פרסומת
דלג

האם תיפגע רכישת המלונות מעסקים מקומיים?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/3/2018 16:22 ● ערב ערב 2853
הממונה על ההגבלים העסקיים אישרה להתאחדות המלונות הארצית לבצע רכישות משותפות לכלל בתי המלון בארץ על מנת להוזיל את העלויות ובתנאי שלא תהיה מעורבות בהליך מצד המלונות ● הרשתות הגדולות: ישרוטל, פתאל ודן מחוץ להסדר ● האם המהלך יגרום לפגיעה בספקים האילתים ? ● בני זרח מבעלי רשת אסטרל: ''אופי הרכישות הוא כזה שלא יפגע בספקים המקומיים'' ● התאחדות המלונות: ''עוד מוקדם לדעת כיצד ישפיע הדבר על המחירים''
האם תיפגע רכישת המלונות מעסקים מקומיים?

הממונה על הרשות להגבלים עסקיים, מיכל הלפרין, אישרה את בקשת התאחדות המלונות הארצית להפעיל רכש משותף לכל בתי המלון ברחבי הארץ . במסגרת האישור תפעיל התאחדות המלונות באמצעות החברה הכלכלית מכרזים להוזלת הרכישות ותנהל משא ומתן עבור בתי המלון החברים בהתאחדות ואף עבור מלונות שאינם חברים בהתאחדות, שיבקשו להצטרף להסכם במטרה להוות קבוצת רכישה בעלת כוח ולהוזיל את העלויות. בין המוצרים אותם אישרה הממונה שיצאו למכרזים: חומרי ניקוי, טקסטיל, כלי מטבח , בגדי עבודה, מוצרי נייר, ריהוט ומוצרי טואלטיקה ועוד. תוקף האישור הוא ל-6 שנים. 
בהחלטתה ציינה ההתאחדות כי: "כל משא ומתן לגבי הרכישות יתבצע על ידי ההתאחדות ללא מעורבות בתי המלון על מנת למנוע תיאום או העברת מידע בניהם".
ההתאחדות תבצע מכרזים מסחריים למוצרים שאושרו ובסיומם תפרסם את התנאים שסוכמו אך תישאר בידי המלונאים הבחירה האם לבצע את הרכישה דרך הקבוצה  או באופן פרטי .
מהתאחדות המלונות נמסר כי גם מלונות שאינם חברים בהתאחדות יוכלו לקחת חלק בכפוף לתשלום שנתי. בהתאחדות מציינים כי גם מלונות שאין בכוונתם להצטרף כחברים בהתאחדות יוכלו לשלם רק את החלק שמיועד לקבוצת הרכש . האישור ניתן בכפוף להחלטה כי שלוש הרשתות הגדולות ישרוטל , פתאל ודן לא יוכלו להצטרף להסדר. 
האישור התקבל בהמשך לפנייתה של התאחדות המלונות אל הממונה על ההגבלים העסקיים באמצעות עו"ד אבנר פינקלשטיין ממשרד גורניצקי ושות'.
בני זרח מבעלי רשת מלונות אסטרל האילתית לא חושב שהמהלך יגרום לפגיעה בעסקים המקומיים שנותנים שירותים לבתי המלון לדבריו: "בתי המלון מבצעים רכישות גם מספקים אילתים וגם מספקים צפוניים . בסיס הרכישה גם היום הוא המחיר .להערכתי גם האיחוד הזה לא יגרום למלון שלא לקנות מספק עמו הוא עובד. אני חושב שההוזלה תהיה בעיקר מרכישות שמבוצעות בלאו הכי מספקים צפוניים ואופי הרכישות האלו מתאים להתאגדות . באילת קונים מספקים מזון וכדומה. טקסטיל בכל מקרה נקנה מספקים צפוניים ". 

תגובת התאחדות המלונות הארצית: "כל המטרה היא לסייע למלונות לנצל את יתרון הגודל בקניות. עוד מוקדם לדעת כיצד ישפיע הדבר על המחירים".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש