פרסומת
דלג

ככה התאהבנו

מאת: אביבה דקל ● 14/2/2018 10:53 ● מה נשמע 535
חבר טוב של רוני פורינזון התערב איתו בכתה י' ששרונה לא תסכים לצאת איתו ועד היום הם יחד ● סיון איבגי ביקשה לקנות דירה ומצאה בעל ● סיגלית סלומון תפסה טרמפ שהוביל אותה היישר לחופה ● ואצל רחלי וגילי אלביליה האהבה התעוררה בתור ב'כפר השעשועים' ● לרגל יום האהבה שחל השבוע, תושבי אילת שיתפו אותנו בסיפורי האהבה המדליקים שלהם
ככה התאהבנו

צילומים: מהאלבומים הפרטיים

 

חיפשה דירה- מצאה בעל

 


 

היא- סיון איבגי מזרחי, בת 32, מזכירה במסוף גבול מנחם בגין'.
הוא- רמי מזרחי, בן 34, מתווך ב'אינפיניטי נדל"ן".
ביוני האחרון התחתנו במלון 'הילטון' באילת. שנה בדיוק אחרי שהכירו, באותו יום, הם עמדו מתחת לחופה.


איך הכרתם?
סיון: "הכרנו על בסיס מקצועי. לי הייתה דירה שביקשתי לשדרג ופניתי למשרד תיווך. רמי הגיע להראות לי דירה ושם הכל התחיל. חיפשתי דירה, מצאתי בעל", היא צוחקת. "זה היה מהיר, זריז, אהבה ממבט ראשון, לגמרי, שנינו היינו בעניין כאילו הכרנו כבר שנים. אחרי סדרה של טלפונים, הדייט הראשון הגיע שבוע אחרי. את מבינה, שנינו אילתים ואף פעם קודם לא נפגשנו".


ומה על הדירה?
סיון צוחקת: "ירדתי מזה. עכשיו שנינו גרים בדירה שרציתי להחליף. אז בית לא יצא לי מזה, אבל בעל שווה יותר, לא?". 


מי התחיל עם מי?
רמי: "אני התחלתי איתה, סוג של, הייתי מקצועי מספיק כדי לייעץ לה לא להחליף את הדירה שהייתה לה כי היא מספיק טובה עבורה. עובדה, היום שנינו גרים בדירה הזו".


אהבה ממבט ראשון?
רמי: "לגמרי".


טיפים לזוגיות מוצלחת?
רמי: "חברות טובה. זה הבסיס וזה הכי חשוב".
סיון: "חברות טובה והבנה".


 

התערבות גורלית

 


היא- שרונה עימנואל פורינזון, בת 47, קואצ'רית נוער ומדריכה חינוכית של חטיבת ביניים 'רבין'.
הוא- רוני פורינזון, 48, מנהל סניף רשת 'עולם הקולנוע' באילת.
השניים נשואים 24 שנים ובסך הכל יחד 31 שנים. מגדלים באהבה שני ילדים (22,17).


איך הכרתם?
שרונה: "שנינו ילידי אילת, למדנו בבית הספר 'גולדווטר' שהיה בזמנו בית הספר התיכון היחיד בעיר. את רוני אמנם הכרתי מהפנים, כיאה למי שלמד בשכבה מעלי, אבל לא מעבר. באחד הימים כשירדתי במדרגות, חברו הטוב של רוני, אורן אברהמי ראה אותי ואמר לו- "מתערבים שהיא לא תסכים לצאת איתך?". 
מה שהתחיל בתור התערבות של בני נוער, הפך לאהבה שנמשכת מאז ועד היום. הוא היה אז בכתה י', אני בכתה ט' ולמעשה מגיל 15.5 אני איתו. עם אורן שהציע את ההצעה ההיא אנחנו בקשר חברי עד היום עם המשפחות. 
הקשר שלנו שרד את הצבא, למרות שאני שרתתי רחוק מהבית ורוני שירת קרוב. אחרי הצבא עברנו לגור בבית שקנינו יחד. כשחברים שלנו יצאו לטיול של אחרי הצבא בתיאלנד, אנחנו שילמנו משכנתא. אחרי שבע שנות חברות התחתנו".


טיפים לזוגיות מוצלחת?
"בראש ובראשונה להיות חברים טובים ואמינים זה לזה. לחיות ולתת לחיות. אני דוגלת בזה שלפחות פעם בשנה כל אחד צריך לנסוע לבד עם החברים הטובים שלו. 
וכמובן שיש את הנסיעות ביחד. חשובה גם היכולת לפתח קריירה עצמאית מבלי לפגוע אחד בשני. וכמובן פרגון הדדי".


 

מאז הכוכב השלישי

 

היא- מיכל עמוס, בת 31, זכיינית רשת חברת האופנה להיריון  RAMI-LEE   ורשת חברת אופנת הנשים IS-ABOUT
הוא- חנן עמוס, בן 40, יועץ כלכלי פיננסי.
נשואים עשר שנים, הורים לתאומים בני ארבע.

 

איך הכרתם?
מיכל: "אחרי שהשתחררתי מצה"ל התקבלתי לעבודה בתאגיד המים 'עין נטפים' בעיר. מי שקבל אותי לעבודה היה חנן שהיה מנכ"ל הכספים של התאגיד. כשנפגשנו הזכיר לי חנן שאנחנו בעצם מכירים מילדות. המשפחות שלנו התגוררו בשכנות בכוכב השלישי. אנחנו גרנו בקומה הראשונה, ומשפחתו של חנן בקומה הרביעית. עם הזמן עזבו ההורים את הכוכב ועברו למקום אחר ודרכינו נפרדו עד שנפגשנו שוב בתאגיד". 

 

מי התחיל עם מי?
"חנן הציע, אבל מאחר והוא היה מנכ"ל ואני פקידה בתאגיד התחלנו לצאת בשקט. כשחנן עזב את התאגיד לטובת פרויקט בחו"ל, אני המשכתי לעבוד בתאגיד והתחלנו לצאת בגלוי. חצי שנה אחרי שנפגשנו הציע לי חנן נישואין כשהיינו בים המלח, וחצי שנה לאחר מכן התחתנו". 

 

טיפים לזוגיות טובה?
"להשקיע כל הזמן בזוגיות ולא לתת לשגרה לשחוק אותה. כמובן שצריך שבין בני הזוג יהי כבוד הדדי, שיתוף פעולה והרבה שמחת חיים, ואז הדברים הטובים קורים מעצמם".התחתנו אחרי חודשיים

 

היא- סיגלית סולומון, בת 51, בעלת חברת קוסמטיקה באילת  וממנכ"לת את 'שיין אנד ביוטי'.
הוא- בני סולומון, בן 59, מהנדס חשמל, עוסק בחברה בתחום החשמל.
נשואים 30 שנה, הורים לשמונה ילדים. הבכורה בת 27 והצעיר בן 11.

איך נפגשתם?
סיגלית: "היית צריכה להגיע מחיפה לאבן יהודה וחיפשתי טרמפ. בני היה זה שאסף אותי במכוניתו והקליק בינינו היה מיידי. שבוע לאחר מכן יצאנו יחד לארוחת ערב ואז הודיע לי בני שהחליט שאני אהיה אשתו. שבוע מאוחר יותר, בדייט השני שלנו בעצם, שכן הפגישה הראשונה בטרמפ לא הייתה דייט, בני הציע לי נישואין והסביר: "תמיד רציתי אשה בלונדינית עם עיניים כחולות, ומצאתי אותך". כעבור חודשיים  נישאנו. רבים ניסו להסביר לנו שזה מהר מדי, שזה לא יחזיק מעמד, ושבטח נתגרש תוך שנה. אחרים ניסו לנחש מדוע אנחנו ממהרים להינשא, חשבו שאני אולי בהיריון. בסופו של דבר כולם התבדו, ואנחנו כבר יחד שלושים שנה".

טיפים לחיי זוגיות טובים?
"לעבוד על הזוגיות לאורך כל הדרך. שני הצדדים צריכים לעבוד על חיזוק הזוגיות, בעיקר כשיש ילדים".אהבה ב'כפר השעשועים’

 


היא- רחלי הראל, בת 42, אשת מכירות בדואר אילת.
הוא- גילי אלביליה, בן 39, עובד שינוע בחברת 'ארקיע'.
השניים הם זוג מזה שלוש שנים וחודשיים ועומדים להינשא בקרוב. אלו נישואין שניים לשניהם. לרחלי 2 ילדים: בת בת 14.5 ובן בגיל 11, ולגילי שני בנים בגילאי 10,7.

איפה נפגשתם?
"נפגשנו בכפר השעשועים", מספרת רחלי בחיוך. "אני הגעתי לשם כדי לקנות ציוד לבית הספר לבן שלי, וגילי כבר היה שם – הגיע כדי לקנות לבנים שלו משחקים. נכנסתי לחנות והוא עמד מולי כשהוא חוסם את הדרך. עקפתי אותו כדי להגיע למחלקה בחנות אליה הייתי צריכה להגיע. בתור לקופה הוא עמד מאחורי עמוס בכמות גדולה של משחקים. בעודי עומדת כך שמעתי אותו מדבר עם המוכר, ומתוך השיחה הבנתי שהוא גרוש. הרגשתי פרפרים בבטן ולא ממש הבנתי מה קורה. שילמתי, יצאתי מהחנות ונכנסתי לרכב שלי. כשניסיתי להניע ראיתי אותו שוב מולי, עומד ליד חלון המכונית שלי בדרכו לרכב שלו. "תרשום מספר", אמרתי לו ונתתי לו את המספר של הנייד שלי והוספתי- "ותתקשר אלי בערב". בערב כשהתקשר אלי סיננתי אותו בתחילה כדי לשחק אותה קשה להשגה. לבסוף כשדיברנו קבענו לקפה למחרת היום. כבר כשנפגשנו לקפה וסיפרנו על עצמנו, ידעתי שזה יהיה בעלי".

מי התחיל עם מי?
גילי: "רחלי חושבת שהיא היתה זו שהתחילה אתי, אבל בעצם אני הייתי זה שהתחיל איתה. קלטתי אותה ברגע שנכנסה לחנות ולא במקרה היא נתקלה בי שוב ושוב.
חסמתי את דרכה כדי שתבחין בי. חזרתי מ'כפר השעשועים' באותו יום נרגש וסיפרתי בהתרגשות לאחותי שפגשתי יפהפייה בלונדינית ב'כפר השעשועים' וקבענו להיפגש. האהבה שלנו, שנולדה ב'כפר השעשועים', הייתה אהבה ממבט ראשון".
רחלי: "עוד באותו שבוע הזמין אותי גילי לפגוש את הוריו שהתייחסו אלי מרגע ראשון כאל בת משפחה וקראו לי כלתי. בינואר השנה נסענו לנופש ברומניה, שם הציע לי גילי נישואין ובקרוב מאוד נינשא".


טיפים לזוגיות טובה?
רחלי: "קודם כל חברות אמיתית וכנות מלאה - מספרים הכל אחד לשני. אין סודות". וגילי מוסיף: "וכמובן אהבה. כשיש אהבה, הזוגיות פורחת. יש לך אהבה יש לך הכל ולא חסר לך כלום בחיים".


 

ותודה ל'לאב מי’

 


היא- חגית ספיר, בת 41, עובדת סוציאלית.
הוא: פינקי ספיר, בן 44, טכנאי מחשבים. 
השניים לא נשואים אבל חולקים חיים משותפים כבר 13 שנים ושתי בנות.  


איך הכרתם? בלאב מי לא באתר הכרויות בטלפון עוד לפני שקם האתר (ממש מזמן). המערכת הפגישה והתאימה ביננו. כשאני גרתי בירושלים והוא באילת. פשוט עשו התאמה. 
הוא התקשר אלי ודיברנו, קבענו שיגיע אלי, אבל הוא נרדם והתקשר למחרת להתנצל. קיבלתי את התנצלותו וקבענו להיפגש מחדש. אני גם זוכרת את התאריך של היום הזה-  22.6". 


כמה טיפים לזוגיות מוצלחת?
הקשבה. לשתוק, לפעמים שתיקה שווה זהב, והכי חשוב- בלי משחקי אגו". 


 

מי אמר אילת?

 


היא- ליאת יחזקאל, בת 44, בעלת 'ליאתי סושי פירות'
הוא- רוני יחזקאל, בן 53, עובד ב'טרקלין חשמל'.
נשואים 17 שנים ולהם שלוש בנות (5,13,15).


איך הכרתם?
ליאת: "אני עבדתי בשקם פתח תקווה ורוני עבד בשקם אילת. באחד מסופי השבוע שהרשת ארגנה לחברה בים המלח, הכנו. אמנם כאן הדעות חלוקות, שכן רוני טוען שאיי עשיתי לו עיניים, אבל אני יכולה להבטיח שהוא היה זה שלא הרפה והמשיך את הקשר למרות הריחוק אילת- פתח תקווה. 
לי היה ברור שלא יכול להתפתח מזה כלום בגלל הריחוק, אבל אחרי כמה שיחות טלפון, החלטתי להגיע לביקור באילת עם חברה. התארחנו אצל רוני והעניינים התקדמו. בשלב מסוים הוא עבר לפתח תקווה והתגוררנו יחד, אבל חצי שנה זה הספיק לו והוא הבהיר לי שזה או שעוברים יחד לאילת או שביי ביי. עשיתי את המאמץ ועברתי לתקופת ניסיון באילת, ולא האמנתי בעצמי איך אתאהב בעיר הזו. אחרי שנה של חברות, כשנסענו לחופשה במלון בים המלח, רוני סגר מעגל והציע לי נישואים. אחרי חצי שנה התחתנו. היום אני יכולה לומר בוודאות שאני לא רואה את עצמי מחוץ לאילת ואני אחת השגרירות הכי טובות שיש לעיר. וככה התגלגלו ועברו להן השנים".


טיפים לזוגיות מוצלחת?
"ספייס, שלכל אחד יהיה זמן לעצמו ולא ייוצר מצב של חנק ומעבר לזה כמובן לא פחות חשוב להישאר חברים טובים".


 

מצאה את אביר חלומותייה

 

היא- אלה פרץ, בת 46, מורה בתיכון.
הוא- מאיר פרץ, בן 49, עצמאי- תיווך 'נדלנופש'. 
השניים נשואים 24 שנים ומגדלים באהבה ארבעה ילדים. 


איך הכרתם? 
אלה: "הכרנו בצבא, אבל התברר שהכרנו הרבה קודם בלי לדעת. הפגישה הראשונה הייתה כשאני הייתי בת שלוש והוא בן חמש. לימים כשהייתי בכיתה י'ב היה לי שיעור משעמם וחברה שלי שהיא ציירת ציירה את גבר חלומותיי כמו שאני דמיינתי. כמה חודשים אחרי שהתגייסתי ראיתי את אותו ציור מופיע מולי בשר ודם. זה פשוט היה הוא. חמש שנים אחרי שיצאנו התחתנו".


טיפים לזוגיות מוצלחת?
"להיות חברים טובים. לריב, אבל גם לדעת להשלים, שלא יהיה משעמם. להתעניין אחד בשני ובה במידה גם לדעת לתת מרחב. לעשות דברים ביחד: לצאת לבלות, לטייל ואפילו ללכת להרצאות ביחד".   מה שלא קרה באילת

 


 

היא- הגר ביטון, בת 53, דיילת בחברת 'ארקיע'.
הוא- רפי ביטון, בן 49, עצמאי- הבעלים של 'קפה נטו' בקניון 'מול הים'. 
השניים נשואים 23 שנה ולהם ארבעה ילדים.


איך הכרתם? 
רפי: "נסעתי לחבר שלי בגרמניה והיא נסעה לעבוד בגרמניה אצל אותו חבר במקרה. קרה ובשיא המקריות התחלנו לעבוד ביחד בגרמניה, ישנו יחד בקראוון ומשם הכל התגלגל. ההזוי הוא שבכל השנים שחיינו באילת לא הכרנו אחד את השנייה, היינו צריכים להגיע לגרמניה כדי שזה יקרה".


כמה זמן אחרי שהכרתם התחתנתם? 
"אחרי חמש שנים חזרנו לאילת, היינו שותפים בדירה, סיימתי לימודים, עברתי תאונת אופנוע בעיר, ומאז מיסדנו את היחסים בצורה יותר רצינית והתחתנו".


טיפים לזוגיות מוצלחת?  
לקחת דברים בקלות ונחת רוח- להיות קצת אדישים. להיות קשובים ולכבד אחד את השני. להעניק תמיכה, אהבה וחום.


 

והיא בכלל יצאה עם החבר

 


 

היא- ז'קלין עזריאל, בת 47, קוסמטיקאית רפואית.
הוא- אלי עזריאל, בן 53, עוסק בתחום המחזור.
השניים נשואים 24 שנים ומגדלים שישה ילדים. 


איך הכרתם? 
ז'קלין: "יצאתי לדייט עם חבר של בעלי. הוא בא לאסוף אותי ונסענו אליו הביתה, כי הוא היה צריך להתארגן. ואז הגיע לדירה גם אלי, בעלי הנוכחי. הוא אמר לי- "נעים מאוד שמי אלי" ואני בלב ידעתי  ישר שדווקא הוא יהיה בעלי. שנה אחר כך כבר התחתנו".

טיפים לזוגיות מוצלחת? 
"קודם כל אהבה. לחזר, הוא מחזר באופן תמידי. גם במריבות הכי גדולות אין אצלנו ברוגז. אנחנו מדברים אחד עם השני תמיד. היום אני יותר חכמה להגיד שכמה שפחות חברים מבחוץ יותר טוב". האח של החברה הטובה

 


היא- אלה נוטס, בת 54, זכיינית 'כפר השעשועים' באילת.
הוא- דוב נוטס, בן 58, איש אחזקה של בית החולים 'יוספטל', ופעיל את הצלחת בבית חולים. 
השניים נשואים 25 שנים ולהם שני בנים. 


איך הכרתם? 
אלה: "אנחנו מכירים כבר מגיל 13, כשההורים של דוב הגיעו לאילת. למדתי עם אחותו בכיתה והפכנו לחברות טובות. דוב לא גר באותה תקופה באילת ולמד בקיבוץ. אני תמיד ידעתי שיש עוד אח בשטח. כשחזרתי לאילת אחרי הלימודים האקדמיים שלי, אותה חברה טובה באה לביקור באילת והביאה את אחיה לאותה פגישה. אמנם היה ממש נחמד יחד, אבל רק אחרי חצי שנה הוא הציע לי לצאת איתו. הוא בדיוק סיים מערכת יחסים ורצה שאיתי יהיה קשר משמעותי". 


כמה זמן אחרי שהכרתם התחתנתם? "אחרי תשעה חודשים בלבד". 

טיפים לזוגיות מוצלחת? 
לשתף ולדבר אחד עם השנייה. להיות הרבה ביחד. לדאוג לצאת לחופשות עם ובלי הילדים. לדאוג, לפנק, להפתיע אחד את השנייה לא לשכוח את זה! וגם- לדעת לבקר אחד את השנייה לפעמים".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש