פרסומת
דלג

מסתננים ששוחררו מכלא סהרונים לא יורשו להיכנס לאילת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: ווקיפדיה ● 12/4/2018 21:31 ● ערב ערב 2858
חמישים ושמונה מסתננים שוחררו השבוע ממתקן הכליאה סהרונים ● המשוחררים יוגבלו גיאוגרפית ונאסר עליהם להיכנס לשבע ערים בהן אילת ● ההחלטה על שחרור המסתננים הגיעה לאחר שהמדינות רואנדה ואוגנדה חזרו בהן מההסכם לקלוט מסתננים שיגורשו מישראל לתחומן ● המסתננים ששוחררו לא יוכלו לעבוד באילת או להתגורר בה
מסתננים ששוחררו מכלא סהרונים לא יורשו להיכנס לאילת
הולך ומתרוקן. מתקן הכליאה סהרונים

חמישים ושמונה מסתננים שהיו כלואים במתקן הכליאה סהרונים שוחררו השבוע על ידי המדינה. השחרור נעשה לאור חזרתם מההסכם של המדינות רואנדה ואוגנדה שהתחייבו לקלוט את המסתננים שיגורשו מישראל. השחרור נעשה בתנאים והגבלות בהן נאסר על המסתננים להתגורר ולעבוד בעירים אילת, תל אביב, בני ברק, נתניה, פתח תקווה, ירושלים ואשדוד. על פי תנאי השחרור מלבד ערים אלו יאפשרו למשוחררים לעבוד ולהתגורר בכל מקום אחר בארץ. ההחלטה שלא לאפשר למסתננים לחיות בערים אלו הגיעה בשל ריכוזי המסתננים הגדול בערים אלו. 
השחרור השבוע הינו השלב הראשון כאמור, בו שוחררו חמישים ושמונה מסתננים מתוך 240 הכלואים במתקן. בהמשך צפוי שחרור הדרגתי של כל המסתננים שנותרו כלואים במתקן. 
במתקן הכליאה סהרונים, כלואים מסתננים שהגיעו לארץ בצורה בלתי חוקית וסירבו לקבל את המענק שהציעה המדינה ולעבור למדינה שלישית. 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש