פרסומת
דלג

ארקיע הפסיקה את טיסותיה לחיפה

מאת: איה פלשקס ● צילום: ווקיפדיה ● 1/12/2017 11:11 ● ערב ערב 2839
ארקיע הפסיקה את טיסותיה בקו אילת-חיפה ● ארקיע: ''הטיסות יחודשו בתחילת 2018'' ● בינתיים מתגברת ישראייר את הקו בטיסות על פי צורך באופן גמיש ● ישראייר לא אישרה ולא הזימה את השמועות על עליית מחירים צפויה בקו
ארקיע הפסיקה את טיסותיה לחיפה
לא מסוגל לקלוט מטוסי אמברייר גדולים. שדה התעופה בחיפה

חברת ארקיע שקיימה קו יומי קבוע מאילת לחיפה ובחזרה הפסיקה השבוע את טיסותיה על הקו. הטיסות אמורות להתחדש בתחילת שנת 2018 אך החברה לא נקבה בתאריך מדויק. בזמן זה ישראייר מתכננת להגביר את מערך טיסותיה לחיפה, באופן גמיש, בהתאם לצרכים. לאור היוותרותה של ישראייר חברה יחידה הפועלת בקו עולה חשש לעליית מחירים.

ארקיע הפסיקה לאחרונה את טיסותיה בקו אילת-חיפה-אילת. עד כה תפסה ארקיע כ-70% מנפח הטיסות בקו. החברה תפעלה טיסות יומיות בקו זה ובקיץ ולקראת חגים אף שתי טיסות ביום, הלוך ושוב. לישראייר לעומתה היו שלוש טיסות הלוך ושוב שבועיות בימים ראשון, חמישי ושבת. עם הפסקת טיסות ארקיע בקו תגברה ישראייר את מערך טיסותיה. מדובר על חמישה ימי שירות בקו במשך השבוע שבכל אחד מהם עד ארבע טיסות – לפי הצורך. עם זאת טיסות אלה עדיין לא מופיעות באתר האינטרנט של החברה וגם בשיחה עם מוקדנית הזמנות בחברה נראה כי אינה מעודכנת עדיין שכן היא הדגישה כי טיסות ישראייר הן בראשון חמישי ושבת, טיסה ביום.

לדברי ארקיע, הפסקת טיסותיה לחיפה נובעות מכך שמטוס ה-ATR המבצע את טיסות אלה נכנס לטיפולים שצפויים לקחת מספר שבועות. מטוס זה הוא היחיד שארקיע השאירה בשרות עם כניסת מטוסי האמברייר הגדולים, כדי לתפעל את הקו המסוים לחיפה, שכן מטוסי סילון לא מסוגלים לנחות בשדה התעופה בחיפה בגלל המסלול הקצר. 
בבדיקה באתר חברת ארקיע ניתן להזמין שוב טיסות לחיפה החל מהשבוע האחרון של ינואר 2018. עם זאת בשיחה עם מוקדנית הזמנות טלפוניות היא לא מצאה טיסות עד סוף ינואר והציעה להתקשר לפחות בעוד חודשיים כשאולי יהיו טיסות.
ישראייר נשארה לפחות לתקופה הקרובה כחברת התעופה היחידה על הקו, וזו כבר מיהרה והכפילה את מספר הטיסות השבועיות שלה. עד היום הפעילה ישראייר שתיים-שלוש טיסות שבועיות, ומעכשיו הקו תוגבר עד סוף השנה והחברה תפעיל בין טיסה אחת לארבע טיסות ביום בימי ראשון, שני, רביעי, חמישי ושבת. גורמים בתחום צופים כי ישראייר תעלה את מחיריה לטיסות בקו אילת חיפה. 'ערב ערב' פנה לחברה בשאלה האם צפויה העלאת מחירים כזאת בחודשים הקרובים אך לא נמסרה מישראייר תשובה על כך.
מישראייר נמסר: ״חברת ישראייר תגברה את לוח הטיסות שלה מחיפה לאילת .החברה תפעיל טיסות במהלך 5 ימים מתוך 7 ימים בשבוע בהתאם ליכולות. תדירות הטיסות תהיה החל מטיסה אחת לכיוון ביום עד לארבע טיסות ביום. מחיר לתושב אילת הנו 279 שקלים לכיוון."
מארקיע נמסר: "הטיסות בקו חיפה אילת הופסקו זמנית עקב כניסת המטוס, המשרת קו זה לביקורת שגרתית. הטיסות  יחודשו בתחילת 2018. לקוחותינו מוזמנים ליהנות ממגוון טיסותינו משדה דב ומנתב"ג".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש