פרסומת
דלג

שושה דרור פורשת: ''בן אדם צריך לדעת מתי להרפות ולפנות את מקומו''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 12/1/2018 17:29 ● ערב ערב 2845
30 שנה אחרי שנכנסה לנעלי מנהלת הספרייה העירונית באילת (והייתה אז רק ספרייה אחת), וכמעט 50 שנה אחרי שהתחילה את דרכה כספרנית בת 17, שושה דרור נפרדת ומעבירה את האימפריה שהקימה במו ידיה לממשיכת דרכה - מירב וייזגן, בת אילת ● כשברקע נשמעות טרוניות על כך שלא העבירה את התפקיד למישהי מתוך המערכת
שושה דרור פורשת: ''בן אדם צריך לדעת מתי להרפות ולפנות את מקומו''
שלום אני עוזבת. דרור

השם הנרדף לספרייה העירונית באילת היה כמעט מאז ומתמיד- שושה דרור. מי שהתחילה את דרכה כספרנית צעירה בספרייה הקטנה שהייתה אז באילת והיא רק ב – 17, קיבלה לידיה לפני כ – 30 שנה את המושכות לניהול הספרייה העירונית שהפכה למפעל חייה. מהימים בהם ליווה הששששש המיתולוגי את באי חדר העיון והלמידה שהיה במקום, דרך הקמתה של ספרייה נוספת בצמוד לבית הספר 'רבין' בעיר ועד לעיצובן של הספריות באילת על פי המודל החדשני ביותר. תמיד הייתה זו שושה דרור שניצחה על העניינים, והפכה את הספרייה ממרכז ספרים ולמדיה למרכז תרבות לכל דבר שכולל היום אירועים, הצגות לילדים, שעות סיפור, הרצאות ועדיין לא דיברנו על ימי הספר עליהם ניצחה בכל השנים ובהצלחה רבה. אלא שלפני מספר חודשים החליטה שושה שהגיעה זמנה לפרוש. השבוע היא הסבירה: "יכולתי לצאת לפנסיה כבר לפני שלוש שנים אבל חיכיתי עוד קצת. אדם צריך לדעת מתי להרפות ולפנות את מקומו. בגיל 65 אני עושה חישוב מסלול מחדש. אמנם אני עדיין לא יודעת מה הכיוון שלי, דבר אחד בטוח, אני רוצה ליהנות מהחיים, מהעיר הנפלאה שלנו, מהנכדים המקסימים שלי ומהמשפחה בכלל. אם אעשה משהו בהמשך זה לבטח לא יהיה בפול גז".
לשאלה איך היא מסכמת כל כך הרבה שנות עבודה בספרייה, שושה בחרה לסכם בשתי מילים: "תקופה מדהימה".  "הרי אם לא הייתי אוהבת כל כך את מה שעשיתי לא הייתי שורדת בזה כל כך הרבה שנים", היא מבהירה.
מי שתתפוס את מקומה של שושה בתפקיד מ"מ מנהלת הספרייה היא מירב וייזגן, בעלת רקע של מכירה וניהול צוות עובדים בחנות 'סטימצקי' ומי שניהלה בהצלחה רבה את חנות 'פוקס' במרכז 'ביג' בעיר. עם עזיבתה של שושה את התפקיד נשמעו ברקע טרוניות על כך שלא מישהי מתוך המערכת קיבלה את התפקיד אלא וויזגן שהצטרפה לצוות לפני מספר חודשים. השבוע היה מי שטען כי על פי דרישות התפקיד מנהלת ספרייה חייבת לפחות שנת עבודה מלאה בספרייה, מה שאין עדיין למירב ואולם שושה מיהרה השבוע להגן על מי שהיא עצמה בחרה לתפקיד והסבירה: "אני המלצתי על מירב. כמי שליוותה את הספרייה במשך כל כך הרבה שנים, הייתה לי הזכות להמליץ ולבחור את יורשתי בתפקיד מתוך כוונה שגם לאחר עזיבתי הספרייה תמשיך לעלות. מירב לטעמי היא המתאימה ביותר לתפקיד ולו בזכות הנתונים האישיים שלה. הכל לווה על ידי המפקחת על הספריות באזור הדרום. היא תתחיל את דרכה על תקן מ"מ עד שתוציא את התעודה הנדרשת ויתכן מאוד שלפחות בתחילת הדרך אשמש לה כמנהלת מלווה, מה שבטוח שהכל נעשה בצורה מסודרת. לצערי אף אחד מתך הספרייה לא הגישה את מועמדתה לתפקיד כך שלא ברור לי על מה ולמה מלינים בנושא. יש באילת שתי בחורות לפחות עם התעודות הנדרשות, אלא שהן לא מתאימות. היום זו לא רק ספרייה אלא תרכז תרבות לכל דבר ומי שנכנסת לתפקיד צריכה להתאים לכך באופייה ולא רק בזכות התעודות שיש לה. תעודות אפשר להשלים, אופי לא".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש