פרסומת
דלג

הדרך לאילת תתקצר ברבע שעה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ווקיפדיה ● 9/5/2018 20:13 ● ערב ערב 2862
בעוד שסגירתו הצפויה של שדה דב והעתקת שדה התעופה צפונית לאילת מעלים חשש להארכת זמן ההגעה לאילת וייקורו, צפויה להתקצר הדרך לאילת ברכב ברבע שעה ● תוואי כביש 6 צפוי להיות מוארך מצומת שוקת לנבטים שבדרום
הדרך לאילת תתקצר ברבע שעה
בקרוב נגיע מהר יותר לאילת. כביש 6 במבט דרומה

בשורה לכל מי שמגיע או יוצא מאילת ברכב, עובדי רשות הבדואים בנגב החלו בעבודות מקדימות להארכתו של כביש 6 בחלקו הדרומי. החלק החדש יסלל מצומת שוקת לנבטים והוא צפוי לקצר את הנסיעה לאילת ולדימונה ברבע שעה. רשות הבדואים מנהלת בימים אלה מו"מ מול התושבים המתגוררים לאורך התוואי המתוכנן על מנת שיפונו מהמקום ויועברו לישובי קבע סמוכים. לשכם כך צפויות להיות מוקמות שלוש שכונות חדשות בישובים הבדואים אום בטין, תל שבע ואבו תלול. הפינוי צפוי בשנה הקרובה.
השבוע כבר החלו קידוחי ניסיון ראשונים לצורך בדיקת הקרקע, כאשר מועד תחילת העבודות צפוי להיות רק בעוד שנתיים. פינוי התושבים עשוי להסתכם בכ-1000 משפחות המונות כ-5000 נפש. חלקם צפויים להיות מפונים מכוח צווי הפקעה וחלקם כחלק מתכנית הסדרה המעתיקה את תושבי הפזורה אל ישובי הקבע הוותיקים.
מנכ"ל הרשות לפיתוח ולהתיישבות הבדואים בנגב, יאיר מעיין, אמר: "הארכתו של כביש 6 דרומה תהווה הזדמנות טובה לקדם לא רק את פיתוחו של הנגב, אלא גם את הסדרת ההתיישבות בפזורות תל שבע, אום בטין ואבו תלול. אנו מצויים בתנופת פיתוח ושיווק עבור האזרחים הבדואים, שייהנו אף הם מכביש 6 החדש”.

עם זאת, בסביבתו של שר החקלאות אורי אריאל, הממונה על התיישבות הבדואים באזור הנגב, קיים חשש כי בשל המו"מ, יהיו אנשים במגזר הבדואי שינסו לנצל את המצב: "קיים חשש שחלק מהפזורה תתיישב בכוונה על שטח התוואי, ועל כן אין בכוונתנו להסס מולם. מטרתנו היא להציע פינוי מוסכם, ואולם באם הם לא יסכימו, רשויות האכיפה יבצעו את עבודתן". עוד הוסיפו כי: "השילוב של אכיפה נחושה לצד הצעה הגונה כבר הוכיח עצמובאום אל חיראן". 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש