פרסומת
דלג

באילת לא יעלו מחירי הקבורה

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/5/2018 20:12 ● ערב ערב 2862
על אף שהמשרד לשירותי דת אישר לחברה קדישה להעלות את תעריפי הקבורה במספר ערים בארץ ● מבטיח חיים עמר, יו''ר המועצה הדתית, כי באילת לא צפויה העלאת מחירים אף שעתודות הקרקע של בית העלמין צפויות להסתיים ב-2027 ● ''נמשיך לשמור על תעריפים שפויים'', הוא מבטיח, ''שכן באילת אין חברה קדישה''
באילת לא יעלו מחירי הקבורה
שני בני זוג שירצו להיקבר זה לצד זה באילת, ישלמו סכום של פחות מ-10 אלף שקל. חיים עמר

לאחר שהמשרד לשירותי דת אישר לחברת קדישא בארבע רשויות בארץ להעלות באלפי שקלים את תעריפי חלקות הקבר הנרכשות מבעוד מועד, מבטיח יושב ראש המועצה הדתית באילת חיים עמר, כי לא צפויה התייקרות דומה גם בעיר אילת. "היינו ונשארנו במחירים שפויים", הוא מבטיח. 
"על פי החוק במדינת ישראל זכאי כל אזרח לחלקת קבר בחינם בעיר מגוריו וזאת בתנאי שלא רכש חלקה מבעוד מועד. המשמעות היא שאם אדם נפטר, הוא זכאי להיקבר בבית הקברות בחינם אך משפחתו אינה יכולה לבחור את אזור, או את מיקום החלקה. במקרים בהם מבקשים בני זוג , או בני משפחה להיקבר לצד יקירם, ניתן לרכוש מראש חלקת קבר" מסביר עמר. "חלקה כזאת נרשמת על שם האדם שאמור להיטמן בה כשיגיע יומו".  

כמה עולה חלקת קבר באילת ? 
"במקרה ואדם נפטר והבן זוג רוצה לרכוש חלקת קבר על מנת להיקבר ליד יקירו, הוא ישלם עבור חלקה אחת 4506 שקל. במידה ושני בני זוג רוצים לרכוש עוד בחייהם חלקה, תוצע להם על החלקה השנייה הנחה בגובה של 20 אחוז. קבורה לצד וותיקי אילת בחלקה שנרכשה מבעוד מועד, תעלה כ-7000 שקל, כאשר במידת האפשר ניתנת הנחה בגובה של 10-20 אחוז מבלי לעבור על החוק". לצורך המחשה, חלקת קבר שנרכשה מבעוד מועד בעיר פתח תקווה תעלה בין 8000 ל-10 אלף שקל. בהוד השרון עומד התעריף החדש על כ- 7700 שקל. בעפולה תעלה אותה חלקה בתעריף החדש כ-9000 שקל. עמר מבקש להדגיש כי הסיבה בגינה הוא טוען כי לא צפויה העלה בתעריפי הקבורה באילת היא שמי שביקש את עליית התעריפים היא חברה קדישא. "באילת אין חברה קדישא , לכן העניין מוסדר. אני מבין שבמרכז הארץ מחיר הקרקע יקר יותר, אבל באילת קיימת אופציה לקבורה לתשע השנים הקרובות, "מה יתפתח בהמשך, לא ידוע", הוא מסכם. 


בקרוב - קבורת בני זוג בקומות

 

בכתבה שפורסמה ב'ערב ערב' לפני כשבועיים הזהיר עמר, כי עד לשנת 2027 יסתיימו בבית הקברות באילת עתודות הקברים. אחת הסיבות לכך היא הכוונה להקים את פרויקט הגולף המתוכנן בסמוך לשטח בית הקברות. הקמת הפרויקט לא תאפשר את הגדלת שטח בית הקברות הקיים. לפיכך הועלה בעבר רעיון לפיו יוקצה שטח חדש עבור בית הקברות באזור התעשייה שחורת. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נפטרו באילת 238 איש בשנת 2015 ו-206 בשנת 2016. המשמעות היא כי בעתודות הקרקע הקיימות נותרו נכון להיום בבית הקברות באילת כ-2000 מקומות קבורה.
בכתבה צוין כי פתרון זמני יאפשר להשתמש בעתודות הקרקע הקיימות בבית העלמין באילת וכי שוקלים כעת במועצה הדתית לאפשר קבורת זוגות באותו הקבר. זוהי עדיין לא קבורה בקומות כפי שנהוג בבתי עלמין רבים בארץ, שם נקברים אנשים זרים זה מעל זה, כפתרון לבעיית המקום, אבל מדובר בצעד בכיוון. כך יוכלו בני זוג שירצו בכך להיקבר באילת זה מעל זה באותו הקבר. "אין עם זה כל בעייה הלכתית" הדגיש עמר.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש