פרסומת
דלג

ניצחון לא משכנע - הפועל פתאל אילת- גליל עליון 80:83

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 9/3/2018 16:50 ● ערב ערב 2853
אז נכון שאילת ניצחה ובמצבה כל ניצחון חשוב ומעניק חמצן, אבל זה עדיין לא זה ● משחק לא יציב של אילת, כמעט אבל רק כמעט, השאיר את הנקודות אצל האורחת ● היעד הבא- מכבי חיפה בחוץ
ניצחון לא משכנע - הפועל פתאל אילת- גליל עליון 80:83
עבירה טכנית ששינתה את המומנטום של אילת. גריפין

לאנשי הפועל פתאל אילת היה ברור כי הפסד בית מול גליל עליון ישלח את הקבוצה למאבקי תחתית מתישים, אבל באילת לא היו מוכנים לוותר. בפועל זה יכל להיגמר קל יותר לטובת אילת שכבר הובילה ברבע השלישי ב – 14 נקודות הפרש ביום מצוין של לויד ושמחון בהתקפה וביום הגנה מצוין של טרידוול, אבל חוסר היציבות של הקבוצה, שבא גם הפעם לידי ביטוי, הפך את העבודה למסובכת מדי ומותחת. למזלה של אילת הריסון לא מצא את הסל עם הבאזר ובאילת נשמו לרווחה. עכשיו כבר מישירים מבט לעבר הפלייאוף.
אילת פתחה רע נגררת 13:5 אחרי האורחים שפתחו בסערה. קיצ'ן בשני סלים רצופים, החזיר את אילת לתמונה. אילת חתמה על מהפך וריצה של 12 נקודות מצידה הורידה את הקבוצות בסיום הרבע הראשון בתוצאה 18:25. שש דקות במהלך הרבע השני לקח לאילת למצוא את הסל הראשון. בינתיים גליל ניצלו את מצוקת הסלים של אילת וצימקו ל – 24:25. בסופו של דבר היה זה נייב ברקוביץ' ששבר את הקרח. נדנדת סלים והקבוצות יורדות למחצית ביתרון קל של אילת 33:38.
גליל עלתה למחצית השנייה נחושה, אבל חמש נקודות רצופות של שמחון השאירו את השליטה באילת שרצה קדימה והגיעה ליתרון שיא 44:58. כשנדמה היה כי מכאן ואילך המשחק שייך לאילת, טכנית של גריפין עזרה לאורחים לחזור לתמונת המשחק, כשאילת שומטת את היתרון הברור, מאבדת את המומנטום ונגררת שלא לצורך למשחק צמוד ברבע האחרון. ריצה של 14:0 לגליל החזירה לאורחים את ההובלה ברבע אחרון. המשחק הפך למתוח ולחוץ כשנדנדת סלים לכאן ולכאן לא מאפשרת לקבוצות לברוח. למזלה של אילת הריסון לא מצא את הסל עם שריקת הסיום והיתרון נשאר של אילת כמו גם ניצחון הביתי החשוב 80:83 שהעלה את אילת למקום השביעי בטבלה, החזיר את הצבע ללחיים של המאמן דרוקר והחזיר לתמונה את חלום הפלייאוף.
המשוכה הבאה בדרך של אילת- מכבי חיפה.

קלעו לאילת: לויד- 24 נק', שמחון- 17 נק', טרידוול- 15 נק', גריפין- 9 נק', רוזפלט- 7 נק', קיצ'ן- 5 נק', ניסים- 4 נק', ברקוביץ'- 2 נק'. 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש