פרסומת
דלג

דו''ח חברת פנגו: אילת במקום ה-13 בארץ במספר בדיקות פקחי חניה

מאת: איה פלשקס ● צילום: עומר כרמון ● 8/2/2018 20:47 ● ערב ערב 2849
חברת פנגו המפעילה שירותי חניה באמצעות אפליקציה ייעודית פרסמה את נתוני הפעלת האפליקציה לשנת 2017 ● מנתוני העיר אילת עולה כי מתוך 56 ערים שנבדקו ב-2017 בכל הארץ אילת הגיעה למקום ה-13 במספר בדיקות פקחים, מקום גבוה יחסית בהשוואה לערים אחרות בגודל דומה ● מספר בדיקות הפקחים באילת זינק ב27% בשנת 2017 לעומת שנה קודם ● נתון המראה על העמקת הפיקוח אך עשוי לנבוע גם משימוש באפליקציות במקום במדחנים
דו''ח חברת פנגו: אילת במקום ה-13  בארץ במספר בדיקות פקחי חניה

בדיקה שנערך לאחרונה על ידי חברת פנגו, אפליקציית החניה, לשנת 2017, מראה בעצם באופן כללי תנודת מבקרים בעיר אילת, זמני שיא באיזורים שמחוץ לשכונות, ויכולה לאפשר תכנון זמן להימנעות מפקקים באיזורי התיירות ומרכז העיר, לעזור בתכנון היומי של התושבים. יש לזכור כי בעיר אילת התושבים, בעלי תו חנייה, פטורים מתשלום, לכן הנתונים מתייחסים בעצם לבאים העירה ומשתמשים ברכבים: נופשים, תיירים, אנשי עסקים. ל'ערב ערב' נמסרו הנתונים הקשורים לעיר אילת. 
הסקר של 'פנגו'  בדק שני דברים עיקריים: מספר הפעלות האפליקציה - כמה חניות בוצעו ומה משך הזמן לחניה. בנוסף – כמה בדיקות פקחים בוצעו. נציג החברה מסביר כי הפקח "שולח קריאה" לכל חברות החניה בעת ובעונה אחת, בשאלה: האם רכב זה הפעיל את אפליקציית החניה באותו מועד. 


עליה בהפעלות חניה בבדיקה זו עולה כי הייתה עליה של 17% במספר הפעלות החניה בעיר אילת, בהשוואה לשנת 2016. נתון היכול להראות על  גידול במספר כלי הרכב שנכנסו לעיר. 
מתוך 56 ערים שנבדקו ב-2017 בכל הארץ אילת הגיעה למקום ה-13 במספר בדיקות פקחים, מקום גבוה יחסית בהשוואה לערים אחרות בגודל דומה  – מספר בדיקות הפקח בעיר אילת זינק ב27% בשנת 2017 לעומת שנה קודם. נתון המראה על העמקת הפיקוח אך עשוי לנבוע גם משימוש באפליקציות במקום במדחנים וכמובן בכרטיסי חנייה ומתייחס גם לעלייה במספר ההפעלות שלהן, וכן על עליה במספר המבקרים.


שישי ושבת יותר פופולריים נתונים מעניינים נוספים יכולים אולי לסמן לסוחרים ונותני שירותים באילת על זמני שיא. היום בו נספרו רוב הפעלות החניה באילת היה ביום שישי, בניגוד לנתון הארצי שהצביע על מספר הפעלות החניה הגבוה ביותר ביום חמישי דווקא. באילת בולט במיוחד גם יום השבת שבו נרשם מספר הפעלות חניה גבוה יותר ממרבית ימי החול. בתוספת נתונים ממקורות אחרים כמו של בתי מלון, חברות תחבורה ועוד, עולה כאן שהפעילות באילת גוברת בסופי שבוע ושבעתות אלה נכנסים יותר אנשים לעיר.


שעות החניה הפופולריות הן בין 8 ל-9 בבוקר אז נרשמת קפיצה של פי שלוש במספר הפעלות החניה. העלייה במספר הפעלות החניה נמשכת ומגיעה לשיא בשעה 11 בבוקר. 


זמן החניה הממוצע בעיר אילת הוא כשעתיים בחודשי החורף ינואר עד מרץ. אורך החניה עולה החל מחודש אפריל, תחילת עונת התיירות, בו זמן הפעלת החניה עלה לשעתיים ורבע. החודש שבו נרשם זמן הפעלת החניה הארוך ביותר הוא אוגוסט, חודש השיא של עונת התיירות, אז עמד זמן החניה הממוצע על שעתיים וחצי. ב אוקטובר, תקופת החגים, עלה מספר המבקרים שוב ונראה בפיק בזמן חניה של שעתיים ועשרים דקות. משך החניה באילת גבוה מהממוצע בארץ העומד על שעה לערך. באילת משך חנייה הוא בין שעתיים בחורף לשעתיים וחצי באוגוסט.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש