פרסומת
דלג

חמישה חודשי מאסר למכה אביו

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/4/2018 07:53 ● ערב ערב 2857
מה מחירה של סטירה שסטר בן לאביו הקשיש? ● השופטת ליאורה אדלשטיין מבית המשפט השלום באילת גזרה על אנטון מולצ'נסקי בן ה-35 5 חודשי מאסר בפועל ו-8 חודשי מאסר על תנאי שלא יעבור עבירת אלימות ● "הנאשם לא רק שתקף את המתלונן בביתו שלו, המקום בו היה אמור להרגיש את הביטחון הרב ביותר...אלא גם ניצל בכפיות טובה את הכנסת האורחים של המתלונן כלפיו ותקף אותו, את אביו שלו", סיכמה השופטת ושלחה את מולצ'נסקי להרהר במעשיו בכלא
חמישה חודשי מאסר למכה אביו

מגזר הדין עולה כי מולצ'נסקי הורשע על פי הודאתו כי תקף את אביו הקשיש במהלך חודש ינואר השנה: " הנאשם סטר לאביו בפניו, אחז בגרונו וחנק אותו וחבט בחוזקה בידו של אביו, מכה אשר השאירה על ידו של האב סימני אדמומיות. כל זאת עשה הנאשם תוך שאביו מתחנן בפניי הנאשם ושואל אותו "מה אתה עושה אני אבא שלך?".  באותו המעמד, איים הנאשם על המתלונן כי יחנוק אותו.

עוד נכתב בכתב האישום, כי באמצע חודש ינואר 2018, במועד אשר אינו ידוע למאשימה, בדירה המצוינת לעיל, איים הנאשם על אביו בכך שהניף לעברו את ידו כלפיי מעלה תוך שהוא בועט בכורסא ומפיל את חפציו של המתלונן לרצפה". התובע, שדרש 8 חודשי מאסר בפועל לפחות הדגיש כי "העובדה שהנאשם איים על אביו תוך כדי ביצוע מעשי האלימות  - מגבירה את עוצמת האיומים". בא כוחו של מוצל'נסקי טען כי "לנאשם אין עבר פלילי בתחום האלימות, וכי העבירה האחרונה אותה ביצע (עליה הורשע בשנת 2006) הייתה בשנת 2005. עוד ציין את העובדה שהנאשם הודה במעשיו והביע חרטה כנה עוד בחקירתו במשטרה ובעימות אשר נערך לו שם עם אביו". הנאשם סיפר כי הוא ואביו חברים טובים וכי אינו יודע מה קרה לו באותו היום. הוא הביע חרטה על מעשיו ואמר כי תקיפות שכאלו לא מאפיינות אותו. עוד סיפר הנאשם, כי בתקיפה הראשונה לא היה המעשה מכוון לאביו. לאחר הנאשם, ניתנה זכות הדיבור לאביו, האב סיפר כי בנו שתה יותר מדי וודקה, היה שיכור וכי ריב פרץ ביניהם. לאחר דברים אלו, הוסיף אביו של הנאשם, כי בנו מבין את אשר עשה וביקש לשחרר את הנאשם לביתו. בגזרה את דינו פסקה השופטת: "האירוע התרחש כאמור בבית מגוריו של האב, מקום אשר אמור לשמש לאב כמקלט של ביטחון, כפי האמרה השגורה כיום בפי כל "ביתו של אדם הוא מבצרו". הנאשם לא רק שתקף את המתלונן בביתו שלו, המקום בו היה אמור להרגיש את הביטחון הרב ביותר מכל המקומות האפשריים, אלא גם ניצל בכפיות טובה את הכנסת האורחים של המתלונן כלפיו ותקף אותו, את אביו שלו, חלק מהתא המשפחתי שלו, האיש אשר דאג לו ונתן לו מקלט בעת מצוקה. מנגד ניכר כי לביצוען של העבירות לא קדם תכנון כלשהו, ואין בתקיפה או באיומים רצון מוקדם של הנאשם לפגוע באביו וכי מדובר בתקיפה הנובעת מנסיבות אותו הרגע, וייתכן כי אף נבעו מהתרתחות, ויעידו על כך אופי התקיפה ויכולתו של המתלונן לחמוק מהנאשם. כאמור נשלח מול'נסקי לחמישה חודשי מאסר בפועל וכן נגזרו עליו 8 חודשי מאסר על תנאי לשנתיים על עבירות אלימות מסוג פשע ועוד 3 חודשי מאסר על תנאי למשך תקופה בת 3 שנים על עבירות אלימות מסוג עוון.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש