פרסומת
דלג

שדה התעופה רמון היסב לחברת דניה סיבוס הפסד בגובה 49 מיליון ₪

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ארכיון ערב ערב ● 12/1/2018 17:26 ● ערב ערב 2845
שדה התעופה רמון לא מפסיק לייצר כותרות שליליות ● ●כעת נחשף כי חברת דניה סיבוס שזכתה במכרז לבניית השדה טוענת להפסדים בגובה עשרות מיליוני שקלים בשל דרישות העבודה ששונו שוב ושוב על ידי רשות שדות התעופה ● ●וכן לאור קשיים בפניהם ניצבה בכל הנוגע לגיוס כוח אדם והתמודדות עם עבודה קשה בתנאי החום המדברי
שדה התעופה רמון היסב לחברת דניה סיבוס הפסד בגובה 49 מיליון ₪

ברשות שדות התעופה אמנם מתעקשים כי עלויות בנייתו של שדה רמון לא חרגו מהתקציב המאושר בגובה 1.7 מיליארד שקל ואולם ממסמך שנחשף השבוע עולה כי חברת דניה סיבוס שזכתה במכרז להקמת טרמינל הנוסעים ומבני השדה, דיווחה לבנקים כי פרויקט שדה רמון היסב לה עד היום נזקים כלכליים בגובה 49 מיליון ₪. לאור כך לא מן הנמנע כי החברה תתבע בעתיד הפסדים אלה מרשות שדות התעופה כפיצוי ואבדן רווחים. בפרויקט הרכבת הקלה בגוש דן בו זכתה גם כן דניה סיבוס הוגשה תביעה דומה. 
מהמסמך שנכתב לפני כחודש עולה כי הפרויקט היחידי בו מעורבת החברה וצפוי להפסד תפעולי הוא השדה בתמנע וזאת בשל השינויים התכופים שהכתיבה רשות שדות התעופה לתכנית ואי אישור  עבודות חריגות הנגזרות משינויים אלה. עוד צוין במסמך שנחשף בדה מרקר כי מיקום הפרויקט יצר קשיים לוגיסטיים ותלות בקבלנים מקומיים, דבר שהביא לתחרות מופחתת ובהתאמה להצעות מחיר גבוהות. בעיות נוספות בהן נתקלה דניה סיבוס נגעו לקושי בגיוס עובדים מסיבות רגולטוריות ואף לעלויות מוגברות של העבודות כתוצאה מהחום הרב השורר באזור. כך למשל התקשתה החברה לגייס עובדים שיסכימו לעבוד בתנאי החום הקשים במדבר ונדרשו לה אמצעי קירור מיוחדים בעבור יציקות הבטון באתר. בשל כל אלה נדחה סיום הפרויקט שמועד חניכתו עדיין לא ידוע, אף שברש"ת טוענים כי זה יתרחש לא מאוחר ממחציתה של 2018. לאור טענות החברה החלו הצדדים במגעים על מנת לבדוק אפשרות לסיים את הנושא ללא צורך בהליך משפטי. לשם כך ייבחנו היקפי החריגות הנטענים לצד השינויים שבוצעו. רש"ת מסרה לדה מרקר כי אין שינוי בעלות ההקמה ואין חריגה ממסגרת התקציב המאושרת.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש