פרסומת
דלג

מנפצים לכם מיתוסים

מאת: דורית בן נון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/3/2018 10:08 ● מה נשמע 538
עיצוב הבית הוא ביטוי למי שאנחנו, סגנונות, צבעים, אביזרים ואלמנטים שונים מבטאים את האופי שלנו ובדרך זאת אנו מביעים את היצירתיות שלנו בעיצוב
מנפצים לכם מיתוסים
לא תמיד מקטין. שחור על הרצפה

אבל כמו כל דבר בחיים ישנם דברים שאנחנו חושבים האם הם נכונים או שגויים? בדיוק כמו באופנה, הרי אישה נמוכה ומלאה תמנע מללבוש בגד בהיר (היי, שחור מרזה) או לעטות על עצמה כותונת פסים, לרוחב, דבר שישמין אותה יותר, ואוי ואבוי לנו מאשליית המלאות.
מיתוסים בעיצוב הבית משפיעים ומקבעים לנו את המחשבה וחוסמים את היצירתיות ולכן כדי שנעצב את הבית בלי להרגיש רגשות אשם על מה מותר ומה אסור, הנה כמה מיתוסים בחלקם נכונים ובחלקם שגויים שיעזרו לכם את ההחלטה הנכונה.

 

חלון בכל חדר. מאסט

 

המיתוס- הדלת של השירותים חייבת להיפתח כלפי חוץ 


ויכוח עתיק יומין בתחום העיצוב, ועדיין מעסיק מעצבים רבים, נסוב סביב  השאלה- האם דלת השירותים צריכה להיפתח כלפי חוץ?
האמת, היא לא חייבת, למרות שהעדיפות תהיה שהדלת תפתח כלפי חוץ, ולמה? בעיקר מסיבה בטיחותית.
במידה ואורח ששתה יותר מדי במסיבת חנוכת הבית שלנו לא יחוש בטוב או אפילו אם הילד יתקע בתוך השירותים ונאלץ לפרוץ את הדלת, שלא יקרה מצב שבזמן דחיפת הדלת בחוזקה נפגע במי שיימצא בחדר השירותים.
בנוסף ישנו יתרון של תא שירותים מרווח וגדול יותר כאשר הדלת תפתח החוצה, מעבר לכך שזה יחייב את המשתמשים בשירותים (גברים בעיקר) לסגור את דלת השירותים הפתוחה לרווחה ולא להתעצל ולהשאיר את הדלת פתוחה לשנייה בזמן שהם עומדים ומשתינים...

 

פסיפס ע להרצפות. דווקא טוב

 

המיתוס- ריצוף שחור מקטין 


או.קיי, אז נכון ששחור מרזה לפחות כשזה נוגע בענייני אופנה, ונוכל להראות רזים יותר מפני שעל רקע שחור אור וצל נבלעים (וגם השומן שלנו), ואז נוצרת אשליה של שטח צר יותר, אבל...
במקרה של משטחי רצפה או שטיחים, המיתוס של צמצום ורזון משתנה, ולמה?
רצפה כהה או משטח או שטיח מאוד מתאימים לצבע כהה מכיוון שפסיכולוגית הם משרים תחושה של יציבות, שלא כדוגמת רצפה לבנה שתיתן לנו הרגשת ריחוף(בדיוק כמו עננים), אבל שימו לב כאשר אתם משלבים.
אם בחרתם ברצפה כהה או כל משטח אחר, תקפידו שהקירות יהיו בהירים כי תחושה של חלל קטן נוצרת כאשר אנחנו רואים צבעים כהים בגובה העיניים שלנו כלומר, מה שהעין תתפוס בגובה שלה ייתן את התחושה בהתאם לצבע.
ומה לגבי התקרה אתם בטח שואלים? במקרה של צביעת תקרה בצבע כהה הקפידו להמשיך את אותו גוון על הקירות וכך תיצרו המשכיות ואשליית אחידות מפני שהעין תמשיך לזרום והצבע לא יישבר ולא ייקטע, ובכך תשיגו אשליה של גודל, רצף, רוגע ונינוחות.

 

אל תמהרו לשבור קירות לפני שבדקתם

 

המיתוס- כדאי לשבור קירות 


אחד המיתוסים השכיחים ביותר בעיצוב הוא "לשבור קירות" בשביל ליצור חלל גדול יותר, אבל לפני שאתם לוקחים את הפטיש ומתחילים לשבור, צריך להבין כי קיר הוא אלמנט עיצובי לכל דבר, הוא תומך ברהיטים, ניתן לתלות עליו תמונות, לתלות מדפים שעליהם פרטי עיצוב שישתלבו עם החדר. קירות בעצם יוצרים חלל חדש בבית ומחלקים את המרחב לאזורים אותם ניתן לעצב באופן שונה וייחודי כל אחד בדרכו. בנוסף ניתן לצבוע קירות בצבעים שונים ולשחק עם אור וצל, לפתוח פתחים להרכיב חלונות ועוד רעיונות עיצוביים מפתיעים וחדשניים, אז לפני שאתם שוברים, תחשבו טוב עד כמה זה בכלל כדאי, ותכננו את החלל. שלא תגלו רק אחרי ששברתם שבעצם טעיתם.
המיתוס- אסור לערבב סוגי עץ בעיצוב הבית
עץ אלון, אשוח, אורן, ארז, אגוז אפריקאי, בוק, מלא,  מעובד, מלוטש או פראי
ושאלת מיליון הדולר היא: האם רהיטי העץ איתם אנחנו מעצבים את הבית חייבים להיות מאותה משפחה?
אז זהו שלא. גם אם תטיילו ביערות הכי קסומים, תראו המון סוגי עצים שהשילוב ביניהם הוא זה שנותן את תחושת היופי הטבעי והפראי. אבל בעיצוב כמו בעיצוב צריך לשמור על אסתטיקה ויופי, ולכן אמנם לא צריך להתייחס לבית כאל ג'ונגל פראי באמריקה הדרומית אלא לשמור על מינונים נכונים וגוונים דומים בעצים כדי שהתחושה תהיה נינוחה ולא תחושה של פחד ולחץ שעוד רגע יפרוץ לסלון נמר חברבורות. במילים אחרות- אפשר לגוון בין סוגי העץ אבל מומלץ להישאר עם קו הצבע. אם לא זהה, לפוחת דומה.

 

המיתוס- בכל חדר חייב חלון


גדול זמרי ישראל אייל גולן כבר הבין שחלון זה עניין בסיסי, וכך גם כשזה נוגע לעיצוב הבית, אז התשובה היא כן, כל חדר שינה צריך חלון, ולמה?
חדר השינה הוא החדר הכי אינטימי בו אנחנו מבלים(או יותר נכון ישנים) כשליש מהיממה. אנחנו במצב מאוזן, מתכרבלים עם הכרית והשמיכה ולכן החדר חייב להיות מאוורר ולאפשר לאור טבעי ולאוויר להיכנס גם לשינה טובה יותר וגם לאנרגיה טהורה.
אור טבעי שנכנס לחדר, חוסך לנו חשמל, מעבר לכך שחלון כאלמנט עיצובי בשנת 2018 הוא 'מאסט'. הקפידו לבחור נכון את סוג המסגרת וצבעה, בנוסף לצבע המשתלב עם החדר, ואל תהססו להוסיף תריסי גלילה או וילון שישתלב עם צבעי מצעי הסאטן הסקסיים או צבע הקירות.

 

המיתוס- פסיפס לא על הריצפה


פסיפס או בשמו האומנותי "מוזאיקה" הולך טוב עם עיצוב הבית, במיוחד כשהולכים עליו. הטענה שלא שמים פסיפס כרצפה מוטעית, במיוחד כאשר מדובר על חדר האמבטיה ולמה?
פסיפס הן בעצם אבנים קטנות שכתוצאה מהחיבור ביניהם נוצר חיכוך אשר ימנע החלקה כאשר נצא רטובים מהמקלחת. מעבר לכך שריצוף עם פסיפס מונח על אריחים רגילים ואין דאגה מפני רטיבות שתחלחל פנימה ותגרום לעובש או ריח לא נעים.
ניתן למצוא היום מגוון מאוד רחב של דוגמאות פסיפס במיוחד בשנים האחרונות כשזרם הרטרו חוזר לעיצוב הבית. אין כמו רצפת פסיפס שתזכיר לנו את בית סבתא בשכונה ביפו כשהיינו קטנים.

לפתוח חלל" יהיה מאוד קשה לבנות אותו מחדש.  


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש