פרסומת
דלג

משרד התחבורה התחייב: תוך כחודש יועבר הכסף להרחבת עמדות הבידוק בכניסה לאילת

מאת: איה פלשקס ● צילום: עומר כרמון ● 8/2/2018 20:42 ● ערב ערב 2849
בלעדי ל'ערב ערב': יש אישור לתקציב הפרויקט לשינוי עמדות הבידוק בכניסה לעיר ● הוספת מסלולים ושדרוג התנועה בכיכר טורונטו ● התקציב לפרויקט יעמוד על 30 מיליון ₪ ● העבודה אמורה להתחיל תוך כחודשיים ● משך העבודות הצפוי: כחצי שנה ● נתיבי ישראל: "משרד התחבורה התחייב תוך כחודש להעביר את הכסף" ● מאיר יצחק הלוי: "מבחינתי פתרון זה הוא חלקי ולא ייתן מענים אופטימליים לייצר זרימת תחבורה על הכביש"
משרד התחבורה התחייב: תוך כחודש יועבר  הכסף להרחבת עמדות הבידוק בכניסה לאילת
30 מיליון שקל יושקעו בהרחבת עמדות הבידוק במחסום הצפוני

ל'ערב ערב' נודע כי תוך כחודש יועבר התקציב ל'נתיבי ישראל' לעבודות בכניסה לעיר. מדובר על יצירת ארבעה מסלולים, בעמדת הבידוק שבכניסה לעיר ("המחסום הצפוני") על מנת להקל על העומס בכניסה לאילת הצפוי עם פתיחתו של שדה רמון לקראת סוף השנה. בנוסף, ייפתח גם עורק התנועה שסביב כיכר טורונטו. 
הפרויקט  שנועד לשחרר את הלחץ התחבורתי בכניסה לאילת, עומד לצאת לדרך משהתקבל אישור תקציבי. משרד התחבורה אמור להעביר תוך כחודש 30 מיליון ₪ לביצועו. חלקו הראשון של הפרויקט- שני מעגלי תנועה על כביש 90 בכניסה לעיר, הושלמו לפני כחודש. אז אמר מנכ"ל נתיבי ישראל', ניסים פרץ ל'ערב ערב': "אנחנו עושים המון פרויקטים בכניסה לאילת, במטרה שבבוא היום, הגישה משדה התעופה תוכל להיות סבירה פלוס. תמיד נכון להסתכל צעד קדימה". 
התכנון נעשה מתוך כוונה לשחרר את החסימה שיוצר הבידוק של המשטרה והמכס בכניסה לעיר. כפי שהוזכר למשל בתכנון לעשות למשטרה בכניסה לעיר נתיב נפרד, צדדי שיוביל לבידוק של רכבים או אנשים חשודים, ועוד לפחות שניים או שלושה נתיבים בהם התנועה תזרום. עם זאת, ניתן יהיה לסגור גם מחסום במסלול הרגיל במקרה של חשש או סכנה. "המעבר יהיה זורם, וכל מה שהביטחון ירצה לבדוק –הוא יצליח לעצור", הבהיר פרץ. 
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי אמר בראיון באותו מועד: "כשבונים שדה בשני מיליארד שקל צריך לדעת להנגיש אותו. היה צריך להשקיע עוד 3% בתקציב ולבנות את מה שהשר הציע – שאטל, רכבת חשמלית סטרילית מהשדה שתגיע ישירות לעיר. עוד הוסיף יצחק הלוי: "קיימת כיום תכנית להגדלת מספר עמדות הבידוק בכניסה לעיר מאחת לארבע אבל לא ראיתי שיש תקצוב לתכנית הזו".
באותה עת צפוי היה להתקבל אישור תקציבי, עם זאת האישור התעכב. מברורים שערך השבוע 'ערב ערב' הסתבר עוד בתחילת השבוע כי אין אישור תקציבי לפרויקט. בהתייחס לכך אמר ראש העירייה "סוכם עם הגורמים הרלבנטיים שבשלב ראשון החסמים הגורמים לפקקים יפתחו (שלושה מעגלי תנועה והמחסום המשטרתי א.פ). מבחינתי פתרון זה הוא חלקי ולא ייתן מענים אופטימליים לייצר זרימת תחבורה על הכביש (כך חושבים מהנדסי תחבורה )"
לקראת מועד סגירת הגיליון נמסר מנתיבי ישראל: משרד התחבורה התחייב תוך כחודש להעביר את הכסף, והמשמעות שבטווח המידי, עם קבלת הכסף, יחלו העבודות".
מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ הוסיף כי הוא מאמין שהפרויקטים יצאו לביצוע בחודשיים הקרובים. כמו כן מסר שמתחילת העבודות תוך כחצי שנה יושלם הפרויקט.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש