פרסומת
דלג

בית המשאבות ליד חוף החשמל מתפנה

מאת: איה פלשקס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 12/1/2018 17:30 ● ערב ערב 2845
וגם זה קורה במסגרת הכשרת הטיילת הדרומית- בית המשאבות של חברת החשמל יפונה משולי חוף החשמל ● האזור המתפנה יהיה לחלק מהטיילת הדרומית ● המקום המסולע יוכשר לקהל כמקום תצפית ומנוחה ● ראש העירייה: "החוף יהיה מפונה ומוכן לציבור באפריל הקרוב" ● חברת חשמל: " ההערכה הראשונית (לפינוי בית המשאבות) הינה כ-12 חודשים"
בית המשאבות ליד חוף החשמל מתפנה

בית המשאבות  הישן של חברת חשמל, הממוקם בפאתי חוף חברת חשמל, יפונה והשטח יוכשר לשימוש הציבור כחלק מהטיילת הדרומית המוכשרת לאורך קו החוף הדרומי. ראש העירייה מאיר יצחק הלוי: "החוף יהיה מפונה ומוכן לציבור באפריל הקרוב". לדברי ראש העירייה, עד לאפריל 2018 יפונה שטח הגרוטאות של חברת חשמל שצמוד לחוף החשמל והמקום יוכשר וכבר יהיה פתוח לציבור. מדובר בחוף סלעי, שאינו מיועד לרחצה. יעודו ליצור רצף של הטיילת הדרומית, ולתת לתושבים, לתיירים ולנופשים מקום נעים לשבת בו בשלווה ולצפות על הים.

לפני כחצי שנה ביקרו באילת שר האוצר משה כחלון ויו"ר חברת חשמל, יפתח חן-פז. בפגישה עם ראש העירייה סוכם כי עד סוף הרבעון הראשון של 2018 יחתם הסכם בנושא, והסכם זה נחתם לפני כשבוע. חברת חשמל חתמה על הסכם לפינוי 16 נכסים בכל הארץ, בהם בית המשאבות המדובר. ביצוע ההסכם יתפרש על פני כחמש שנים. מחברת החשמל נמסר: "חברת החשמל חתמה בשבוע שעבר על הסכם עם מדינת ישראל המסדיר את פינוי הנכסים ובהם גם בית המשאבות. החברה נערכת בהתאם לתנאי ההסכם לפינוי. ההערכה הראשונית (לפינוי בית המשאבות) הינה כ-12 חודשים" .


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש