פרסומת
דלג

אילת נותרת ללא קונסול מצרי

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/3/2018 16:18 ● ערב ערב 2853
סימן נוסף לשלום הקר עם מצרים? ● עם עזיבתו הצפויה השבוע של אכראם חמדי, קונסול מצרים באילת, נותרת אילת ללא נציג רשמי מטעם ממשלת מצרים זאת מאחר וממשלת מצרים טרם אישרה את מינויו של קונסול חדש ● במשרד החוץ מודים: ''לא ידוע לנו כרגע על זהותו ותאריך הגעתו של הקונסול הכללי המצרי''
אילת נותרת ללא קונסול מצרי
מה בדיוק הוא עשה כאן ארבע שנים? אכראם חורי באירוע הפרידה עם הנהלת העירייה ובכיריה

קונסול מצרים באילת – אכראם חמדי, סיים השבוע ארבע שנות כהונה באילת ונפגש עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי ומנהל היחידה לשיתוף פעולה אזורי – סמו סמוראי. אלא שממידע שהגיע למערכת 'ערב ערב' עולה כי אף שהקונסול כבר עזב את אילת במהלך השבוע, מחליפו טרם הגיע לעיר ולמעשה לא ידוע כעת מתי יאוכלס בית הקונסוליה בקונסול חדש, שכן מינויו של קונסול לאילת טרם אושר בממשלה המצרית. 
בקונסוליה המצרית לא ידעו השבוע להשיב לא לגבי זהותו של הקונסול הבא ואף לא לגבי תאריך הגעתו המיועד לעיר ואך הסתפקו ואמרו כי זהותו של האיש ידועה להם, אך מאחר ומינויו טרם אושר בממשלה, הם מנועים מלמסור אותו וכי אין להם ידיעה לגבי מועד אישור מינויו והגעתו לעיר.

בהודעה שהוציאה דוברת עיריית אילת נכתב: "בפתח דבריו שיבח הקונסול את ראש העירייה והצוותים העירוניים וציין, כי בתקופתו זכה לראות את העיר אילת מתפתחת ומשגשגת. עוד ציין הקונסול בסיפוק כי הוא שמח שהשקט באזור נשמר וכי כל אחד משליחי מצרים ובכללם הוא, עשו ועושים הכל כדי להגביר את הביטחון. עוד אמר, כי בתקופתו זכה להיענות, הבנה ופתיחות כלפי כל נושא וזה מבחינתו היווה את הגשר לחיזוק היחסים". 
ראש העירייה מאיר יצחק הלוי הודה לקונסול על היחסים החמים ועל שיתוף הפעולה וציין כי תקופת כהונתו של מר אכראם הכשירה אותו להיות שגריר של מרחב אילת, עקבה וסיני וכי הוא בטוח שבזכות כך ובזכות אישיותו הנעימה יוכל להמשיך ולתרום לחיזוק שיתוף הפעולה באזור כולו. "אני בעד שהמפרץ כולו יהיה מלא ושוקק חיים" אמר ראש העירייה והדגיש כי הצטרפותה של העיר אילת למועדון היוקרתי של ערי המפרץ היפות בעולם הוא זכיה של האזור.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "לא ידוע לנו כרגע על זהותו ותאריך הגעתו של הקונסול הכללי המצרי. נציין שתפקיד של קונסול כללי בדומה לזו של שגריר לא חייב להיות מאויש כל הזמן. לפעמים יש ממלא מקום והוא/היא לרוב הסגן .המינוי של קונסול כללי חדש לא מחויב בקשת אישור/אסכמה, אם כי יש מדינות השולחות כתב מינוי וגם מבקשות לקבל אישור כתב המינוי החתום ע"י נשיא המדינה."


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש