פרסומת
דלג

הונתה, רימתה, התחזתה ופגעה בהוריה ובחברתה שניסו לעזור לה

מאת: איה פלשקס ● צילום: אילוסטרציה ● 8/2/2018 21:43 ● ערב ערב 2850
ש' זיפה את חתימת אמה ופזרה 1,300 צ'קים, בסכומים של עשרות אלפי שקלים ● חברתה פתחה חשבון בנק והיא זייפה את חתימתה והונתה שוב בעשרות אלפי שקלים ● ש' התחזתה לחברה קנתה רכב וחייבה אותה ואף פתחה חשבון בנק על שמה ● כל אלה ועוד כך שיצרה הסתבכות ענקית בכספים רבים להוריה הקשישים וחברתה ● וגם חסימת חשבונות בנק, תביעות, הוצאה לפועל ועוד ● נותני השירותים ואלה שמכרו לה מנעל ועד רכב נותרו ללא תמורה ● היא הודיעה על כוונתה לכפור באשמה ●לאחרונה מנהל עורך דינה משא ומתן עם הפרקליטות
הונתה, רימתה, התחזתה ופגעה בהוריה ובחברתה שניסו לעזור לה

שלושה אישומים עומדים נגד ש' וכולם בנושאי הונאה, בשניים מהם הונתה את הוריה עת פזרה 1,300 צ'קים שלהם זייפה חתימתם והתחזתה. במקרה נוסף הונתה חברה שפתחה עבורה חשבון בנק, כדי לעזור לה. ובמקרה אחר הונתה גם את הוריה וגם את החברה בכל המקרים יצרה נזקים גדולים לאלה שהונתה: הגבלת חשבון, תביעות, הוצאה לפועל ועוד. היא החזירה רק מעט מזעיר מהחובות שיצרה.
נגד ש' הוגשו שלושה כתבי אישום, בכל אחד מהם הואשמה בזיוף מסמכים, קבלת דבר במרמה והתחזות. נזקים גדולים באלפי שקלים, עוגמת נפש ועוד נגרמו לאלה שהונתה, אנשים הקרובים לה: הוריה המאמצים הקשישים וחברה קרובה שעשתה לה טובה.

 

כתב אישום ראשון – רימתה את אמה


הוא בעניין עבירות שבצעה נגד הוריה המאמצים, הזוג ר', קשישים בני מעל 75.  היא הגיעה איתם לבנק דואר באשקלון שם האם פתחה חשבון על שמה בלבד, כשרק לה זכות חתימה. היא לא הזמינה כרטיסי אשראי או פנקסי צ'קים. ש' שהייתה עמה "עזרה" לאם הקשישה למלא את הפרטים ובלי שזו תשים לב, רשמה את מספר הטלפון שלה עצמה ואת תיבת הדואר שלה כדי לקבל את כל המסמכים. האם חתמה ללא ידיעה על טפסי פתיחת החשבון. 
מאותה עת במשך כשנתיים התחזתה בבנק כבעלת החשבון. היא זיפה את חתימת אמה וקיבלה לאורך התקופה 26 פנקסי צ'קים, בהם השתמשה לקניות ולתשלומים שונים כשהיא מזייפת גם כאן את החתימה. כך פיזרה כ-1,300 צ'קים בעשרות אלפי שקלים. בנוסף הזמינה לאותו חשבון כרטיס אשראי והשתמשה גם בו לרכישות ותשלומים בסכום של מעל ל-92,000 ₪. עוד חתמה על הוראות קבע לאותו חשבון. כדי שלא תתגלה המרמה נהגה להפקיד סכומים שונים מפעם לפעם. למרות זאת לא כובדו חלקם עקב אי כיסוי מספיק.
בהמשך במשך כשנה הוצגו לבנק צ'קים שפיזרה ש', חלקם כדחויים בסכומים שהגיע מעל 60,000 ₪ - אותם הבנק לא כיבד. בתחילת 2014 נחסם החשבון שכזכור היה על שם גברת ר', אמה של ש'.
האם המאמצת הקשישה מצאה עצמה לפתע עם חובות של אלפי שקלים. היא קיבלה מכתבים מעורכי דין על חובות לחברת האשראי, לחנויות, לחברת כבלים ועוד, נתבעה בהוצאה לפועל. כמובן רבים ממקבלי הצ'קים לא קיבלו תמורה לשירותים והמוצרים שסיפקו לש'.

 

אישום שני – הונתה חברה


ח' וש' היו חברות במשך כמה שנים, לפני כשלוש שנים פנתה ש' לחברתה וביקשה ממנה לפתוח בשבילה חשבון בנק על שמה, וסיפרה לה שהיא מוגבלת בבנק. ח' הסכימה ופתחה חשבון בבנק הדואר לשימושה של ש'. עם זה לא הסכימה שתשתמש בצ'קים ללא ידיעתה ולא שתחתום בשמה, אך מסרה לה את הסיסמה לביצוע פעולות באינטרנט. בנוסף מסרה לה צילום של תעודת הזהות שלה ומסמכים עם פרטיה.  ח' שילמה כמה פעמים בצ'קים מחשבון זה עבור ש', וזו הייתה מפקידה את הכסף במזומן בחשבון. 
לאחר תקופה קצרה ש' התחזתה בבנק ל-ח' , שינתה את הכתובת בחשבון והפרטים לאלה שלה ואף הזמינה פנקסי צ'קים במרמה. במשך כחצי שנה זיפה את חתימתה של ח' וביצעה תשלומים וקניות ב-56,000 ₪ ערך, חלקם בצ'קים דחויים. היא זייפה באותה תקופה 107 צ'קים ועוד. חלקם אף לאחר ש-ח' חשפה את מעשיה והודיעה שתתלונן במשטרה.
גם ח' כמו הוריה המאמצים של ש' נקלעה לחובות, חשבונה הוגבל והיא נאלצה להתמודד עם עורכי דין, תביעות, הוצאה לפועל וכדומה

 

אישום שלישי – בקשה מהוריה לקנות לה רכב


בתקופה מקבילה לאישום הראשון בקשה ח' מהוריה המאמצים לקנות לה רכב שכן היא עצמה פושטת רגל. סוכם שהיא תחזיר להם את עלותו ב-36 תשלומים של 2,000 ₪ אותם תפקיד לחשבון הבנק. כמובן, לחשבון הבנק עליו מדובר באישון הראשון זה אותו פתחה אמה. ההורים הסכימו ולפני כחמש וחצי שנים, כחצי שנה אחרי פתיחת החשבון המדובר באישום הראשון, רכשו עבורה את המכונית שנרשמה על שם מר ר', אביה המאמץ.
בגלל האירועים באישום הראשון, ולאחר שהגישו נגדה תלונה במשטרה לקחו ממנה ההורים את המכונית. ש' פנתה לחברתה ח', ובקשה ממנה שתרכוש עבורה רכב אחר. ח' סירבה. אבל ש', שעדיין השתמשה בחשבון הבנק על שם ח' החליטה לקנות רכב, לרשום אותו על שם ח', ולחייב את אותו חשבון מדובר (באישום 2). באותה הזדמנות החליטה לפתוח חשבון נוסף על שם ח' כדי לקבל כרטיס אשראי. היא בקשה מ-ח' את תעודת הזהות שלה, צלמה אותה בצבא תוך שהיא מחליפה את התמונה בזו שלה, ויצרה לעצמה תעודת זהות מזוייפת. בנוסף זייפה תלושי משכורת לכאורה של ח' ממקום שזו לא עבדה בו מעולם. עם כל אלה  התחזתה בפני חברת הרכב כ-ח', נתנה צ'קים דחויים כחלק מהסכום לרכישת המכונית. את שאר הסכום השיגה מחברת אשראי שם זיפה את חתימת ח' כדי לקבל 43,000 ₪ בתוספת ריבית, בהלוואה. התשלומים כמובן היו בהוראת קבע מאותו חשבון מדובר של ח'. 
באותו יום בו קיבלה את הרכב פנתה ח' לבנק אוצר החייל עם התעודה ותלושי המשכורת המזוייפים, דפי חשבון מבנק הדואר, זייפה את החתימה, ופתחה חשבון שם על שם ח'. עם זאת הכתובת הייתה זו של ח', כפי שהופיעה בתעודת הזהות. כעבור מספר ימים פנתה לבנק, שם טענה כי ח' היא שזייפה את חתימתה שלה ובקשה לשנות את הכתובת. הבנק עשה זאת אך שלח את ההודעה על תיחת החשבון ושינוי הכתובת לכתובה של ח', הכתובת הראשונה שנרשמה – וכך התגלתה ההונאה של ש'.
באותה תקופה התחזתה ש' ל-ח' ורכשה במרמה מכשירי טלפון ניידים כשהיא מחייבת את החשבון שפתחה במרמה על שם ח' בבנק אוצר החייל.
כשחזרה ח' מחופשת פסח ומצאה מכתבים רשומים מהבנק ומחברת ההלוואות, ובסמוך נודע לה גם על החוב לחברת הטלפונים. היא פנתה ל-ש' וזו סגרה את החשבון בבנק אוצר החייל כשהיא מזייפת שוב את החתימה. ושוב גם כאן נאלצה ח' להתמודד עם שפע בעיות כספיות ואחרות שיצרה לה ש'.
לפני כחצי שנה הודיע בא כוחה של ש' לבית המשפט כי היא תכפור באשמה. עם זאת בדיון שהתקיים לאחרונה פנה לבית המשפט וביקש "לדחות את המענה לצורך מיצוי המשא ומתן" עם הפרקליטות. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש