פרסומת
דלג

טיסה מוזלת לאזרח וותיק?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/5/2018 20:01 ● ערב ערב 2862
תלונות שהגיעו מצד קשישים וותיקי אילת הטוענים כי כמעט בלתי אפשרי להשיג כרטיסי טיסה במחירי תושב וותיק בחברת ארקיע, נמצאו נכונות ● מבדיקת 'ערב ערב' עולה כי מי שראויה לציון לשבח היא חברת ישראייר המאפשרת לקשישים להזמין מקום בכל טיסה שיחפצו ללא הגבלה ● בארקיע מדובר במשימה מתישה ויקרה בהרבה ● ארקיע: "קיים מחיר מיוחד לגימלאים על הקצאת יום קודם שהינו 159₪, הקצאה זו נפתחת על טיסות ספציפיות בהתאם לזמינות המקומות בטיסה”
טיסה מוזלת לאזרח וותיק?

אילנה אור פז תושבת העיר אילת בת 66 העלתה פוסט זועם בפייסבוק בו היא טוענת כי למרות פרסומים של חברת ארקיע, בהם מציעה החברה הנחה במחיר הטיסה לקשישים וותיקי אילת, היא לא מצליחה אף פעם להשיג מקום בטיסה. בפוסט שהעלתה היא כותבת "האפשרות "לצאת מהעיר" מוגבלת לקשישים בארקיע  250 שקל לכיוון ,לוותיק למי שמקבל קצבה בסך 2600 שקל. המחיר היה 130 שקל ועלה ל159 שקל בארקיע ועליך להיות בר מזל לזכות במחיר הזה. לרוב יאמרו היום אין לנו לוותיק. אני חשה קפואה במקום ,אנוסה בעיר שלי כמו כלא. לנסוע עכשיו חמש שעות לתל אביב".
בשיחה עמה אמרה אור פז, "ארקיע מפרסמים כי הם מעניקים הנחה לתושבי אילת וותיקים במחיר של 159 שקל אבל בפועל כשמנסים להזמין בטלפון או בדלפק ההזמנות, הסיכוי למצוא מקום על טיסה במחיר הזה הוא אפסי צריך להיות בר מזל". לדבריה, "כל הכסף שאני מרוויחה הולך לשכר דירה ולצערי אני צריכה לטוס לבדיקות והמחיר גבוה. אין לי כסף לשלם עבור ביטוח משלים ולכן אני לא זכאית לטיסות ומקבלת החזר נסיעות בסך 35 שקל בערך לכיוון. קשה לי לנסוע חמש שעות ולפעמים אני מעדיפה להצטמצם ולשלם עבור טיסה, ותמיד אומרים לי אין היום תנסי מחר. אימא שלי חלתה במחלה והייתי חייבת להגיע אליה במהירות וגם כאשר הקמתי קול צעקה, אמרו לי לפנות להנהלה כי אין טיסות במחיר הזה. נאלצתי לקחת אוטובוס חמש שעות ועוד שני אוטובוסים כדי להגיע לפתח תקווה, הייתי בדרכים כ-9 שעות וזה קשה בגילי הטיסות מקצרות לי את הדרך". 
לדבריה של אילנה מצטרף גם אברהם ,תושב אילת בן 73 "בארקיע מפרסמים כי הם נותנים הנחות לתושבי אילת הוותיקים שהם יכולים לקנות כרטיס מאילת לתל אביב ב159 שקל. זה לא נכון כל פעם שאני מתקשר אין מקום או הטיסה מלאה , או שעוד לא ידוע איזו טיסה. התייאשתי אז אני נוסע באוטובוס וזה קשה". אברהם ,אב לשלושה וסב לחמישה מספר, "הילדים עזבו את העיר, אני נשארתי כאן כי בגילי קשה לעזוב מקום שאתה רגיל איליו ולהתחיל חיים חדשים במקום לא מוכר. אז אמרתי לא נורא ,יש טיסות אני פנסיונר וחי מכספי הפנסיה שהם לא גבוהים וקשה לי לשלם 250-270 שקל עבור טיסה כדי לראות את המשפחה".

 

"כל הכבוד לישראייר"


בניסיונות שערכנו השבוע להזמין טיסה במחיר מוזל עבור תושב ותיק במהלך סוף השבוע (.184.5) בחברת ישראייר תמחרה את הטיסה במחיר של 179 שקל כאשר ניתנה לנו האופציה להזמין כל טיסה. פקידת ההזמנות ציינה כי אין הגבלה ביום או בשעת הטיסה וזהו המחיר עבור תושב אילת ותיק. בבדיקה נוספת בניסיון להזמין טיסה ליום רביעי 9.5 מאילת לשדה דב נמצא בישראייר כי המחיר זהה ואין הגבלה על שעת הטיסה. 
בניסיון להזמין בארקיע במהלך סוף השבוע נמצאה טיסה אחת ביום שלמחרת ההזמנה, במחיר מוזל של 179 שקל. כאשר בדקנו טיסה ליום רביעי ה-9.5 נתקבלו האופציות לטוס בשעות שונות במחיר כאשר מחירה של טיסה בשעה שמונה בבוקר 257 שקל בשעה תשע ושלושים 249 שקל ובשעה עשר וחמש דקות לנתב"ג 209 שקל . בשיחה שניה לארקיע ולאחר שהדגשנו בתחילת השיחה כי מדובר בתושב אילת ותיק המליצו במחלקת ההזמנות על הטיסה המוזלת לאותו יום בשעה 12:30 כאשר מחירה עומד על 194 שקלים . לשאלה מתי יש טיסה במחיר 159 שקל כפי שארקיע מפרסמת עבור תושב אילת ותיק ענה פקיד הזמנות  "אין לי מחיר כזה משדה דב , אולי בשבת כאשר יש טיסות לאו קוסט". 
המחיר אותו מציעה חברת ישראייר הפתיע את אברהם שאמר: "הפרסום על מחיר מוזל לוותיקים  היה של ארקיע טוב לדעת שישראייר מציעה טיסות מוזלות לתושבים וותיקים מעכשיו אזמין אצלם". 

מחברת ארקיע נמסר: קיים מחיר מיוחד לגימלאים על הקצאת יום קודם  שהינו 159 ₪ , הקצאה זו נפתחת על טיסות ספציפיות בהתאם לזמינות המקומות בטיסה. בנוסף, ישנה הנחה קבועה  לפנסיונר תושב אילת על כל הטיסות 5%  ממחירי המחירון.

מחברת ישראייר נמסר: "לקשיש תושב אילת קיים מחיר מוזל. במקרה זה, אין כרגע הקצאה מוגבלת".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש