פרסומת
דלג

הסייעת שניצחה את המערכת

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: עומר כרמון ● 9/3/2018 16:48 ● ערב ערב 2853
קרן אלימלך שהועסקה כסייעת בחכ''א ובעיריית אילת תקבל פיצויים והוצאות משפט בגובה 53,000 ₪ ● לאחר שהצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק ללא שמיעת ראיות וללא הנמקה ● מה שאומר שכל הצדדים יצאו נשכרים ● אלימלך קיבלה את הכסף, בעוד שעיריית אילת נמנעה מהליך שעלול היה להשליך על כלל זכויותיהן של הסייעות שנקלטו אצלה ב-83% משרה במקום 100%
הסייעת שניצחה את המערכת
סגרה בפשרה. קרן אלימלך

בא לסיומו הסכסוך המשפטי בין הסייעת לשעבר קרן אלימלך, שתבעה את עיריית אילת וחכ"א לאחר שלטענתה לא שולמו לה הפרשי שכר, הפרשות פנסיה, הפרשות קרן השתלמות ופיצויי פיטורים. הצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק לאלימלך פיצויים עד לגובה של 71 אלף ₪, זאת ללא שמיעת ראיות וללא הנמקה וזה פסק לה 41 אלף ₪ וכן 12 אלף ₪ הוצאות משפט.

מאבקה של קרן אלימלך, מי ששימשה בעבר כסייעת בחכ"א והועברה מחברת כוח האדם של חכ"א שנסגרה בינתיים (ילכ"א) לעיריית אילת, הוא סיפורו של סכסוך העבודה שטרם הגיע לישורת האחרונה בין הסייעות באילת שנקלטו על פי החלטת בית המשפט כעובדות מן המניין בעיריית אילת, אך קליטתן נעשתה על פי 83% משרה ולא 100%. בעקבות כך הוכרז סכסוך עבודה שאמור להסתיים בהסכם של פשרה שטרם נחתם ואולם עבור אלימלך הליך זה כבר לא היה רלבנטי שכן במועד זה כבר הפסיקה לעבוד בעירייה. אלימלך, שעבדה כסייעת במערכת החינוך באילת בשנים 2011-2015, הגישה לפיכך תביעה עצמאית ובה קבלה על העסקתה כ''עובד קבלן'' וכן על הפרשי שכר וזכויות נלוות המגיעות לה לאור כך שנקלטה להעסקה ישירה בעירייה ב-83% משרה בלבד, במקום 100%
כזכור, מצויים וועד עובדי העירייה וההסתדרות בסכסוך עבודה נמשך מול עיריית אילת בכל הנוגע לקליטתן לעבודה של הסייעות מילכ"א – חברת כח האדם של חכ"א, לשורות עיריית אילת, שהחלה מעסיקה אותן ישירות. הסכסוך מתמקד בכך שעיריית אילת אמנם קלטה את הסייעות בהתאם להסכמים שנחתמו מול ההסתדרות לאוצר, ואולם עשתה כן ב-83% משרה ולא ב-100% כפי שדורשים הוועד וההסתדרות. בחודש אפריל התייחס לדברים יו"ר מרחב אילת בהסתדרות, אבי אזולאי: "זה נושא שאין סיכוי שנוותר עליו על פי ההסכמים. איימנו כבר מספר פעמים, הכרזנו על סכסוך עבודה, זה עדיין במשא ומתן, זה עוד לא קרה". העירייה מצדה דורשת כי הסכסוך יועבר להכרעתה של וועדה פריטטית שמטרתה ליישב סכסוכים בין הצדדים, בעוד שהוועד וההסתדרות מתנגדים לכך נחרצות. בית המשפט שלח את הצדדים למצוא פשרה, וזו, כך נראה, נמצאה בחודשיים האחרונים ואולם מסיבה לא ידועה טרם נחתם ההסכם שאמור לסיים את הסאגה עד היום אף שיו"ר וועד העובדים משה חזן ומנכ"ל העירייה פיליפ אזרד שוקדים על נוסח פשרה מזה תקופה ארוכה.
כאמור הסמיכו הצדדים את בית המשפט לפסוק סוגיה על דרך ההסכמה, ללא צורך בהצגת ראיות ומבלי שבית המשפט ינמק את החלטתו. בכך יוצאים שני הצדדים מורווחים. אלימלך תקבל לידה עשרות אלפי שקלים וכן הוצאות משפט מבלי שתצטרך להוכיח את טענותיה, בעוד שעיריית אילת תמנע מפסיקה שעלולה בסופו של יום להשליך על ההסכם המתגבש בינה ובין וועד העובדים לגבי זכויות קליטתן של הסייעות בעירייה, שכן בהעדר פסק דין מנומק, הופכת ההכרעה בעניינה של אלימלך להכרעה אישית. 
"לאחר שנתנו את דעתנו לכלל החומר שהובא לפנינו, ולאחר ששמענו את טענות הצדדים כפי שאלה נטענו במעמד הדיון שהתקיים לפנינו ביום 18.2.18, אנו מחייבים את הנתבעת 2 לשלם לתובעת, סך של 40,000₪ בגין השלמת פיצויי פיטורים, הפרשי שכר וזכויות סוציאליות, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד מתן פסק הדין ועד למועד התשלום בפועל", פסק . בהתאם להסכמת הצדדים, תשלם הנתבעת 2 לתובעת סכום זה בתוך 30 ימים מיום שהתובעת תמציא לנתבעת החלטה של רשות המס בדבר גובה הניכוי שיש לנכות מהסכום הנקוב בסעיף 3 לעיל. כמו כן, תישא הנתבעת 2 בשכ"ט עו"ד בסך של 12,000 ש"ח (כולל מע"מ) שישולמו בתוך 30 ימים מיום שיומצא לתובעת פסק הדין. לבד משכר הטרחה, כל צד יישא בהוצאותיו. 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש