו, למרות הריבוי במספר הקבוצות, יש קבוצות נוספות שמעוניינות להצטרף, אך בשל העומס על אולם 'בגין', נכון להיום נאלצת הליגה לעצור על 16 קבוצות וכ- 160 שחקנים חובבים שנהנים כל הדרך למשחקים.

 

בשם ההנאה


לצד משחקי הליגה יתקיימו השנה שלושה מפעלי גביע- לכל ליגה בנפרד ואחת שתכסה את כלל הקבוצות. ואם לא די בזה, הרי שבשל ריבוי הקבוצות הליגה תארך עד לחודש יוני, כשגמר משחקי הגביע יתקיים כמיטב המסורת בטורניר לזכרו של בוגי ז"ל במסגרת אירועי יום אילת.
אם תהיתם מה השתתפות בליגה למקומות עבודה מצריכה מהמעסיק, תרשמו לפניכם- הוצאה של כ – 7.5 אלף ₪ לעונה, כולל דמי רישום, ביטוח (באם יש שחקני רכש), ותלבושת. לא מעט אבל עושה את שלו, עובדה. בסוף העונה מתקיים אירוע מסכם בו מחולקים גביעים לקבוצות המנצחות ולמצטיינים ואחת לשנתיים האירוע גדול וכולל אמן. "השאיפה שלנו", אומר השבוע רונן שחרור, מי שמוביל את הליגה מטעם אגף בספורט, "היא להביא גם לאילת ולמקומות העבודה את ההתעסקות המטורפת שבספורט למקומות עבודה. כמו שבכל הארץ העובדים נהנים מהליגה וחיים את השבוע מאימון לאימון, ככה אנחנו רוצים שיהיה גם באילת".
את הליגה מרכז השנה לירון שחרור וצוות השופטים כולל את:  רונן שחרור, מיכאל דיין, שבתאי תסל ורפי אנקונה. בכל משחק משמש שופט אחד, כשבחצאי הגמר ובגמר ישפטו שני שופטים.
הליגה למקומות עבודה פועלת תחת 'עמותת הפועל' בימים שני ורביעי (18:30-22:30) באולם 'בגין', כשכבר יש קהל של חברים ממקומות העבודה ובני משפחה שמגיעים ומעודדים. "אבל מבחינתנו זה עדיין לא מספיק", מבהיר שחרור, שרוצה להפוך את הליגה לדבר 'החם הבא'. 
יש הרבה 'שחקני חיזוק' בליגה? אני תוהה ורונן שחרור מאשר וממהר לציין: "וזה בסדר. הכל בשם ההנאה".

 

וכבר יש תוצאות


השבוע התקיים המחזור הרביעי של הליגה למקומות עבודה בעיר. לאחר שבעונה שעברה הייתה זו קבוצת 'כייף לי' ששברה את הקופה עם דאבל- אלופת הליגה ואלופת הגביע, הרי שהשנה 'כייף לי' תנסה לשמור על ה'טייטל הכפול', מה שלא יקרה בקלות. נכון להיום מובילות את הליגה הראשונה קבוצות 'אחלה' ו'כייף לי' עם 3 נצחונות ו- 8 נקודות כל אחת כשרשות שדות התעופה מאיימת מהמקום השני בטבלה והליגה עוד ארוכה.
את הליגה השנייה מובילה נכון להיום קבוצת הרשות 2 עם 9 נקודות, לפני כיבוי אש 2 עם 6 נקודות.
התוצאה הגבוהה של המחזור האחרון שייכת לקבוצת העירייה שניצחה את קמפוס אילת 15:2.
עיתון 'מה נשמע' ילווה את הליגה למקומות עבודה בתוצאות ותמונות.

 

תוצאות משחקי המחזור השלישי:

 

ליגה 1


כיבוי אש – מועצה דתית 13-5 לכיבוי
כייף לי צבעי הכסף- אחלה 2:2.
מלח הארץ- רשות שדות התעופה 8:2 לרשות.
עירייה- קמפוס אילת 15:2 לעירייה.

 

ליגה 2


בית החולים – רשות 2 9:1 לרשות
מכס- מקורות 6:2 למכס.
כיבוי אש 2 – משטרה (משחק חסר)
מחלבת יטבתה- אס"א אילת (משחק חסר)


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש