פרסומת
דלג

פורום ההורים מאיים: ''הטיול של כתות ח' ב'גולוודטר' לא ייתקיים''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 1/12/2017 11:07 ● ערב ערב 2839
לפני כשנה אמנם הצליח פורום ההורים העירוני להגדיל את סכום ההשתתפות של משרד החינוך בעלות הטיולים השנתיים של ילדי אילת ל- 200 ₪ ● ואולם החלטת משרד החינוך השנה להגביל את הסכום שישלמו ההורים בגין הטיולים, עלולה למנוע את יציאתם של טיולי תלמידים מאילת ● השבוע מבהיר יו''ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט כי באם הסוגיה לא תבוא על פתרונה יבוטל הטיול השנתי של ילדי כתות ח' ב'גולדווטר' שאמור להתקיים בעוד שבועיים ● ''לא נוציא לפועל טיולים שנתיים מבזים'', מבהיר היו''ר
פורום ההורים מאיים: ''הטיול של כתות ח' ב'גולוודטר' לא ייתקיים''
''אם הסוגיה לא תבוא על פתרונה יבוטל הטיול השנתי של ילדי כתות ח' ב'גולדווטר' שאמור להתקיים בעוד שבועיים''. יו''ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט

מזה שנים שסוגיית הטיולים השנתיים של ילדי אילת מעסיקה לא רק את פורום ההורים המרכזי, שמחפש בכל השנים דרך להוזיל את העלויות הגבוהות המוטלות על כתפי ההורים בעיר, אלא גם את משרד החינוך שנקרא למצוא פתרונות לילדי העיר הדרומית והרחוקה. לפני שנים כבר הוחלט על ידי פורום ההורים המרכזי כי לא ניתן להוציא את ילדי אילת מהשכבות הגבוהות (מכתות ו' ומעלה) לשלושה ימי טיול או ליומיים בלבד, כי בשל ריחוקה של אילת משאר חלקי הארץ, יום אחד של הטיול הולך על נסיעות בלבד. מאחר ותוספת יום לטיול השנתי כרוכה בתוספת תשלום מצד ההורים, נלחם פורום ההורים המרכזי מול משרד החינוך בדרישה לסייע בסבסוד היום הנוסף. זה התחיל בסכום של 100 ₪ שמשרד החינוך הסכים להחזיר להורים, אלא שלאחר תקופה מסוימת הסבסוד נעלם. משמונה רועי אפלבאום ליו"ר פורום ההורים (כיום כבר 'לשעבר' מ.ל.ד), לא זו בלבד שמשרד החינוך חזר לסבסד את הטיולים השנתיים של ילדי אילת, אלא שהסכום אף עלה ל – 150 ₪. לפני שנה, שוב, בראשותו של אפלבאום, דרש פורום ההורים באילת ממשרד החינוך להגדיל את הסבסוד שצמח לסכום של 200 ₪, סכום שמוחזר להורים רטרואקטיבית שנה לאחר התשלום, אם בקיזוז מעלות הטיול הבא או באם הילד אינו יוצא לטיול השנתי הבא, מחזיר משרד החינוך להורה בפועל סכום של 200 ₪. אלא שהשנה, הוחלט במשרד החינוך להגביל את הסכום שנגבה מכל ההורים בארץ בגין הטיולים השנתיים ל – 660 ₪ בלבד. במילים אחרות- אם עד היום הורה באילת לילד בשכבות הגבוהות, נדרש לשלם בגין הטיול השנתי סכום שנע בין 950-800 ש"ל (ומתוך הסכום הוחזר להורה 200 ₪ בשנה שלאחר מכן), הרי שכיום משרד החינוך אוסר על בתי הספר, כולל באילת, להגיע לסכומים האלו, מה שמעלה שוב את הבעייתיות בכל הנוגע לטיולים השנתיים של ילדי אילת לסדר היום.
"בשנה שעברה ישבנו עם כל יושבי הראש של בתי הספר העל יסודיים בעיר, יחד עם האחראי מטעם משרד החינוך בנושא, איציק רוט והסברנו לו את הבעייתיות. הבהרנו כבר בשנה שעברה שאם לא נוכל להוציא טיולים שנתיים משמעותיים- לא נוציא טיולים בכלל", מבהיר מי ששימש אז כיו"ר פורום ההורים המרכזי, רועי אפלבאום. אלא שסוגיה זו טרם הגיעה לפתרון ועברה בירושה לטיפולו של פורום ההורים בראשותו של היו"ר הנוכחי אייל סורגיט שמבהיר השבוע כי באם לא יימצא פתרון לנושא, הרי שהטיול השנתי של שכבת ח' בבית הספר 'גולדווטר' שאמור לצאת בעוד כשבועיים- לא יתקיים. "אנחנו בסך הכל מבקשים ממשרד החינוך שהחזיר עד היום את הכסף ישירות להורים בגין כל ילד שיצא, שיעביר מעכשיו את הכסף ישירות לבתי הספר ובדרך הזו נוכל להאריך את הטיול וגם להפוך אותו למשמעותי יותר. הרי אם הוזילו את עלויות הטיול להורים, אין סיבה שהם יקבלו החזר כספי, שנדרש עכשיו לטובת הפיכת הטיול עצמו לאטרקטיבי ומשמעותי", מסביר סורגיט. "לא יעלה על הדעת שבגלל מגבלה כספית מצד אחד והריחוק שלנו מצד שני, ניקח את ילדי כתות ט' לטיול בערבה", הוא מסביר. "אם לא נוכל להוציא את הילדים לטיול ראוי לא נוציא אותם בכלל".
לדברי סורגיט בימים אלו ממש עושים ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי וראש מנהל שח"ק בעירייה דרורי גניאל כל שביכולתם על מנת לנסות לסייע בקידום הסוגיה מול משרד החינוך, אך כרגע טרם התקבלו החלטות.
את תגובת משרד החינוך לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש