פרסומת
דלג

רוצים לרכוש רכב יד שנייה? נכון להיום לא תוכלו לבצע בדיקות ב'מכון הדרום'

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 12/1/2018 17:25 ● ערב ערב 2845
תושבי אילת שביקשו בשבועיים האחרונים לבצע בדיקת רכב יד שנייה לפני קנייה, שירות אותו קיבלו עד כה ב'מכון הדרום', הופתעו לגלות כי נכון להיום, לא ניתן לקבל את השירות במכון ● אבי אייזברגר, הבעלים של 'מכון הדרום' הבהיר השבוע: "אלו עניינים של חבלי לידה, אנחנו מנסים להתארגן. עדיין לא ברור מתי נצליח לקיים את הבדיקות באילת" ● ואילו במשרד התחבורה מבהירים: "במידה והשירות לא יסופק, הרשות תשקול את צעדיה בהתאם"
רוצים לרכוש רכב יד שנייה? נכון להיום לא תוכלו לבצע בדיקות ב'מכון הדרום'
חבלי לידה קשים. מכון הדרום

עד לפני שבועיים ניתן היה לקיים את כל בדיקות הרכב ב'מכון הדרום' באילת. מאז לקח לידיו אודי קימרון לפני 23 שנה את המכון, הוא דאג שכל שירותי בדיקת הרכב יינתנו לתושבי אילת תחת קורת גג אחת. לצד בדיקות הטסט, ניתן היה לקיים ב'מכון הדרום' גם בדיקת רכבים יד שנייה לפניה קנייה. ואולם בראשון לחודש ינואר, הותר ההסכם בין קמרון לבין חברת 'מכון הדרום', וקמרון נאלץ לעזוב את המקום שהיה עבורו מפעל חיים, כשהוא מותיר אחריו שורה של בדיקות שעד היום רק הוא יכל לבצע בעיר, ביניהם בדיקת רכב לפני קנייה, בדיקת שלדת רכב לאחר תיקון מתאונה ועוד. אלא ששבועיים לאחר עזיבתו של קמרון, הופתעו תושבים בעיר לגלות שגם השבוע לא ניתן היה לבצע בעיר בדיקת רכב יד שנייה לפני קנייה. ב'מכון הדרום' אמנם הבטיחו "לנסות לקיים את הבדיקות כבר השבוע", ואולם הדבר לא צלח בידם. בשיחה עם המכון נמסר לנו כי: "אנו עושים מאמצים להביא את הבדיקות לאילת, ואולם טרם ברור מתי זה יקרה. מומלץ להמשיך לנסות לברר מולנו".
"מדובר בבדיקה בסיסית שמחויבת בעיר", אמר השבוע בכעס רוני, תושב אילת שביקש לבדוק את תקינותו של רכב אותו ביקש לרכוש. "לא יתכן שנקנה מכוניות יד שנייה על עיוור, כמו שלא יתכן שנאלץ לנסוע לבאר שבע כדי לבדוק את תקינות הרכב". 

אבי אייזברגר, הבעלים של 'מכון הדרום' הבהיר השבוע כי הם פועלים ככל יכולתם על מנת לפתור את הבעיה: "אלו עניינים של חבלי לידה. יש באילת קושי להשיג עובד מתאים שכן הדרישות לתפקיד גבוהות, נכון להיום אנחנו עדיין מנסים להשיג עובד וכולי תקווה כי כבר בימים הקרובים הנושא יפתר. אנחנו מודעים לחשיבות הנושא ומתן השירות לתושבי העיר".
ממשרד התחבורה הובהר לנו השבוע: "למכון הרישוי באילת נודע מראש על התרת ההסכם והיה עליו להיערך בהתאם, אך הדבר לא נעשה. כדי למנוע את הפגיעה בתושבי אילת והסביבה, ניתנו למכון 30 ימים נוספים להתארגנות ומציאת בעלי מקצוע מתאימים. השירות הניתן לתושבי אילת והסביבה הוא רשות הרישוי, ובמידה ולא יסופק, הרשות תשקול צעדיה בהתאם". 'ערב ערב' ימשיך לעקוב.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש