פרסומת
דלג

פול אל תיפול בדרך להיות גדול

מאת: אלירן חזן ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/3/2018 16:56 ● ערב ערב 2853
מה הופך צעיר אילתי בן 24, מנהל צוות בידור במלון בעיר, חתיך להפליא, לכוכב ילדים עולה? ● עבור מאור אמין זה היה בגדר חלום רחוק להשגה, אלא שבפועל התברר שמה שנראה רחוק, היה קרוב הרבה יותר ממה שדמיין ● רעיון באחד על אחד עם פול אל תיפול, כוכב הילדים הבא של ישראל, שמתהווה ממש אצלנו מתחת לאף באילת ● יובל המבולבל תיזהר, פול מאחורייך
פול אל תיפול בדרך להיות גדול

צילום: דודי וייזגן

אם תסתכלו על הלו"ז של מאור אמין, תגלו שאין לו שניה לנשום. הופעות, חזרות, הקלטות, צילומים, ואם כל זה לא מספיק, אז הוא גם מנהל את הבידור במלון ה'יו סוויט' באילת. 
ביולי 2015  מאור מגיע לאילת כדי להגשים חלום קטן שלו להיות חבר בצוות בידור. הוא מתקבל לאחד הצוותים של רשת מלונות 'פתאל', בניהולו הראשי של רוני אטיאס. אחרי שנה וחודשים מאור שבולט מאוד בהיותו איש בידור מעולה, מתקדם לניהול בחברה. הוא מתחיל להבין שעולם הילדים זה כנראה חלק בלתי נפרד מהחיים שלו, ורצות לו בראש המון מחשבות על עולם הילדים, אלא שאפילו הוא לא דמיין לעצמו אז לאן החיים ייקחו אותו. 

למה דווקא עולם הילדים?
"תמיד אהבתי ילדים. התנדבתי כשהייתי קטן בגן ילדים. אני ילד בעצמי. תמיד הרגשתי שאני מבין ילדים ומחובר אליהם. להצחיק אותם, לכבוש אותם כמו שרק הם אוהבים. 
במהלך תקופתי בבידור הבנתי שאני יכול להיות כוכב ילדים, אני רק צריך לעלות על קונספט טוב שילדים יתחברו אליו ולצאת לדרך.
באחד הלילות חלמתי חלום. חלמתי שאני משחק כדורגל ובמשך כל המשחק אני נופל. זה בעצם חלום שכבר חוויתי במציאות. כשהייתי בכיתה ה' היו לי בעיות של שיווי משקל, ולכן הייתי נופל הרבה. אמרתי לעצמי זה אולי יכול להוביל את הקונספט שלי - ילד שנופל הרבה, אבל למרות הכל קם ומתגבר על הכל. עלה לי רעיון, ילד שנופל הרבה ללא האות נון יוצא פול אני אקרא לו פול אל תיפול. ככה למעשה נוצרה דמותו של פול. התחלתי לכתוב הצגה שהיא גם הפעלה, שכן היה בי רצון עז שהילדים ייקחו חלק פעיל בהצגה.  
פול הוא ילד לא הכי מקובל שתמיד נופל וקם, תמיד צוחקים עליו, ולכן ההצגה מעבירה את המסר החינוכי לא לצחוק ולא להעליב את השונה מאתנו. פשוט בואו נקבל ונחבק אותם. 
אלא שלא בקלות הופכים רעיון כמו להפוך לכוכב ילדים למציאות. אחד הדברים שמאור היה צריך בשביל להגשים את החלום שלו היה כסף- לא מעט כסף, כדי להגשים את הפנטזיות בדרך להפוך לכוכב ילדים. אלא שלצעיר בן 24, כמו מאור, כסף זו לא הנקודה החזקה. גם אולפן הקלטות שזה חלק לא פחות חשוב- אין לו. תלבושות ותפאורת ילדים- אין לו. ולמרות כל ה'אין לו', מאור ידע תמיד שיש לו דבר אחד בטוח ביד- השתייכות לחברת בידור גדולה, בעלת אמצעים רבים. "ערב אחד ישבנו כל החברים של הבידור", הוא נזכר, "וישב איתנו גם בחור בשם דודי ויזגן. התחלנו לדבר וגילתי שהוא מפיק מוזיקלי ועורך וידאו, באמת בחור מוכשר בטרוף. הכי מצחיק שגילינו רק אז שאנחנו ישנים באותו בניין, באותה קומה במגורי 'אלמוג', ובכלל לא ידענו את זה. ישבנו דיברנו כל הלילה. סיפרתי לו על הרעיון שלי ודודי התלהב. שאלתי אותו אם הוא רוצה להגשים לי חלום, אם בא לו להיכנס לפרויקט כזה גדול, ודודי ישר ענה לי 'כן'. ככה פתחנו חברה שנקראת 'קריאטיב הפקות' ויצאנו לדרך מטורפת ומאתגרת". 

 

 

מה שקורה בחדר הקסמים


בחדר קטן במגורי 'אלמוג' באילת הכל נולד. אם תיכנסו במקרה לחדר תחשבו מן הסתם שמדובר בחמ"ל סודי של הצבא, אבל לא. בחדר הקטן הזה יוצרים שירים, מקליטים זמרים, מציירים אנימציות, עורכים סרטונים, ועובדים על מופעים ורעיונות חדשים לכוכב הילדים הבא של ישראל פול אל תיפול. 


מהי חלוקת התפקידים בינכם?
"דודי אחראי על כל ההפקה המוזיקלית, על כתיבת השירים והצד הטכני. אני כותב את הטקסטים של המופע ואני הוא זה שבעצם מגלם את דמותו של פול על הבמות. יש לנו עוד חבר בשם רועי זהבי, שראה את המופע, התאהב ומאוד רצה לקחת חלק בזה. הוא מוכשר מאוד בעריכת וידאו ויוצר אנימציות מעולות והוא גם חלק מהמוצר הזה שנקרא 'פול אל תיפול'. 
חוץ ממופע שכבר רץ היום, אנחנו עובדים על מופע חדש שיהיה מוכן לקראת פסח, יש לנו גם עמוד פייסבוק, אינסטגרם, וערוץ יוטיוב עם המון סרטונים של פול שמעביר תכנים מצחיקים וחינוכיים. (אם אתם רוצים להכיר את פול מקרוב, אתם מוזמנים). אנו בעשייה וחשיבה על תכנים חדשים ונשארים מעודכנים בעולם הילדים המטורף הזה. 
ואם מאור חלם להגיע רחוק עם 'פול אל תיפול' שלו, הרי שאת תחילתו של החלום הוא עושה עכשיו בשורות רשת הבידור של 'פתאל' שם גם גדל וצמח.

מי גילה אותך כפול ב'פתאל'?  
"רוני אטיאס, מנכ"ל חברת הבידור של רשת 'פתאל' הגיע לראות מופע שלנו, מאוד התלהב מהרעיון ולא פחות מהעובדה שגדלתי בבידור של 'פתאל', למדתי כיצד להחזיק מיקרופון וצברתי ביטחון. בהווה רוני תומך בי ונותן לי יד חופשית להשתמש בכל דבר שאני צריך. כייף לדעת שיש מאחוריך מנכ"ל חברה כזה, עם יכולות מדהימות ומעשירות. להופיע עם ההצגה שלנו 'פול אל תיפול' ועם הדמות של פול בכל מלונות רשת 'פתאל', שבשנה מבקרים בהם מאות אלפי ילדים, זה מעצים, וזאת המתנה הכי טובה שיכולתי לקבל מהבידור". 

איזה תגובות אתה מקבל מהילדים? 
"התגובות מדהימות: היית מדהים, תודה רבה, התחברנו מאוד, זה היה קורע מצחוק, אנחנו נעקוב אחריך ביוטיוב, מחכים לחופשה הבאה כבר, יובל המבולבל הבא, כייף גדול ועוד ועוד. מאוד מרגש לסיים מופע ולקבל כאלה תגובות. כשאתה רואה ילד שעשית לו את היום זאת הרגשה שאי אפשר להסביר במילים". 

 

 

ואף על פי כן אהבה


מאור אמין שחי ועובד באילת כבר ארבע שנים ורואה את עצמו בעיר לעוד שנים ארוכות, במקור מרחובות. "ההורים שלי עדיין גרים שם", הוא מעדכן. "יש לי ארבעה אחים. אנחנו משפחה גדולה ואוהבת. בכיתה י' עברתי לפנימייה 'גן ונוף' בפתח תקווה, כי לא מצאתי את מקומי בביה"ס בבית שמש. 
לא מבחינה חברתית ולא לימודית. בפנימייה נדבקתי בחיידק הבמה. הייתי במגמת תאטרון העליתי וכתבתי מופעים רבים. יש לי משמעת עצמית מאוד גבוהה ובגדול אני ילד טוב, לא מופרע או בעייתי". 

עם כל העיסוקים האלו יש לך זמן לאהבה?
"כן יש לי אהבה ( הוא מסמיק). כשהייתי מנהל בידור, היו לי 17 אנשי צוות. הייתי עסוק מאוד ולא היה לי זמן לנשום. הייתה לי בצוות מישהי שבהתחלה באמת לא הייתי הכי מרוצה ממנה בעבודה, אבל לאט לאט למדנו להסתדר האחד עם השנייה. ערב אחד יצאנו כל הצוות לאיזו מסיבה, ויצא לנו לדבר. פתאום היה ביננו חיבור מדהים והתחיל ביננו רומן. כמובן ששמרנו על זה בהתחלה בסוד, כי הייתי מנהל, אבל מהר מאוד זה הפך למשהו רציני ועשינו הפרדה בין היחסים האישיים לעבודה. כייף שיש מישהי שעושה לך טוב".
 


איך זוגיות מסתדרת עם העבודה התובענית הזו?
"זה מסתדר כי היא מאוד מפרגנת ומבינה את העולם שלי, היות והיא כמוני גם בבידור, היא יודעת ששעות העבודה הן רבות. ואף על פי כן ולמרות הכל אנחנו מוצאים זמן פרטי לזוגיות שלנו".  

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים? 
"קודם כל ממשיך להופיע במלונות 'פתאל' ובעוד מלונות כאן באילת, ממשיך ליצור ברשת סרטונים ותכנים של פול אל תיפול. והחלום הגדול כמובן להגיע לפסטיגל ולבמות הגדולות, לככב בסדרת ילדים משלי, ולהוציא קלטות DVD , להיות כוכב ילדים גדול שעושה שמח ומרגש ילדים באשר הם".  


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש